חמישה משחקי Nintendo Switch שאני רוצה לראות ב-E3

יש לא מעט משחקים שהולכים לצאת עבור קונסולת ה-Nintendo Switch בחודשים הקרובים אבל מה עם המשחקים שאנחנו עוד לא יודעים עליהם?

אני חייב לפתוח את הרשימה הזו בתיאום ציפיות בסיסי. אני חושב שלחפש את 'המנצחת' של E3 זה בזבוז של זמן. ההצלחה של חברה אחת לא אמורה לבוא על חשבון האחרות. אני לא חושב שאם Nintendo לא יציגו את חמשת המשחקים האלו הם 'יפסידו' בתערוכה. מה שכן, אם לא יופיעו משחקים חדשים שאנחנו לא יודעים עליהם זו תהיה אכזבה מאוד רצינית שתפגע ברצף הטוב של חברת המשחקים היפנית בשנים האחרונות. הרשימה הזו היא משחקים שאני רוצה לראות מגיעים לקונסולה ההיברידית שלי.

  1. Metroid Prime Trilogy

את Metroid Prime 4 אנחנו כבר לא נראה השנה. אחרי הודעת הדחייה הרשמית, אנחנו יודעים שייקח עוד הרבה זמן עד שנראה את המשחק הזה מגיע אלינו. אבל שמועות על הגעת טרילוגיית המשחקים הקודמים כבר היו קיימות אפילו לפני הדחייה. Nintendo תמיד עומדת על סדרות המשחקים המוצלחות שלה, לא שאין חשיבות למשחקים מבחוץ כמובן. ומגיע לסאמוס, ומגיע לנו, לחזור לשריון החלל הכי מגניב בגלקסיה(כן, כולל את סדרת גברים בחלל). המשחקים האלו טובים ורוב השחקנים כיום לא שיחקו בהם. יש עוד לא מעט משחקים שאפשר להביא ל-Switch אבל בהיעדר משחק המשך בזמן הקרוב, איזו סיבה טובה יש לא לעשות את זה.

Nintendo Switch

  1. משחקי SNes/ Online

לפני כמה חודשים Nintendo הפתיעה את כולנו עם Tetris 99 שהיה הדבר הכי נינטנדואי שאי פעם נינטד. לקחת את הקונספט של Battle Royal אבל בלי ה-Battle. מדובר בסיבה הכי טובה שיש לרוב השחקנים להירשם לשירות Nintendo Online כרגע. לשירות הזה יש בעיות מרובות. לא מדובר בשרתים ייעודים כמו ב-Xbox Line אלא בשירותי P2P, המשחקים החינמיים הוגבלו לכמות מצומצת של משחקי NES ישנים למרות שמדובר באמולטור. למה אין גישה למאות המשחקים של-Nintendo יש זכויות עליהן? למה אנחנו מקבלים שני משחקים בחודש בזמן שאני יכול להוריד שני קבצי רום על דיסקט ישן בלי בעיה? עוד מעט Mario Maker 2 יצא לשוק והמון שחקנים ושחקניות ישקלו לראשונה מאז דצמבר (יציאת Smash Bros) לעשות מינוי. איך משכנעים אותם להצטרף? על ידי משחקי SNes שיצטרפו לאבות שלהם על המערכת ועוד משחק ייחודי כמו Tetris 99. למען האמת, מה שבאמת צריך לקרות זו הכרזה עקרונית שכל רבעון יצטרף משחק חדש לשירות.

