הקפטנית של DC – סיקור לסרט "וונדר וומן"

וונדר וומן, הגיבורה הראשית של DC, סוף סוף הגיעה למסכי הקולנוע בישראל

אחרי המתנה של יותר משנה לראות את גל גדות, השחקנית הישראלית האהובה, עוטה את הלבוש הצמוד ומגפי המתכת, סוף סוף זכינו לראות את וונדר וומן נלחמת עבור צדק ושלום במלחמת העולם הראשונה. אבל האם גיבורת העל, שהתחילה את דרכה בקומיקס של DC בשנות ה-40, תוביל את הדרך עבור היקום הקולנועי של DC עם הסרט הבודד הראשון של הסטודיו מאז ההכרזה על יקום הסרטים המשותף?

אנחנו פותחים את הסרט עם הנסיכה דיאנה הצעירה באי החבוי של תמיסקירה כשהיא יחד איתנו נחשפת לסיפור המקור של העם שלה, האמזונות, והאי עליו הן חיות. יעודן של האמזונות הוא לשמור על השלום בין בני האדם אחרי שארס, אל המלחמה, גרם לבני האדם להתחיל להרוג אחד את השני כי קינא באהבתו של אביו, זאוס, למין האנושי אותו הוא יצר.

לאחר מעט זמן מריצת הסרט אנחנו רואים את דיאנה כאישה צעירה, מתאמנת להפוך ללוחמת הכי טובה בין האמזונות ומוכיחה שהיא כן. למרות שהרבה אנשים אולי יתאכזבו מכמות הזמן שלוקח עד שוונדר וומן מגיעה סוף סוף לשדה הקרב של מלחמת העולם הראשונה, הסרט עושה עבודה טובה בלהציג לנו את סיפור המקור של דיאנה, מראה לנו את אומנות הלחימה של האמזונות ונותן לנו לא מעט רקע על מקור האמזונות ואיך הן משתלבות בעולם שלנו. זה אולי מאכזב בעיני אנשים מסוימים, אבל אני חושב שזה מוסיף הרבה להבנה של דמותה של גל גדות והיא משחקת מצוין בתור הלוחמת הצעירה שיוצאת לעולם הגדול שאיננה מכירה בשביל להשלים את היעוד שלה.

אחרי זמן מה אנחנו מגיעים למרכז הסיפור ולמה שכולם חיכו לראות, וונדר וומן באקשן. דיאנה עומדת על צוק ורואה את מטוסו של סטיב טרבור, אותו משחק כריס פיין, מתרסק קרוב לחופי האי כשבעקבותיו חיילים גרמנים. אחרי שהיא מחלצת אותו ואנחנו מקבלים סצנת קרב מרהיבה של האמזונות, אנחנו נכנסים ישר לעלילה המרכזית. סטיב מספר להם על מלחמת העולם הראשונה והחיילים שרדפו אחריו, דיאנה מסיקה שזה מלאכתו של ארס, שמסית שוב את בני האדם אחד נגד השני, ולמרות התנגדות אמה, המלכה היפוליטה, היא נחושה לצאת לעולם יחד עם דמותו של פיין ולחסל את ארס.

משם אנחנו עוקבים אחרי דיאנה וסטיב, עם סטיב מסביר לה על העולם ודיאנה לומדת על הצדדים הטובים והרעים של המין האנושי. הכימיה בין גדות ופיין נהדרת- למרות שהרבה יוצרי סרטים היו מחליטים להעצים את דמותה של וונדר וומן על ידי שילובה עם גבר חלש, גל משחקת את הלוחמת הצעירה שלא מכירה את העולם ופיין משחק את גיבור המלחמה המצחיק והנחוש לעשות טוב. אפילו שהיא כמובן חזקה ממנו, זה לא הופך אותו לחלש וחסר תועלת, במקום לעשות אותו גיבור שפשוט מסתכל עליה בשוק ומחכה שהיא תעשה את כל העבודה, הוא מכיר בכוח שלה ומנסה לעזור ולהשפיע כמה שהוא יכול. לצערי, הדבר לא יכול להאמר על שאר הדמויות.

