אליס מבעד למראה – סיקור הסרט

אליס, הארנב הממהר, המפטי דמפטי והכובען המטורף בסרט אחד!!!

הסרט אליס מבעד למראה הוא סרט המשך ישיר לסרט הראשון, בסרט הזה אנחנו מקבלים המון דמויות חדשות ומעניינות כמו איש הזמן, המשפחה של הכובען והמפטי דמפטי. כמו כן גם אנחנו לומדים הרבה על העבר של ארץ הפלאות, כמו למה למלכה האדומה יש ראש גדול ולמה היא רעה כל כך, או מי היה הכובען ולמה הוא תמיד מחכה דקה לפני שעת התה.

העלילה בסרט סובבת בעיקר סביב הכובען שמשחק אותו ג'וני דפ, הוא ממש מתגעגע למשפחה שלו והוא גוסס מיום ליום, אליס שמוכנה לעשות הכל בשביל אחד מחבריה צריכה לחזור בזמן, למצוא את המשפחה היקרה שלו ולגלות מה קרה להם, בעוד כל זה מתרחש דמות נוספת בשם "זמן" מנסה לעצור את אליס מלעמוד במשימה ולמנוע ממנה לשנות את העבר, הסרט גם מחזיר אותנו למלכה האדומה והלבנה ומלמד אותנו איך הם הגיעו לסכסוך הגדול ביניהם.

alice_through_the_looking_glass_2016-wide

אבל הסרט מתחיל בצורה ממש מוזרה, כבר בהתחלה הסרט דוחף לנו את המסר שלו, וההודעה היא "שגם הבלתי אפשרי הוא אפשרי ואם תאמינו אז הכל אפשרי", בהתחלה אנחנו מקבלים סצנה ממש גדולה ומפוארת שבה אליס היא רב חובל, למי שלא זוכר בסוף הסרט הקודם היא הסכימה לעזור לאבא שלה בעסק שלו שקשור להעברת סחורה ממקום למקום, היא הפכה לרב החובל של אחת הספינות שלו שזה כבר מנתק אותנו ממנה, בסרט הקודם היא הייתה ילדה מבולבלת שלא ידעה כל כך מה היא רצתה ולאט לאט מגלה את עצמה, בסרט הזה היא פתאום הופכת לג'אק ספארו כבר בהתחלה אז אי אפשר באמת להתחבר אליה, העלילה בסרט קצת חלשה ושכיחה, ויש הרבה דברים לא ברורים, אין בעיה שבארץ הפלאות יהיה הרבה דברים מוזרים ולא הגיוניים כי זה "ארץ הפלאות" אבל למה העובדה שהכובען מתגעגע למשפחה שלו, מחלישה אותו והופכת אותו לגוסס, כמו כן הסיבה לכך שהמלכה האדומה הפכה לרעה ממש קטנה ולא באמת מספקת, בכלל הסרט מתחיל מאד מאד לאט עד שהוא מגיע לחלק העיקרי והמעניין בו, רק בחצי השני שלו באמת התחלתי להיכנס לתוכו.

הדמויות בסרט הם רובן אותן דמויות מהסרט הקודם שחוזרות להופיע בסרט הזה, התאומים טווידל די וטווידל דם, הארנב שממהר המכשפה הלבנה וכו', אבל הבעיה שרובם לא עשו יותר מידי בסרט והרבה מהזמן סתם היו שם כדי לתת פאנץ ליינים לבדיחות, אני מבין שזה ארץ הפלאות וזה בסדר לשים אותם פה ושם, לתת להם להופיע קצת, אבל אפילו בסוף הסרט זה הרגיש קצת לא נחוץ.

המלכה הלבנה- אן התוואי הייתה ממש מעצבנת ברובו, היה לה קטע כזה להחזיק את הידיים באוויר בכל קטע שהיא הופיעה והדמות שלה לא עשתה כמעט כלום, בכל פעם שהיא הופיעה זה הרגיש כאילו היא באה לתת כמה שפחות מאמץ ב-להכיר את הדמות שלה ובנתה בעיקר על הקטע של הידיים באוויר, כאילו זה כל האישיות של המלכה הלבנה, לדבר לאט, עם קול רך ולהחזיק את הידיים מעל המותניים.

