שובר קופות – 10 סדרות ילדים שיכולות להפוך לסרט לייב-אקשן

הפעם בשובר קופות, נבחר 10 סדרות מילדותנו שיוכלו להגיע למסך הגדול בסרט לייב-אקשן מצליח

הדעה הפופולרית היום של רוב צופי הקולנוע זה שהוליווד לא יודעת להמציא שום דבר חדש- כל סרט הוא איתחול, סרט המשך או אדפטציה ליצירה מהעבר, בין אם זה קומיקס או סדרת טלוויזיה.

למרות שסדרות טלוויזיה לרוב הביאו לנו עיבודים כושלים למסך, כמו “דרגון בול אבולוציה” ו”כשף האוויר האחרון”, כן ראינו מספר עיבודים מצליחים ורווחיים מהוליווד לסדרות טלוויזיה מילדותנו, הדוגמאות המצליחות לאחרונה שראינו זה סרט הלייב-אקשן של דורה ו”באמבלבי“. אז אילו כותרים נוספים מילדותינו הוליווד יכולה להביא למסך הגדול בלייב-אקשן? בואו נראה.

החתולים הסמוראים – Samurai Pizza Cats

החתולים הסמוראים הייתה אחת הסדרות הפופולריות של ילדותנו והיא עוד היום זוכה לצפיות ב-Youtube.

הסדרה מתרכזת בשלושה חתולים שהם במקרה גם סמוראים שעובדים בפיצרייה בטוקיו עתידנית, אבל בסתר הם גיבורים שמנסים לעצור את השועל הנבל ששולט בעיר.

הסדרה כוללת עיצובים מאוד יצירתיים של חיות וטכנולוגיה, ואני חושב שעם אפקטים מספיק איכותיים ועיצובים ייחודיים אפשר לקבל חתולים סמוראים מעודכנים שנראים מאוד מגניב.

בנוסף, יפן ואנימה פופולרים היום יותר מתמיד אז זה יכול להיות דרך טובה להביא אדפטציה יפנית בלי שכל העולם יתחרפן שמגלמת את הגיבורה שחקנית אמריקאית.

ג’וניפר לי – The Life and Times of Juniper Lee

אחת הסדרות הגדולות של Cartoon Network לפני צניחת הפופולריות של הערוץ, “ג’וניפר לי” הייתה סדרה מצוירת על צעירה אסיי-אמריקאית שבעזרת סבתא שלה ואחיה הקטן נלחמת במפלצות מיסטיות ומביאה לאיזון בעולם האנושי המלא במפלצות קסומות שאף אחד לא רואה, דמיינו “באפי ציידת הערפדים” רק עם מיסטיקה סינית.

ג’וניפר היא גיבורה נהדרת שאפשר להביא למסך בשביל הצעירים של היום ובדומה לדורה החוקרת, הוליווד מחפשת גיבורות ממוצא אתני שיכבשו את המסך הגדול וג’וניפר היא בחירה מצוינת בשביל זה, כל עוד הליהוק מתאים.

הגרגולים – The Gargoyles

עם האהבה של חברת Disney בזמן האחרון לעיבודי לייב-אקשן, אני מופתע שלא שמענו על גרסת לייב אקשן של הגרגולים, סדרת האנימציה של החברה משנות ה-90 על שבט של גרגולים שעם רדת החשכה מתעוררים לחיים ונלחמים בכוחות רשע מסתוריים בעיר ניו יורק.

מעריצים של הסדרה אולי ידאגו מהריסה של כותר הצעצועים מהילדות שלהם אבל עם ליהוק מתאים ואנימציה ממוחשבת (שנראה של-Disney יש את הטובה ביותר בתעשייה) אפשר לקבל עיבוד די מגניב ודומה לסדרת האנימציה הישנה.

חתולי הרעם או נצי הכסף – Thundercats and Silver Hawks

שני כותרים שאני עדיין לא מבין איך לא קיבלו גרסת לייב-אקשן, אבל שניהם מרגישים מאוד דומים וכוללים צוות גיבורים שנלחמים בכוחות הרוע. כמובן ש”חתולי הרעם” יותר מוכרת והייתי יותר ממליץ על סדרה זו אבל “נצי הכסף” היא גם סדרה עם קונספט נחמד שכולל מלא אקשן ובידור, הייתי מסוגל לראות את שתיהן על המסך הגדול. שתי הסדרות מכילות דמויות מגניבות עם יכולות שונות שנלחמות ברעים והכוחות המיוחדים שלהם.

לשתי הסדרות פוטנציאל רב לאקשן מגניב, עיצוב מחדש של הדמויות וליצור כותר קולנועי חדש בדומה ל”כוח המחץ” ו”רובוטריקים”. אפילו ראינו שזה אפשרי בגרפיקה ממוחשבת כפי שראינו מהטריילר של Cats, וחליפות הכסף של נצי הכסף אפשר ליצור בצורה דומה שיצרו את החליפה של איירון מן והחידוש של רובוקופ.

רק שאני מקווה שהסרט יתרכז בצוות עצמו ולא בצעיר שנתקל בהם ונאלץ להשתתף במלחמה שלהם, כמו בסרטי הרובוטריקים. 

ריבוט – Reboot

עם עליית הפופולריות של גיימינג ומחשבים, סרט לייב-אקשן על סדרת הגרפיקה הממוחשבת “ריבוט” יכול להיות רעיון טוב אם מיושם בצורה יצירתית עם דמויות חביבות ולא צעירים גנרים כמו סדרת החידוש המשעממת. בנוסף, סרט לייב-אקשן ממוחשב על עולם המחשב והאינטרנט יכול להיות פתח נהדר לצעירים שרוצים ללמוד על מבנה המחשב ותפקיד התוכנות.

סרטים כמו “טרון” ו”ראלף שובר את האינטרנט” עשו את זה די טוב, אבל אני מאמין שיש מקום ל”ריבוט” לקבל סרט אקשן מבדר בשביל כל הגילאים.

ההרפתקאות של ג’קי צ’אן – Jackie Chan Adventures

סדרת האנימציה של ג’קי צ’אן הייתה מאוד כייפית עם הרפתקה חדשה בכל שבוע כל פעם בעקבות משהו אחר בעל עוצמה, בעונה הראשונה אלו היו אבני המזלות הסינים, בעונה הרביעית אלו היו מסיכות שדים ובעונה החמישית אלו היו שדי כוחות הטבע, כל אחד מהם ייחודיים והוביל להרפתקאות ומצבים מגניבים.

אבל מה שעשה את הסדרה אלו הדמויות, ג’קי צ’אן, האחיינית שלו ג’ייד, הדוד הזקן שלהם והעוזר שלהם כולם קורעים מצחוק וחביבים. אבל הסדרה עלולה להתפס בצורה טיפה גזענית על ידי צופים אסייתים ובספק שאיזשהו סטודיו ירצה להרוס את היחסים עם השוק הגדול של אסיה, ובפרט סין. בנוסף, אם האדפטציה לא תקרה בשנים הקרובות, היא לא תקרה לעולם, ג’קי צ’אן מתחיל להזדקן ולמרות שהוא עדיין מסוגל לעשות את כל הפעלולים שלו, הדמות שלו תאבד הרבה ממהותה אם יהיה זקן.

סמוראי ג’ק – Samurai Jack

אחת מסדרות האנימציה הטובות בכל הזמנים, “סמוראי ג’ק” עקבה אחרי סמוראי שנשלח לעתיד על ידי השד האקו שהשתלט על ארץ מולדתו, כעת הוא צריך למצוא את דרכו אל העבר ולעצור מהעתיד תחת שילטונו העולמי של האקו להתגשם.

הסדרה הייתה אומנתית ופשוט מדהימה עם סגנון נואר, סרטי סמוראים ומדע בדיוני. יש אנשים שיגידו שהסדרה קדושה מדי כדי לגעת בה, אבל אני חושב שעם במאי נכון, צילום מתאים וכוכב ראשי מתאים, ש”ג’ק הסמוראי” יכול להיות סרט לייב-אקשן מדהים שמכבד את הסדרה המקורית.

סאקורה לוכדת הקלפים – Card Captor Sakura 

סדרת אנימציה נהדרת שהגיעה אלינו מיפן, “סאקורה לוכדת הקלפים” עוקבת אחרי ילדה קטנה שכל פרק מנסה לתפוס קלפי קסם שונים שמביאים לכאוס בעיירה שבה היא גרה. אחרי שהיא לוכדת כל קלף, היא יכולה להשתמש בו לעצור את הקלפים האחרים והלחם בכוחות הרוע.

אני לרוב לא בעד עיבוד של סדרות אנימה לסרטי לייב-אקשן אחרי הכשלונות של Death Note, Dragon Ball Z ו-Full Metal Alchemist, אבל אני חושב שהסדרה יכולה לקבל עיבוד נהדר לסרט לייב אקשן בכיכובה של גיבורה צעירה כל עוד העלילה די נאמנה למקור והליהוק מתאים.

אבירי האור הקסום – Visionaries

אחת הסדרות הנשכחות משנות ה-80, “אבירי האור הקסום” התרכזה בעולם אפוקליפטי שבו כל הטכנולוגיה נהרסת ובני אדם נאלצים לחזור לתקופת ימי הביניים ולהיות תלויים במתכת וקסם. הם מקבלים מהקוסם מרקלין (כן, לא השם הכי יצירתי בעולם) את היכולת להפוך לחיה שמייצגת את התכונות שלהם. משהו שיכול להעשות בצורה ממש טובה עם הגרפיקה הממוחשבת שראינו היום בסרטים כמו “מלך האריות” ו”ספר הג’ונגל”.

הבעיות היחידות מהסדרה אלו חוסר ההכרות של דורות צעירים יותר ומקבץ הדמויות הענק, אבל כמו שהם למדו להכיר מחדש את הרובוטריקים והפאוור ריינג’רס לדורות צעירים, אני בטוח שהם יצליחו להתחבר לאבירי האור הקסום.

אוואטר: האגדה של קורה – The Legend of Korra

נכון שקיבלנו את הזוועה שנקראת “כשף האוויר האחרון” של מ. נייט שמאלאן אבל צריך להבין שני מרכיבים בעייתיים בסרט שלא יהיו בעיבוד של “האגדה של קורה”, הבמאי הידוע לשמצה וכמות הסיפורים של הסדרה המצוירת המקורית. אני אוהב את הסדרה המצוירת “אוואטר: כשף האוויר האחרון” אבל אני יכול להגיד ש”האגדה של קורה” פחות עמוסה בפרטים ודמויות, והעלילה שלה היא די פשוטה. אז אני יכול לראות את הוליווד מצליחה לעבד בצורה נאמנה וטובה את הסיפור של קורה, בעיקר עם החיפוש בתעשייה אחר גיבורות חדשות. 

עם אפקטים טובים, במאי איכותי ושחקנית מוכרת בתפקיד כמו זנדיה (“ספיידרמן: רחוק מהבית”) וקורה יכולה בקלות להגיע למסך הגדול.

סיכום

מה חשבתם על הבחירות שלי לסרטי לייב-אקשן? ספרו בתגובות ושתפו את הסדרות שאתם הייתם רוצים לראות מקבלים עיבוד למסך הגדול.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה