WWE 2K15 – סיקור המשחק בדור הבא

יש הרבה מקום לשיפור אבל בסך הכל המונופול עושה את שלו כאשר אין שום אלטרנטיבה נוספת בתחום משחקי ההיאבקות. המודים הישנים חודשו בגרסאות מחודשות, מוד חדש ומשחקיות ישנה-חדשה. המשיכו לקרוא.

משחקיות – קצת חידושים אבל הגרעין אותו גרעין גם ב WWE 2K15

התחום שבו המשחק באמת משתפר משנה לשנה וגם כאן זה כך – האנימציות. שוב אנימציות חדשות לכל מיני וריאציות ובסך הכל מתפקדות נהדר. מערכת ההתמודדות/מאבק(או באנגלית Grappling) הייתה יבשה מאוד וחודשה עם מעין אבן נייר ומספריים גרסת הדור הבא שבהחלט הביא שינוי מרענן כאן. אבל, בשורה התחתונה, המשחקיות היא אותה משחקיות ואין ספק שדרוש ריענון גדול יותר. אני מוצא לנכון לציין לטובה גם את החידושים הקטנים בתחום הOMG ובראשם תרגיל הTriple Power Bomb המפורסם של The Shield שהמעריצים חיכו לו זמן רב וגם את ההתאמה האישית של התרגילים לכל מתאבק ומתאבק שבהחלט מורגשת, אלה נקודות חיוביות מאוד והן מוסיפות המון.

ציון -7

WWE 2K15
תמונה של מערכת הGrappling החדשה, כמו שניתן לראות, במקום אבן נייר ומספריים – ריבוע משולש ועיגול.

גרפיקה – האיכות טובה, מודלים יפים, אך פה ושם אי דיוקים

בהחלט מורגש שמדובר במשחק בגרסת הדור הבא, עם כל הזיעה, הגרפיקה המשובחת, סריקת הגוף והפנים החדשה שללא ספק סיפקה תוצאות טובות יותר משיטת המידול הקודמת וזה בהחלט מורגש, גם אצל המתאבקים המודרניים וגם אצל אלו של פעם אך מורגשים פה ושם אי דיוקים קטנים שלא כל כך העיבו אך רצוי לתקנם. הגרפיקה נראית בשיא תפארתה כאשר המצלמה בפוקוס על המתאבקים וכמובן במערכת יצירת השחקן שמשמשת את השחקן בMyCareer וגם באופן חופשי. הפרזנטציה נשמרה כמו שהיא וטוב שכך, ההילוכים החוזרים מותאמים לקרב כמו שצריך ובפאן הזה המשחק די חזק.

ציון – 8

WWE 2K15
Triple H ושון מייקלס נלחמים, תמונה מתוך אחד הקרבות ב2K Showcase. עלילה מומלצת ביותר.

סאונד – פרשנים מתואמים, הקהל הריאליסטי ואפילו קולות של המתאבקים

כאן אין אכזבה בכלל, הפרשנים בהחלט מתואמים יותר וזה מורגש מאוד במהלך הקרב ומוסיף לאווירה, שריקות הבוז של הקהל והתשואות גם הן טובות ומטבע הדברים יותר איכותיות מבדור הקודם וגם בסרטונים ובסצנות של המודים השונים הסאונד חד ונשמע טוב. בחלק מן הכניסות, כמו למשל זו של ג'ון סינה או של דניאל בריין, ניתן לשמוע את קולם של המתאבקים ואלו פרטים קטנים שמשפיעים במקרה ואתם אוהבים לצפות בכניסות של המתאבקים. דבר נוסף, שהוא הישג לא פחות גדול, זוהי ההתאמה המושלמת של הטקסט המקורי מן העבר לקרבות העבר מה2K Showcase דבר שבלעדיו המוד לא היה אותו הדבר וגם פס הקול של המשחק מצויין ומתאים בדיוק לאווירה. לסיכום, סאונד מצויין שלא היה מבייש אף אחד מן הכותרים המתחרים בתחום הספורט וגם משחקים עלילתיים אחרים בשל ההתאמה הלא רעה בכלל בין השפתיים של המתאבקים לבין המלל שנאמר על ידם.

