World War 3 – סיקור ה-Early Access

מצד אחד, שוק משחקי ה-FPS פורח כרגע, אבל מצד שני, הוא די עמוס, וכשכותר כמו World War 3 מבית Farm 51 מחליט להכנס לתמונה, אפשר לחשוב על זה כניסוי מעניין או משחק שמועד לכישלון. המשחק מנסה לעשות משהו חריג, אנחנו מדברים פה על גוף פיתוח קטן מאוד שמנסה ללכת ראש בראש מול כותר ענק כמו Battlefield. המשחק בעצם הוא FPS מודרני שמנסה למלא את החוסר ש-Battlefield השאיר בנושא, הרי הסדרה הלכה לכיוון של מלחמת העולם הראשונה והשניה, מה שהשאיר את הקרבות המודרניים לזירה די פרוצה. בחודשים האחרונים נוצרה התלהבות די גדולה למשחק, גם בגלל העובדה שמדובר במפתחת קטנה, וגם בגלל חלק מהמשחקיות שראינו והמכניקות הייחודיות שהמשחק מציג. האם המשחק יצליח להיכנס לנעליים הגדולות או אפילו לייצר מתחרה רציני בזירה? יצאנו לשדה הקרב לבדוק.

 

עיצוב המשחק ומשחקיות

חשוב לציין שאנחנו מדברים על משחק ב-Early Access ולכן כל נושא העיצוב משתנה ברמה יומית, המשחק הוגדר ככזה לשנה הקרובה לפחות ועושה רושם שהמפתחים עושים שינוים כל הזמן. ההשקה הראשונית בה שיחקתי הייתה די נוראית והמון אנשים חוו בעיות התחברות לשרתים שברובם פשוט קרסו. כאשר כן מגיעים למשחק אנחנו מקבלים שני מצבי משחק, 4 מפות, המון נשקים והרבה אפשרויות להתאמה אישית שתכף נגיע אליהם. המפות עצמן הם מגוונות ומהנות ותומכות בצורה טובה במצבים השונים, ושווה לציין במיוחד את מפת וורשה ומפת ברלין שהפכו להיות החביבות על הקהל. יש משהו מגניב בלשחק במקומות אמיתיים, זה ממש מכניס אתכם למשחק. חלק מהנשקים כרגע חזקים בצורה מוגזמת, כמו ה-RPG, אבל כבר נמסר מהחברה שהתיקון בדרך. השליטה בנשקים נוחה והשליטה ברכבים קצת פחות ודורשת תרגול, אבל בגדול החבילה שקיבלנו פה היא די מרשימה ל-Early Access.

בואו נתרכז קצת באפשרויות העריכה של הנשקים והרכבים, ללא ספק גולת הכותרת כאן:

בגדול מאוד כיף לשחק עם Loadouts שונים ולנסות לבנות כאלה בהתאם לסגנון המשחק שלכם, והמצב בו בחרתם לשחק. התפריטים מאוד נוחים, אפשר להתאים גם את הדמות שלכם ויש אין ספור קסדות, כיסוים, כפפות, נעלים, בגדים ומה לא. אפשר לשבת שעות רק בשביל לנסות ולהבין איזה כוונת תתן לכם את היתרון שאתם באמת צריכים בשדה הקרוב.

המשחק לא מושלם ויש באגים, כבר אמרנו Early Access. נתקלתי במצבים שלא היה אפשר להיכנס לכוונת, נתקעתי בתוך רכבים שלא היה ניתן לצאת ו/או להיכנס אליהם, מפות שלא ניתן היה להתחבר ו/או להתנתק מהם וגם כמה אזורים במפה שראיתי שם אנשים אבל משום מה לא הצלחתי להגיע אליהם. בשורה התחתונה, אני חושב שהמצב של המשחק די טוב ויעידו על זה אלפי האנשים שפוקדים את המשחק מדי יום (לפי Steam).

גרפיקה וסאונד

המשחק לא צבעוני ומרשים כמו Battlefield V, אבל דעתי הוא נותן בדיוק את התחושה עם הגרפיקה הלא רעה בכלל שלו. מה זה לא רעה בכלל? קחו את Battlefield 4 על הגדרות מקסימליות ותקבלו את World War 3. אין בדיוק דגש על הרס או על הסביבה אבל המפות נראות טוב, רמת הפירוט על החיילים והנשקים טובה. אמנם הרכבים עדיין צריכים קצת עבודה אבל בסך הכל אנחנו מקבלים חוויה ויזאולית די טובה שתמשוך אותכם לתוך המשחק. בנוגע לסאונד, הוא ברמה סבירה. אני לא יודע אם זה בגלל הסטנדרט הקבוע שהתרגלתי אליו מ-DICE שהוא הכי טוב בתעשייה, או שבאמת הנשקים נשמעים די ג'נריים. המפתחים התייחסו כבר גם לסוגיה הזו ואנחנו צופים לראות שיפור משמעותי עד ההשקה הרשמית אי שם בשנה הבאה. בטריילרים השונים אנחנו רואים גם מפות שהן לא עירוניות ושם יהיה האתגר הגרפי הבא של Farm 51, רק אז באמת יהיה אפשר לשפוט את המשחק מבחינה גרפית. צריך לזכור ש-World War 3 מבוסס על Unreal Engine, ככה שהשמיים באמת הגבול בקטע הזה.

World War 3

שורה תחתונה

World War 3 הוא Early Access שנותן לכם חווית FPS מודרנית עבור $28. לדעתי אם אתם אוהבים את הזירה המודרנית, כדאי בהחלט לשים את המשחק ב-Wish list שלכם ולחכות למחיר טוב או אם אתם ממש בחוסר של לוחמה מודרנית כמוני, תוכלו להתנחם בעובדה שקניתם משחק במחיר מעולה שיש כבר יש לו קהל מעריצים מבוסס ושהשרתים תמיד מלאים. המשחק כיפי והבאגים השונים לא שוברים את החוויה, ולדעתי זו נקודת פתיחה די מרשימה לחברה אנונימית כמו Farm 51. הם קיבלו את האהדה ואת המנדט מהקהילה, ועכשיו נשאר לחזור לעבוד בכל הכוח ולהביא לנו משחק שבאמת הגדולים יצטרכו להתחשב בו בפעם הבאה שהם ינסו לחזור לזירת הלחימה המודרנית. פרטים נוספים על המשחק, תוכלו למצוא באתר הראשי.

World War 3

עיצוב - 8
משחקיות - 8.5
גרפיקה וסאונד - 8

8.2

טוב

אם אתם מחפשים למלא את החור שנוצר לכם בלומה המודרנית ויש לכם סבלנות לבאגים, הגעתם למקום הנכון.

User Rating: Be the first one !

אודות גדי ברקוביץ׳

30+ שנות גיימינג וזה רק נהיה יותר חמור... גיימר מושבע , ספורטאי מפוספס, מנהל בכיר בעולם הייטק ואפילו אבא לשלושה.

השאר\י תגובה