בזמן שדמותיהם של גדות ופיין מראות עומק ורחוקות מלהחשב גנריות, שאר הדמויות, כולל הנבלים, די גנרים. אבל חשוב לציין שחבריהם, שמצטרפים אליהם למלחמה, עוזרים לדיאנה ללמוד על המין האנושי ומה שטוב בו, למרות הדברים הנוראים שאנחנו עושים אחד לשני, ובמקרה זה הדמויות עושות את תפקידן באופן מצוין. בנוסף, הנבל הראשי של הסרט אולי די שכיח ומשעמם שראינו כבר במלא סרטי קומיקס אחרים, אבל נבלית המשנה, ד"ר רעל, די מעניינת והעיצוב של הדמות מגניב ובו בזמן מצמרר. אפילו אם לא אזכור את הנבל המרכזי של הסרט (שלוהק בצורה רעה דרך אגב), לא אשכח את פני החרסינה של ד"ר רעל.

כעת נדבר על החלק החשוב בכל סרט קומיקס, האקשן והאפקטים. כל האקשן של וונדר וומן הוא פשוט מרהיב, סצנות הקרב עם גל גדות מהירות ועוצמתיות, בדיוק כמו הנסיכה עצמה. הצילום של הרבה מסצנות הקרב, שקיבלנו אליהם הצצה קצרה בטריילר, פשוט נהדר עם צילומי עדשות רחבות ואפקטים מדהימים של הילוך איטי וניצוצות, שפשוט השאירו אותי נדהם מכל רגע ועם חיוך ענק על פניי. כל האקשן נראה מצוין ואני מאוד מקווה ש-DC יישמו את סגנון האפקטים הזה בסרט העתידי של הפלאש, שכמובן יצטרך לא מעט צילומים של הילוך איטי.

העלילה של הסרט די פשוטה אבל לא מטומטמת, וונדר וומן לומדת על הטבע ההרסני של האדם ומה עושה את בני האדם מיוחדים. זו עלילה לא מורכבת שמתאימה לסביבה בה מתרחש הסרט ובדיוק מה שהיינו צריכים בשביל להכיר את הגיבורה האגדית, בזמן ש"באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק" זרק יותר מדי פרטים מורכבים לכיוון שלנו, וונדר וומן נשאר פשוט וישיר.

וונדר וומן הוא סרט אקשן טוב, הוא לא מגיע לרמות האיכות של "האביר האפל" כמובן, אבל אם הייתי צריך להשוות אותו לאחד מהסרטים שבצד של היריבים, Marvel, זה היה "קפטן אמריקה". הסרט, שבמרכזו לוחם חירות עם לב טהור, לא מציג לנו משהו באמת חדש והוא לרוב די קלישאי, אבל הוא באופן מסוים טריילר באורך שעתיים ורבע- מלא אקשן, דמויות מגניבות, מוזיקה טובה ואפקטים מדהימים. בזמן שבאטמן אולי השם הידוע שמושך את המעריצים לראות את הסרטים של DC בדומה לאיירון מן של Marvel, וונדר וומן, בדומה לקפטן אמריקה, תהיה הלב של ליגת הצדק והדמות שתוביל את יקום הסרטים של DC לעתיד מצליח יותר. גל גדות עושה עבודה נהדרת בתור הגיבורה האהובה, היא גם קשוחה וגם אהובה, והוכיחה את מקומה לצד בן אפלק והנרי קאביל.

וונדר וומן

ציון סופי - 8

8

מעולה

וונדר וומן הוא סרט אקשן נהדר שמלא באפקטים ודמויות כיפיות, אבל נבל גרוע. גל גדות עושה עבודה מצוינת בתור הגיבורה האגדית ופילסה את הדרך עבור יקום הסרטים של DC.

User Rating: 3.1 ( 3 votes)

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה