בעיטות ואגרופים – ביקורת המשחק 9 Monkeys of Shaolin

הגיע הזמן ללכת מכות בלי הפסקה במשחק ה-Brawler החדש 9 Monkeys of Shaolin

אם יש סוג משחקים שאני תמיד ארכוש לו כבוד זה ז'אנר משחקי ה-Brawlers שמאפשרים לנו להיכנס לנעליו של גיבור פעולה בודד במסעות עקובים מדם להשגת צדק וניצחון. לאורך השנים קיבלנו לא מעט משחקי Brawlers איכותיים כגון Turtles In Time האלמותי לצד משחקי Battletoads ועוד. אין ספק שבשנים האחרונות לא יצאו הרבה משחקי Brawlers לשוק אבל כן יש כמה מהם בשנת 2020, והנה אחד מהם – 9 Monkeys of Shaolin.

הסיפור של 9 Monkeys of Shaolin פשוט וחביב בדיוק במידה הנכונה כדי שלא יעמיס יותר מידי על המשחקיות שכמובן תיחשב בעיניי רבים להיבט המרכזי שיש למשחקי Brawlers להציע.

הסיפור של המשחק מתרחש בסין העתיקה. במשחק אנו נגלם את Wei Cheng, דייג פשוט שכפרו נשחט ונהרס על ידי פיראטים. שנג מתעורר בחברתם של נזירים עתיקים שמלמדים אותו את דרכי הלחימה שלהם כדי שיוכל לצאת ולמצוא את התשובות לגבי הרס הכפר שלו וכמובן על הדרך לעצור את הרעים מההרס שהם מחוללים.

הסיפור של המשחק חביב, אפילו חביב מאוד. נכון שלא מדובר בסיפור עמוק ומרתק במיוחד, אבל הדיאלוגים לאורך המשחק נהדרים (ויש לציין מדובבים באופן מלא שזה ללא ספק הישג מרשים למשחק בגודל זה) והתקדמות העלילה זורמת ולא מעיקה על חווית המשחק.

באשר למשחקיות עצמה ובדומה שלל משחקי ה-Brawlers שראינו עד היום, גם כאן תעמוד לרשותנו מערכת קרב שלמה שאחראית לספק לנו הנאה צרופה בכל הקשור לכיסוח אויבים בלי לעשות חשבון.

באופן ספציפי המשחק כולל יותר מ-10 סוגי נשקים שונים אותם ניתן לפתוח לאורך המשחק. מעבר לכך בסופו של דבר ניתנת לנו האפשרות לבחור מבין שלושה סוגי לחימה שונים והם לחימה פשוטה, לחימה אקרובטית ולחימת קסמים. מערכת הלחימה הפשוטה כוללת מכות פשוטות אך מערכות הקרב האקרובטיות ומערכת הקרב המשלבת קסם עושות שימוש במד Qi הפותח שלל אפשרויות קרב חדשות. כמו בכל משחק ברולר קלאסי, גם כאן מהלך השלבים בנוי ממסכים, כאשר בכל פעם ניכנס למסך מסוים, נביס גלים של אויבים ולאחר שנסיים לנקות את המסך מאויבים נתקדם למסך הבא עד לסוף השלב.

מהלך הקרב עצמו ובניית השלבים של המשחק נהדרת וזורמת מאוד. האויבים עצמם מגיעים בסוגים שונים אם כי אין גיוון רחב במיוחד כאשר רוב האויבים מתחלקים ללוחמים מטווח רחוק ולוחמים מטווח רחוק. כמובן שהמשחק כולל מספר בוסים מאתגרים שרק מוסיפים לרמת האתגר שיש למשחק להציע, שרק עולה משלב לשלב ונהיית מאוד מאתגרת ומסובכת בשלבים הסופיים של המשחק.

אחד הדברים שאהבתי במיוחד היא היכולת לשלב בין סוגי הלחימה השונים במהלך הקרבות עצמם, כאשר ישנה אפשרות לבצע מהלכים שונים מכל אחד מסוגי הלחימה ובעצם ליצור מערך מתקפות המשלב את כל שלושת סוגי הלחימה בו זמנית.

המשחק עצמו בנוי משלבים כאשר ישנה אפשרות לבחור איזה שלב נבצע קודם. כל שלב מציע כמות של נקודות ניסיון ופרסים אם נשלים אותו, ולעיתים נקבל גם נשקים וחפצים כפרסים בסיום שלבים. מעבר לכך בין שלבים נוכל לעצב את הלוחם שלנו ולספק לו נשקים וחפצים שונים שיחזקו אותו לצד עץ יכולות שלהם בו נוכל להשקיע את נקודות הניסיון שנצבור. כאמור ישנם שלושה סוגי לחימה משמע שלושה עצי יכולות שונים בהם ניתן להשקיע נקודות.

אלמנט נוסף ואיכותי להפתעתי במשחק הוא הגרפיקה שלו. האנימציות של המשחק מאוד מושקעות למשחק בגודלו, השימוש בצבעים נהדר ומגוון ועיצוב השלבים השונים מספקים גיוון וסביבות שונות ויפייפות לבקר בהן.

אם כל זה לא הספיק לכם היה נחמד מאוד לגלות שישנה אפשרות לשחק את כל סיפור המשחק באופן מלא עם חבר במצב co-op, הן במצב אונליין והן במשחק משותף על אותו המסך. ישנה אפשרות לפתח את אותן היכולות לשתי הדמויות כמו גם אפשרות להשקיע בעצי יכולות שונים בהתאם לרצונם של כל אחד מהשחקנים.

לסיכום, 9 Monkeys of Shaolin הוא משחק Brawler מעולה, ממכר ומהנה. הסיפור של המשחק נהדר, בניית השלבים והמשחק בהם מהנה עוד יותר והיכולת לשפר את הדמות שלנו לאורך המשחק קושרת אותנו עמוק יותר לסיפור ולמשחקיות שיש למשחק להציע. תוסיפו לזה את העובדה שאפשר לשחק את כל המשחק עם חבר והרי לכם משחק שכדאי מאוד לשים עליו את העין אם אתם מתחברים לסגנון שלו.

*9 Monkeys of Shaolin זמין כבר היום לרכישה למחשב האישי, ל-PlayStation 4, ל-Xbox One ול-Nintendo Switch.

*סוקר על גבי ה-PlayStation 4.

 

9 Monkeys of Shaolin

ציון סופי - 8.5

8.5

מעולה

זה תמיד כיף ללכת מכות, בייחוד עם חבר!

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. בעברו היה גם כתב הטכנולגיה והמשחקים של אתר ynet. רועי הוא טכנאי מחשבים, גיימר ותיק וגיק משכמו ומעלה. כיום הוא משמש כאיש מערכות מידע בחברת המשחקים הישראלית Gliding Deer.

השאר\י תגובה