WD חשפה כונני SanDisk Extreme Portable חדשים!

הדור הבא של כונני האחסון החיצוניים של SanDisk Extreme Portable יבטיח מהירות גבוהה במעטפת הגנה איכותית ובנפחים גדולים עוד יותר

מוקדם יותר היום הציגה חברת Western Digital את פיתוחיה החדשים תחת סדרת הכוננים החיצוניים SanDisk Extreme Portable. למי שלא מכיר את הסדרה, כפיר סיקר את אחד מכונני הסדרה ממש כאן, ובקצרה נספר לכם שמדובר בפתרונות אחסון ניידים השמים דגש על הגנה מיטבית בשלל תנאי עבודה שונים, כולל תנאי שטח וכן תנאי קיצון. WD מייעדת את הכוננים לשוק העובדים שמסתובב רוב היום בחוץ וזקוק לפיתרון יעיל ומהיר לאחסון, העברה ועבודה עם נתונים.

היות והיום איכות הקבצים וסוגם עולה מדרגה, הכוננים החדשים בסדרת Extreme Portable יספקו קיבולות גבוהות הרבה יותר של עד כ-2TB בפורמט אחסון מסוג NVMe SSD, כך שנוכל להעביר את הקבצים הכבדים ביותר במהירות שיא. כמו כן נאמר כי הכונן יועד ונבדק עם העברת קבצי וידאו ותמונות 4K ו-8K, כך שהוא מהווה פיתרון יעיל ליוצרי תוכן העובדים עם קבצים באיכויות גבוהות.

מבחינת העיצוב, שני הכוננים החדשים בסדרה זהים בנראותם לכונני הדור הקודם. שני הכוננים מציגים מעטפת הגנה מיוחדת, שנועדה לשמור על הכונן בשלל תנאי עבודה ושטח. כמו כן הכוננים מגיעים עם חישוק מובנה שמאפשר להצמיד את הכונן בקלות לתיק שלכם, לארנק וכן לצרור המפתחות. הכוננים עצמם די קטנים במידותיהם כך שהם לא מהווים טביעת רגל גדולה מידי בתיק שלכם.

כאמור, WD הציגה כשני דגמים חדשים, האחד הוא ה-SanDisk Extreme Portable והשני הוא ה-SanDisk Extreme Portable PRO.

דגם הדגל של הסדרה הוא ה-SanDisk Extreme Portable PRO. הכונן יועד להעביר במהירות שיא קבצי 4K וכן 8K לצד שלל יכולות שימוש שונות ומהירות. על פי WD הכונן יהיה מסוגל לבצע פעולות כתיבה וקריאה במהירות של עד כ-2000MB/s. מעבר לכך נקבל את שלדת ההגנה הייחודית של הסדרה, הכוללת גם יכולות פיזור חום לטובת שמירת מהירות העבודה של הכונן בצורה הטובה ביותר גם לאורך פרקי זמן ארוכים. מעבר לכך שלדת הכונן עומדת בתקן העמידות IP55, שנותן עוד צל של ביטחון בכל הקשור לעמידות בתנאי עבודה שונים. כמו כן הכונן קיבל גם שדרוג בתחום ההגנה, כאשר ניתן להקצות לו סיסמא לצד שדרוג הצפנה חדש בת 256 סיביות לשמירה איכותית יותר על הקבצים.

מלבד לדגם הדגל ישנו ה-SanDisk Extreme Portable, שמגיע בגודל קטן יותר מדגם הפרו לצד מהירויות כתיבה וקריאה נמוכות יותר של עד כ-1050MB/s. מעבר לכך הכונן נראה אותו הדבר וכולל את מיטב התקנים והיכולות של אחיו הגדול (מלבד ההבדל במהירות העבודה כמובן).

בנוסף, שני הכוננים החדשים הותאמו מחדש לכל אחת ממערכות העבודה השונות, כולל מחשבי Windows וכן מחשבי Mac ואפילו מערכות אחרות כגון ה-iPad Pro שמסוגל לזהות את הכונן בקלות בחיבור ישיר בלי כבלים נלווים. שני הדגמים החדשים מגיעים עם מחבר USB-C מובנה, ועל פי WD הכוננים אמורים להתממשק בקלות עם כל פלטפורמת מחשב שהיא לצד תמיכה במירב פלטפורמות המובייל הקיימות היום בשוק.

כמה זה יעלה לי..! – בעוד ואין מחיר רשמי של הכוננים החדשים בארץ, נספר לכם שה-SanDisk Extreme Portable זמין בנפחים החל מ-500GB במחיר של כ-120 דולרים ועד ל-1TB במחיר של כ-200 דולרים, וה-SanDisk Extreme Portable PRO זמין בנפח של כ-2TB במחיר של כ-500 דולרים, כאשר דגם בנפח 1TB יהיה זמין לקראת סוף שנת 2020.

מה אתם חושבים על הפיתוחים האחרונים של Western Digital? האם תרכשו את אחד הכוננים החדשים? ספרו לנו בתגובות!

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. בעברו היה גם כתב הטכנולגיה והמשחקים של אתר ynet. רועי הוא טכנאי מחשבים, גיימר ותיק וגיק משכמו ומעלה. כיום הוא משמש כאיש מערכות מידע בחברת המשחקים הישראלית Gliding Deer.

השאר\י תגובה