ציון – 10

אורך חיים – WWE 2K15 מתאים לטווח ארוך, אך לא ארוך מדי

אורך חיי המשחק תלוייה מאוד בהמון גורמים אצל השחקן, אבל השנה מוד הMyCareer תורם רבות לאורך חיי המשחק כך שהוא מתאים גם לטווח הארוך, אך אם אתם לא חובבי היאבקות, אל תצפו להנאה צרופה מן המשחק לאורך חודשים רבים אלא הרבה פחות מזה. בנוסף לכך אורך העלילות ב2K Showcase הרגיש לי קצר מדי ושני דברים מרגיזים מאוד בנושא זה:
1. יש מספר עלילות שניתנות לקנייה כDLC, דבר שהוא לא הוגן בהתאם לסכום שמשולם על המשחק ואני לא רואה שום סיבה לדרישת תשלום נוסף על עלילות כאלה ואחרות.
2. בעלילה המודרנית יותר, הקרב האחרון מוצג כסרטון בין חצי דקה למרות שהוא היה קרב מחשמל רב אירועים וחבל מאוד שבחרו להשמיט אותו בצורה כזו ובאופן כללי מרגיש קצר מדי.

ציון – 6

מצבי המשחק של WWE 2K15

אדבר כאן מעט על כל אחד ממצבי המשחק על מנת להעניק לכם רקע כללי מספק על כל אחד מן המודים:

Regular Match – מעט מדי סוגי משחק, אך כמות ההיכלים והמתאבקים היא מרשימה בהחלט וראוייה לציון לשבח, אך באופן כללי המוד לא מאכזב בכלל בעיקר בזכות אפשרויות ל2/3/4 שחקנים יחדיו על אותה קונסולה.

Online – יחסית למשחק אונליין אין הרבה לאגים והמשחק עובר בצורה חלקה וכמו שצריך.

2K Showcase – המוד שמחליף את 30 Years of WrestleMania מן השנה שעברה וכאן יש פיצול של שתי עלילות, שתיהן מדברות על מאבקי אליפות אכזריים בין שני מתאבקים, מאבקים שמגיעים לסיום בקרב האחרון בכל אחת מן העלילות. העלילה הראשונה מדברת על התבססות המאבק בין ג'ון סינה לCM Punk וכמובן על הגורמים החיצוניים שהתערבו ואין ספק ששניהם לא היו לבד במערכה אך הם הובילו אותה. הקרב האחרון בעלילה זו מסיבה לא ברורה הושמט, ומופיע כסרטון של חצי דקה בלבד על אף כל האירועים באותו קרב ועצם היותו אחד מן הקרבות היותר מחשמלים בהיסטוריית הWWE.
העלילה השנייה מדברת על המאבק בין Triple H לשון מייקלס כאשר לפני הקרב הראשון ישנו סרטון המתאר את התבססות השניים כשני חברי הצוות D-X ועד להתוודות של Triple H על כך שהוא מעולם לא היה חבר קרוב של שון מייקלס אלא רק ניצל אותו בשביל לטפס אל פסגת הWWE. העלילה נחתמת בקרב אכזרי בין השניים ובין לבין השניים לא חסים אחד על השני, גם לא מחוץ לזירה, לפני הקרבות וגם לאחר הקרבות.

MyCareer – מוד מצויין שבו אתם משחקים מתאבק חדש בעולם ההיאבקות שעליו לטפס מן התחתית אל פסגת הWWE, כאשר היעד הוא כמובן Title Shot ולאחר מכן גם זכייה של ממש באליפות הWWE אך הדרך לשם היא ארוכה ולא תגיעו לקרב אליפות בין לילה, בסך הכל מצב משחק מהנה מאוד.

WWE Universe – לא השתנה בהרבה ומהנה כמו תמיד, זכות הבחירה לגמרי בידכם ואתם יכולים לעשותככל העולה על רוחכם במתאבקים השונים בWWE ולייצר מאבקים וריבים אכזריים מאוד, שלא יסתיימו מוקדם כלל.

ציון – 8

WWE 2K15
ארבעת כוכבי ה2K Showcase(מימין לשמאל) – ג'ון סינה, CM Punk, Triple H ושון מייקלס. שתי עלילות מעניינות במיוחד אך הרגישו קצת קצרות מדי.

לסיכום – משחק טוב אך לא טוב מדי ואין ספק שהמונופול בשוק בתחום הזה לא עושה עימו חסד יותר מדי ומוטב שיהיה משחק WWE נוסף שיעלה את התחרות, או שצוות המשחק יתעשט ויתקן את המשחק לשחרור מוצלח יותר בשנה הבאה.
נתראה בWWE 2K16!

 

אודות Lidor

השאר\י תגובה