סיקור המשחק Air Mech

Air Mech הוא משחק (MOBA (Multiplayer Online Battle Arena חינמי שפותח על ידי Carbon Games.

לפני כמה שבועות הודענו לכם על הבטא של AirMech בכתבה הזאת והחלטנו לסקר לכם את המשחק מזווית המבט של השחקנים.

משחקי MOBA מאז ומעולם היו דומים אחד לשני במשחקיות ולפעמים גם בעיצוב, דבר שקצת שיעמם גיימרים שלא נמשכו למשחק אחד ורצו לראות מגוון. משחקי MOBA ישנה מטרה אחת – להרוס את הבסיס של הקבוצה הנגדית בעזרת 5 חברים בקבוצה, בכל משחק הבסיס נקרא אחרת אבל מתבסס על אותו רעיון. כדי להגיע לבסיס צריכה הקבוצה להרוס מגדלי שמירה המוצבים לפני הבסיס ותוקפים כל אוייב בקרבתם, על מנת להקל על התהליך, ישנם Minions, חברי קבוצה נוספים שלא נשלטים על ידי שחקנים אלה על ידי המחשב ולהרוב ישנם 3 סוגים (Tank, Runner, balanced) והם לא חזקים כמו חמשת החברים הנשלטים על ידי שחקנים. 5 שחקני הקבוצה יכולים לבחור דמות שתלווה אותם במשחק (הדמות צריכה להיבחר כל משחק מחדש וניעתן להליף אותה בכל משחק). לדמות שהשחקן בוחר 3 התקפות ייחודיות לה והתקפה חזקה במיוחד עם זמן ביניים ארוך. סך הכל בתוך המשחק הדמויות והמשחקיות נראות כמו (RPG (Role Plating Game זאת אומרת שבתוך המשחק הדמויות עולות רמות וקונות ציוד. מחוץ למשחק השחקן עצמו מקבל נקודות כסף ונקודות ניסיון כאשר עם נקודות הכסף הוא יכול לרכוש דמויות חדשות לשחק איתם בתוך המשחק ועם נקודות הנסיון הוא עולה רמות וכך מגיע להישגים.

המשחק Air Mech, בשונה ממשחקי MOBA אחרים, מאפשר לMinions (דמויות העוזרות לשחקנים ולרוב נוצרות בבסיס ולא נשלטות על ידי השחקנים בכלל) להיבחר על ידי השחקנים ושחקנים יכולים לשלוט אליהם ולפקד. סך הכל, המשחק נראה משחק MOBA רגיל בלי יותר מדי שינויים ממשחקי MOBA אחרים כמו DOTA 2 וLOL. כשמשחקים במשחק, מגלים או]ציות חבויות ולא רגילות במשחקי MOBA אחרים כמו Survival, Co OP וShop.

תמונה מתוך המשחק

 

אופציית הSurvival מאפשרת לך ולכמה שחקנים אחרים (עד 4) לנסות לשרוד כמה שיותר זמן אחרי גלים של אויבים, בשמירה על רעיון הMOBA, הקבוצה עדיין יכולה לזמן Minions (תמורת נקודות כמובן) מסוגים שונים עדי להגן נגד גלים קשים יותר.

אופציית הCO OP מאפשרת לך ולכה שחקנים נוספים (עד 4) לשחק משחק MOBA רגיל (עם כל השינויים שיש בAir Mech לז'אנר הMOBA) נגד המחשב (Bots). בהתאם לרמת החשקנים כך יהיו רמת הBots אותם מפעיל המשחק.

אופציית הShop מאפשרת לשחקן לקנות שיפורים לדמות שלו, לקנות דמויות חדשות ולקנות סוגים שונים של Minions, דבר ייחודי ביותר למשחק הזה בהשוואה למשחקי MOBA אחרים. שיפורי הדמויות נעשים תמורת נקודות אותם השחקן מרוויח כאשר הוא מנצח או מפסיד משחק. אישית, אני רואה את אופציית השיפורים אופצייה מעיינת לשחקי MOBA.

