World of Final Fantasy – סיקור משחק

World of Final Fantasy הוא משחק המזכיר מאוד את סדרת המשחקים המפורסמת Pokemon, שני המשחקים מתבססים על תפיסת מפלצות ופיתוחם. אבל האם World of Final Fantasy התעלה על Pokemon? תמשיכו לקרוא ותגלו…

עלילה
World of Final Fantasy מציג עלילה קצת מורכבת. מצד אחד, היא נורא זורמת ומאוד קלה להבנה, אבל מצד שני יש הרבה קטעים שגורמים לשחקן פשוט לא להבין מה קורה. World of Final Fantasy עוקב אחרי שני אחים בשם Lann ו-Reynn. כאשר Lann הוא פזיז מדי ותמיד רץ לקרב, מה שהכניס אותו ואת אחותו להרבה צרות, הא גם ילדותי מאוד ולרוב לא מבין דברים פשוטים כמו הסברים או שמות של מקומות. Reynn היא האחות הבוגרת (מנטלית לפחות) והיא תמיד צריכה לאסוף ולסדר אחרי הבלאגן שהאח שלה משאיר. בוקר אחד שני האחים מתעוררים במקום שנקרא Nine Woods Hill כאשר הם לבד בעיר ואין להם זיכרון מהעבר שלהם. פה מתחיל להיות מעניין, אישה בשם Enna Kros מספרת להם שלפני הרבה זמן הם היו שני לוחמים אגדיים אשר יכלו לרתום לכוחם את ה-Mirages, יצורים קטנים אשר מסתובבים בעולם שנקרא Grymoire, שהוא בעצם עולם מקביל שאליו אתה עובר דרך פורטל. האויב העיקרי שלך במשחק הם ה-Bahamut Army, צבא של הפדרציה אשר רוצה לרתום אליו את ממלכת Cordelia (מעריצים ותיקים יזהו את השם), הממלכה העצמאית האחרונה. העלילה באופן כללי היא טובה מאוד מוצגת ע”י דמויות רבות שמפוזרות בעולם בשילוב עם קטעי מעבר. אז הייתי אמר שבקטגוריית העלילה, המשחק צלח.

07ebb4bb5793a0750765a1eef053ef4d_1920_kr

משחקיות

אני מזהיר מראש, אם אתם רוצים לשמור על מקום העבודה שלכם אז המשחק לא בשבילכם. World of Final Fantasy הוא כיף, זורם, והכי חשוב, ממכר בטירוף!  המשחקיות של World of Final Fantasy היא מבוסס תורות בדומה לשאר משחקי Final Fantasy. הקרבות עובדים בצורה הבאה: אתם שולטים על שתי דמויות מרכזיות בקרב (Lann ו-Reynn) אשר יכולות להיות בשתי צורות, ענקיות או בינוניות. לשני האחים יש את היכולת לא רק לתפוס Mirages, אלא גם לצרף את הכוח שלהם לכוח של האחים בתהליך שנקרא Stack. כאשר האחים הם במצב של ענקים הם יכולים להחזיק עד שתי מפלצות אשר ישבו להם על הראש (מפלצת אחת בגודל S ואחת בגודל M), אבל אם האחים בגודל בינוני הם יכולים “לשבת” על מפלצת אחת בגודל L ולהחזיק מפלצת אחת על הראש שהיא תהיה בגדל S, מבולבלים? לא נורא, גם אני לא הבנתי את המשחקיות בהתחלה אבל יש הרבה מאוד הסברים שיעזרו לכם להבין את הכל. כאשר אתם תופסים מפלצות, הן יכנסו למה שנקרא Mirage Board שם אתם תוכלו לשפר אותם, לפעמים שיפורים יהיו רק פאסיבים וייתנו לכם דברים כמו HP יותר גבוה או שיפר בנזק של מתקפות אבל חלק מהשיפורים הם אקטיבים וייתנו ל-Mirage שלכם עוד מתקפה. כל מתקפה מיוחדת תעלה AP (נקודות תקיפה) ולכל מפלצת יהיה מספר שונה של AP, תלוי בסוגה ובשיפורים שנתתם לה. ה-AP, כמו כל שאר הנתונים, יתמזגו כאשר תשימו את המפלצת (Mirage) בתוך Stack עם מפלצות אחרות.

woff-chibi-battle

בשלבים יותר מאוחרים במשחק, יש אפשרות של זימון Champions, אלה הם בעצם בני אדם אשר נקראים Medium, הם אנשים אשר יש להם את הכוח להפוך ל-Warrior of Light. מי שמעיר את הכוח הזה, החבוי בתוך האנשים, הם כמובן האחים אשר אחריהם עוקב הסיפור. לצערי, גם אחרי 12 שעות בערך בתוך המשחק עדיין לא קיבלתי את היכולת לזמן את אותם אנשים למרות שכבר פגשתי שניים מהם.

גרפיקה ועיצוב עולם
הגרפיקה של World of Final Fantasy והדרך שבה מוצגים הדברים מאוד מזכירה משחקים קודמים בסדרת Final Fantasy. מה שהגיוני בהתחשב בעובדה שגם הרבה מהדמויות נלקחו ממשחקים קודמים ואפילו יש שם הופעת אורח של נבל מפורסם מאוד. בנוסף לכל, המשחק מלא בהומור משובח, דמויות מעניינות ועולם מדהים ביופיו שלא יאכזב אף אחד, בייחוד לא מישהו שמעריץ את הסדרה.

world-of-final-fantasy_2016_02-29-16_005

אני מודה, ברגע שנכנסתי פעם ראשה למשחק די שנאתי אותו. הוא היה נראה לינארי, חיקוי מדויק של Pokemon ובכלל העולם היה קשה להבנה. אבל עם הזמן, אחרי שראיתי עוד ועוד סרטוני הסברה של המשחק, הבנתי לאט לאט ש-World of Final Fantasy הוא אחד המשחקים הכי כיפים, מעניינים וממכרים ששיחקתי בהם בזמן האחרון. זה נכון שיש קו עלילה מאוד מצומצם, אבל המשחק מציע כל כך הרבה דברים בנוסף. אם זה המשימות הצדדיות שציינתי קודם, הפסקול המצוין או מערכת הקרבות המסובכת והמתגמלת. World of Final Fantasy הוא משחק חובה לכל אוהב JRPG ואוהב Final Fantasy בפרט.

אז קדימה, עוד לא קניתם אותו? למה אתם מחכים?

World of Final Fantasy

עלילה - 8.8
משחקיות - 8
גרפיקה ועיצוב עולם - 8.1

8.3

מעולה

המשחק World of Final Fantasy מתעלה על המתחרה הישיר שלו Pokemon בכמעט כל מובן, רק לוקח יותר זמן להתחבר אליו

User Rating: Be the first one !

אודות תומר חסד

קוראים לי תומר, בן 17 מקיבוץ נידח בגליל העליון, גיימר מאז שאני זוכר את עצמי, אני התחלתי עם המשחק טקן 3 על הפלייסטיישן המקורי וכרגע חורש על Rainbow Six Siege, בעיקרון אני פריק גדול של עלילה ואני אעדיף משחק עם עלילה טובה מאשר משחק עם גרפיקה טובה

השאר\י תגובה