המלכה האדומה- למרות שהלנה בונהם קרטר משחקת אותה באופן יוצא מין הכלל והיא גם שחקנית ממש טובה, בסרט הזה היא הייתה מאד רעשנית, כל שורה שלה היא נותנת בצעקות וזה התחיל אפילו להציק לי באוזן, באמת שריחמתי על מי שישב הכי קרוב לרמקול, הדמות שלה דווקא מקבלת הרבה התפתחות בסרט הזה ואפילו קצת מפתיעה לטובה.

time-alice-through-the-looking-glass

הכובען המטורף- חשוב לציין שבסרט הזה יש הרבה רגעים שהמצלמה ממש קרובה לפנים שלו, שכבר רואים את האיפור העמוס ששמו לג'וני דפ בפנים, זה מוציא אותי קצת מהסרט, וזה היה קצת דוחה אפילו, אתה רואה את כל המייקאפ שמרוח לו על הפנים, ולא יכול שלא להתמקד על זה, המבטא שהוא נותן בסרט לא עוזר או מוסיף, בכל פעם שהוא דיבר זה היה נשמע מעצבן ולרוב נשמע כמו ציוצים של ילד בן 6, אני אוהב את השחקן ג'וני דפ, אבל בסרט הזה הוא היה נוראי והעלילה מורכבת סביבו, מה שיותר הקשה אליי להתמקד בסרט.

זמן- הדמות זמן שמשחק אותה סשה ברון כהן, הוא היה ממש גל גל הצלה בסרט, הוא שיחק מעולה, הדמות שלו הייתה הכי מובנת, מעניינת, אפילו קצת מצחיקה, בכל פעם שהוא הופיע הוא גנב את ההצגה מבחינתי והעיצוב של התחפושת שלו גם היה הכי יפה לדעתי, הוא מתפתח, משתנה הרבה בסרט ונותן לנו אחלה שואו, כשהיו רגעים טובים בסרט, רובם באו בזכותו.

האפקטים, הסטים הסאונד והאווירה הכללית היו למען האמת מאד מרשימים, הבמאי הוא טים ברטון אז ברור שיש למה לצפות, לאיש יש חזון אדיר, בסרט הזה אנחנו חוזרים לארץ הפלאות והיא נראית מדהים, הרעיונות מדהימים, הטירה של זמן, שהיא ממש אפלה עם אווירה קודרת, הרעיון שזמן הוא מין אוקיינוס גדול שאפשר לשוט בוא, העיצוב של הדמויות סיג'י שנראות נהדר, הבית של הכובען נראה מגניב, הסרט בהחלט מכניס אותך ונותן לך להרגיש שאתה נמצא בארץ הפלאות, מסתורין, אשליה, שיגעון וטרוף שווה ללכת לסרט רק כדי ליהנות מהאנימציה והאפקטים הנדירים.

Alice_Through_LookingGlass_trailer

מלבד המסר של הסרט, שגם הבלתי אפשרי הוא אפשרי אני אישית קיבלתי ממנו מסר נוסף, על החשיבות של משפחה, לכובען ולאליס יש משפחה ואנחנו רואים את ההבדלים בין הקשרים שלהם עם המשפחות שלהם, לכל אחד יש בעיות במשפחה וכל אחד מתמודד איתם אחרת, הסרט מראה בצורה דווקא יפה כמה צריך לנצור את הרגעים שלנו עם המשפחה ולהעריך אותם, משהו שהוסיף מאד וזה תמיד טוב אם לסרט יש מה להציע.

הסרט אליס בארץ הפלאות בסך הכל סרט מאד נחמד, אפשר בהחלט למצוא בוא הנאה וכייף גם לילדים וגם למבוגרים, יש שם בהחלט רגעים קצת מעצבנים וקשים לצפייה ולסרט לוקח קצת זמן להגיע לחלק המעניין והמושך בעלילה, הסוף ממש מפתיע לטובה ואפילו מומלץ לילדים בגלל המסר לו, אני מצאתי הרבה רגעים טובים בסרט ואני כן חושב שהוא שווה ניסיון.

אליס מבעד למראה

עלילה קצת חלשה - 5.5
רוב הדמויות טובות מלבד הכובען שקצת הציק - 6
האפקטים, הסטים והסאונד אדירים - 7.5

6.3

שווה נסיון

העלילה שכיחה קצת אבל יותר טוב מהסרט הראשון, האפקטים טובים וגם המסר נכון

User Rating: Be the first one !

אודות avi

אבי בכבוד בן 27 חיי על משחקי מחשב, אנימה יפנית, סדרות, וכמובן קולנוע. לומד מדעי המחשב בתקווה לסיים יום אחד ואוהב לחפור על סרטים :]

השאר\י תגובה