המשחקיות במשחק דומה מאוד למשחקי MOBA אחרים אך המפתחים נתנו שינוי מרענן, Minions בהזמנה אישית. המשתמשים ברוויחים נקודות בתוך המשחק המוכר לנו ממשחקי MOBA אחרים כgold ומאפשר למשתמש לקנות Minions לפי בחירתם (סוגי הMinions שהשחקן יכול לקנות בתוך המשחק יכולים להירכש בShop) או לקנות שידרוגים לדנות אותה הוא משחק.

תפריט השידרוגים

מערכת משחקיות נוספת שונה ממשחק MOBA אחרים היא יכולת הTransform שיש לכל דמות. לכל דמות שני מצבים, AirBot וGroundBot, וכמו שמשתמע, מצב אוויר ומצב קרקע. כאשר הדמות במצב אוויר, היא יכולה להרים Minions ולהעביר אותם ממקום למקום ומהירותה של הדמות גדלה בצורה משמעותית, אך כאשר הדמות זזה במצב האוויר הדמות משתמשת בFuel המוכר לנו ממשחקים אחרים כMana וברגע שנגמר הFuel הדמות הופכת בצורה מיידית למצב קרקע. במצב קרקע, הדמות איטית אך יותר חזקה. כשהדמות במצב אוויר היא לא יכולה לפגוע בדמויות במצב קרקע ולהפך (אלה עם כן יש לדמות יכולת המאפשרת זאת). בנוסף, בשונה ממשחקי MOBA אחרים (כמובן) המשחק לא מציג רק בסיס אחד, אלה הרבה, כאשר כל קבוצה מתחילה עם אחד ויכולה לכבוש עוד ועוד בעזרת סוג Minions מסויים, נראה כי האופציה הזאת מבדילה את המשחק מאוד ממשחקים MOBA קלאסיים אחרים ויכול להיות שזה מה שיעזור למשחק לפרוץ.
סך הכל, המשחקיות דומה מאוד למשחקי MOBA אחרים אך כמו שראיתם, ישנם כמה שינויים.

דמות במצב הGroundBot (משמאל) ובמצב הAirBot (מימין)

המשחק תומך בבקרי משחק אך בצורה מוזרה מאוד יש המון מצבים שאני מתייאש מהשליטה בבקר ועובר למקלדת, משהוא בשליטה בתפריט המשחק עם בקר לא נוח בצורה מפתיע ואני ממליץ למפתחים לתקן את זה מייד. בתוך המשחק הבקר עובד טוב והשליטה נוחה אבל נראה כי זה עדיין קצת מסורבל.

כמובן שהמשחק רק בשלבי בטא ראשוניים ועדיין בפיתוח ונראה כי המשחק יכול להצליח בזכות השינויים הקטנים אבל נראה שיש למפתחים עוד הרבה עבודה על באגים ואופציות נוספות, כרגע נראה כי המפתחים לוקחים את המשחק לכיוון הComedy וניתן לראות את זה לפי הShop. המפתחים יצרו Skins של Assassin's Creed לפני השחרור של Assassin's Creed Unity (תוכלו לקרוא עוד כאן) ונראה שהם עשו זאת בצורה קומית. ישנם גם פריטים מסויימים בShop כמו כוס בירה וראשים קופצים שמראים שהמשחק מתפתח לכיוון הComedy. אבל כדי לראות לאין המפתחים באמת יקחו אותו, נצyרך לחכות לגרסאת המלאה.

את המשחק ניתן להוריד מהאתר של Carboon Games בחינם ומומלץ לנסות. ספרו לנו מה דעתכם.

 

 

אודות Gilad Aridor

גיק, אוהב גאדג'טים ומחשבים. לפניות Email: [email protected]

השאר\י תגובה