SNES Classic

  1. Persona 4, Persona 5

Persona 4 ולא Persona 4 Q, המשחק החמישי בסדרה ולא משחק מכות בעולם של Persona. לא, אני מדבר על המשחקים המלאים שיצא רק עבור ה-PlayStation. אנחנו כבר יודעים שיש קהל לא קטן לז'אנר ה-JRPG בקונסולה. כמות השמועות על פורט למשחק האהוב בשנה האחרונה היו כל כך מרובות. אני אישית כתבתי באתר הזה לא פעם ולא פעמיים על משאלת הלב הזו. בזמן ששמועות חדשות על הגעת ה-Witcher 3 לקונסולה (אולי על ידי שירותי Streaming באסיה) הגיע הזמן לקיים את השמועות שהתחילו את הכל. מדובר במשחק הרבה פחות דורשני, ועד כמה שאני אשמח לשחק בשני משחקי התפקידים האלו על ה-Switch, אני חייב להודות ש-Persona יותר מתאים לאופי של הקונסולה ושל החברה שהביאה לנו אותה.

persona 5 ATLUS

  1. משחקי קופסא, והרבה מהם.

גם על הנושא הזה יצא לי לכתוב לא מעט באתר הזה. תעשיית משחקי הקופסה הולכת וגדלה בקצב מרשים מאוד בשנים האחרונות ויותר ויותר משחקים מקבלים גרסאות למחשב האישי. הפעימה הבאה אחרי המחשבים האישיים היא ל-Switch. יש כאן הזדמנות עבור Nintendo  למלא נישה שאין לה מענה רציני אצל הקונסולות המתחרות. האופי של הקונסולה גם נותן לה יתרון על פני המחשב האישי. הניידות שלה מעולה לאופי של משחקים בהם צריך להעביר את המסך בין השחקנים – דבר אופייני למשחקי קופסה רבים אבל גם יכול להיות מסך מרכזי גדול כאשר המכשיר מחובר לטלוויזיה.

 

  1. Monster Prom ו-Heroes of Might and Magic 3

קודם כל, אם אתם מבולבלים, אין שום קשר בין שני המשחקים. ז'אנרים שונים, אחד משחק אינדי  חדש יחסית והשני משחק קלאסי ומוכר. מה שכן מאחד את שניהם הוא עד כמה ה-Nintendo Switch מתאימה להם כמו כפפה. למי שלא מכיר, ואני מניח שזה רובכם,  Monster Prom הוא משחק סימולציית דייטים קומי עד לארבעה שחקנים המתרחש בבית ספר של מפלצות. המטרה היא כמובן להשיג דייט לפרום עם אחת מהדמויות הראשיות. משחק קומי ומהנה שטוב גם למשחק יחיד אבל בעיקר לקבוצת שחקנים שרוצה לצחוק. בעצם, המשחק הזה יכול להיכנס טוב מאוד לז'אנר משחקי המסיבה שמצליחים מאוד על הקונסולה. לצערי, אין כרגע שום סימן שהמשחק יגיע לבית הטבעי שלו, אפילו שניסיתי להטריד את החשבון הרשמי של המשחק בטוויטר בתקווה שהם יראו את האור. Heroes 3 קיבל לפני כמה שנים גרסת HD שהייתה… בסדר, בערך. אבל זה לא משנה, כי בנתיים רבים מאיתנו הורידו, או יותר נכון ניסו להוריד, גרסה לפלאפונים שלנו. המשחק הזה הוא קלאסיקה שאנשים עדיין נהנים ממנה כיום ואין שום משחק אסטרטגיה בתורות שלא צריך להיות על ה-Switch.

כן פולי, את במשחק מחשב. עכשיו אם רק תוכלי להיות גם בקונסולה שלי…

כמובן, שאני אשמח מאוד אם Nintendo  יפתיעו אותי עם משחקים שבכלל לא חשבתי עליהם. כל הכרזה שתרחיב את מנעד המשחקים והז'אנרים הזמינים לבעלי ובעלות הקונסולה תעשה לחברה רק טוב. מה איתכם? אילו משחקים אתם רוצים לראות? תגיבו פה או בפייסבוק ונוכל לשמוח (או להתאכזב) ביחד אחרי ה-Nintendo Direct.

אודות יונדב צבקר

סטודנט לספרות, בוגר ישיבת מעלה גלבוע, גיק ודוס.

השאר\י תגובה