windows 10 – מדריך האפליקציות האוניברסליות

לפני קצת יותר משבועיים שוחרר windows 10. כחלק מגישתה של מייקרוסופט להנגיש את המערכת למשתמשים (מסקנות שהוסקו מ windows 8), הוחלט שהמערכת תהיה מותאמת לכל העולם הטכנולוגי. הרעיון היה לייצר אפליקציות "אוניברסליות"- שמותאמות לשימוש על גבי מחשבים, טאבלטים וסמארטפונים. במדריך הקרוב נעמוד על המרכזיות שבהן.

 • אפליקציית ה-3d: האפליקציה נועדה לסייע בשימוש במדפסות התלת מימד, על אף שהללו לא מצליחות לחדור לשוק באופן רציני עד כה. האפליקציה מסייעת בייצור ועיצוב המוצרים שמיועדים להיות מודפסים במדפסת. האפליקציה, שבאופן טבעי רלוונטית יותר לשימוש במחשבים, נכנסה כבר בשידרוג windows 8.1, ותהיה זמינה כעת לכל המכשירים שיופעלו ע"י windows 10.
  windows 10 3d builder
  3d builder
 • לוח שנה: , מדובר באפליקציה בסיסית ביותר, ולמעשה היא גם כזאת, אבל היתרון שלה שהיא מסונכרנת לכל חשבונות מייקרוסופט. כל שינוי שהמשתמש יבצע באחד מהמכשירים שברשותו יעודכן מידית בשאר המכשירים שפועלים ע"י windows 10. חשוב לציין, שמייקרוסופט מאפשרת שימוש גם בלוחות השנה של גוגל ואפל, כנראה מתוך הבנה שהם פופולריים ביותר, בייחוד הלוח של גוגל.
  הלוח החדש
  הלוח החדש

 

 • גלריית המצלמה: האפליקציה הזאת הינה למעשה סוג של ענן שמאכסן בתוכו כל דבר שצולם בעזרת מצלמה במכשיר שעובד על windows 10. היתרון הגדול הוא כמובן אכסון וסנכרון מהיר של כל הקבצים.
 • תמיכה טכנית: נשמע הכי פשוט והיא גם כזו. אפליקציה שכל מהותה הינה לייצר דרך תקשור מהירה עם מרכז התמיכה של מייקרוסופט. "החידוש" הגדול באפליקציה הינו ה"לייב צ'אט" עם נציג שירות. סליחה על הקטנוניות, אבל בשביל "חידוש" כזה לא היינו צריכים לחכות עד אמצע שנת 2015. כל חברה שמכבדת את עצמה כבר מעניקה שירות כזה.
 • Cortana siri.
 • סדרת האפליקציות get: מיקרוסופט שיחררה שלוש אפליקציות שכל אחת מהן נפתחת בשם get, הסיבה היא שהאפליקציות הללו הינן קישוריות בלבד למדריכים לשירותים שמוצאים במערכת החדשה:
  1. Get Office: נכון לעכשיו, אין Office מובנה ב-windows 10 אלא ישנה את האפליקציה שמקשרת להסבר למערכת Office 365, בחנות האפליקציות ניתן יהיה להוריד את ה-Office 13 המוכר והאהוב. בהמשך צפויה לצאת גרסת Office חדשה.
  2. Get skype: ב-windows 8.1 שחררה מייקרוסופט אפליקציה חדשה לתוכנה skype. בחברה מסתבר, לא אהבו את התוצר-שכן חודש לפני השקת windows 10 האפליקציה הוסרה מהחנות. האפליקציה הזאת מקשרת להורדה של האפליקציה הישנה של skype. בעדכונים עתידיים צפויה לצאת אפליקציה חדשה לתוכנה.
  3. Get started: מדריך שימוש במערכת החדשה. עוד אחת מהמסקנות מהכישלון של windows 8.
 • Groove music: נגן המוזיקה החדש של מיקרוסופט. למעשה הנגן מהווה שדרוג לנגן הקודם-xbox music, ומצריך חשבון xbox על מנת שיתאפשר השימוש בו. הנגן דומה מאוד בפונקציות שלו ל-apple music, ובנוסף מאפשר השמעת מוזיקה שמאוכסנת במחשב האישי או בענן הפרטי של המשתמש בחשבון מייקרוסופט.
  groove music
  groove music
 • Outlook: תיבת המייל של מייקרוסופט עברה שדרוג רציני, וכיום היא מקושרת ללוח שנה (המוזכר קודם) ולחשבון מייקרוסופט. למעשה, המייל יתפקד בדומה ל-gmail.
 • מפות: בדומה לאפליקציה של גוגל- שבנויה על שירות המפות העצמי שלה, האפליקציה הזו בנויה על שירות המפות של bing, מנוע החיפוש הלא יעיל של מייקרוסופט. החידוש הגדול שהאפליקציה לא מחייבת חיבור לרשת, אלא יכולה לתפקד עם מאגר מפות ששמור בה.
 • Edge: הדפדפן החדש של מייקרוסופט שנועד להחליף את אקספלורר. במשך שנים אנשים רבים התלוננו על הדפדפן הישן של החברה (אישית, אני נורא אהבתי אותו) והחברה החליטה, כחלק ממתיחת הפנים הרצינית של המערכת החדשה לייצר דפדפן חדש. הדפדפן מהיר, נוח לשימוש ומעוצב בטוב טעם. למעוניינים, לפחות לזמן הקרוב, אקספלורר עדיין קיים וניתן להורדה.
  edge-הדפדפן החדש
  edge-הדפדפן החדש
 • סוליטר (!): אחת הטעויות המרגיזות של החברה במערכת הקודמת הייתה הוצאת משחקי Windows הישנים והאהובים (סוליטר, שולה מוקשים וכו') ופיתוח אפליקציה מיוחדת אותה צריך לקנות למגוון גרסאות של סוליטר. כחלק מהפקת הלקחים, מייקרוסופט החזירה את הסוליטר למערכת (את האפליקציה החדשה), ומי שמעוניין בשאר משחקי "היסוד" יוכל להורידם בחנות האפליקציות. בנוסף למערכת מצורף המשחק קנדי קראש.
 • חדשות: המערכת כוללת בתוכה שלוש אפליקציות מובנות של חדשות: האחת של חדשות כלליות, השניה של חדשות פיננסיות והשלישית חדשות ספורט. למעשה מדובר בשלוש קטגוריות של MSN.
 • Movie & T.V: המקבילה של groove music, רק בתחום הסרטים והסדרות.
 • OneNote: מערך הגיבוי של מייקרוסופט. המעין ענן הזה היה אחד הדברים החיוביים היחידים המוצלחים ב-windows 8. המערך, שבמקור עוצב כחלק מ-Office, יצא לגרסה נפרדת שאינה קשורה עוד למערכת ה-Office.
 • החנות של מייקרוסופט: החנות הפכה כאמור לחנות אוניברסלית. כל אפליקציה שנרכשה באחד מהמכשירים תפתח להתקנה בשאר המכשירים.

אודות אסף משניות

קוראים לי אסף משניות, כתיבה היא חלק בלתי נפרד ממני. לכל שאלה ניתן לפנות במייל: [email protected]. אשמח לענות!

השאר\י תגובה