alien covenant

Alien: Covenant – סרט ההמשך לפרומיתיאוס, פרטים וטריילר

Alien: Covenant, סרט ההמשך לפרומיתיאוס שיחבר אותנו בין ה-prequel המבלבל וסדרת הסרטים האגדית של רידלי סקוט מגיע במאי 2017 ולנו יש כמה פרטים לספר לכם על הסרט.

הסרט הבא בסאגת הנוסע השמיני של רידלי סקוט צפוי להמשיך את עלילת פרומיתיאוס מ-2012 ולקדם אותנו יותר לעלילה של הסרט הראשון. העלילה ככל הנראה היא על צוות של חללית Covenant שבמסע לצד השני של הגלקסיה ומוצאים מה שנראה כמו גן עדן לאא גלוי אבל הצוות מגלה שזה עולם אפל ומסוכן שהיחיד שקיים על הכוכב הוא האנדרואיד דיויד (אותו משחק שוב מייקל פסבנדר) מהמשלחת הסרט הקודם פרומיתיאוס.

לאלו מכם שלא זוכרים, הסרט פרומיתיאוס סיים עם דיויד מפורק על ידי חייזר המהנדס (בטח הרכיבו אותו חזרה או שזה רובוט שדומה לו), חייזר עם צורה של כוכב ים עם מחושים תופס את המהנדס ושותל בו ביצית שממנה נולדה גרסה כחולה ומוזרה של החייזר מהנוסע השמיני, הסוף השאיר הרבה אנשים תוהים מפני שזה לא אותו הכוכב מסרט האימה המהפכני של 1979 והחייזר נראה שונה אז מספר אנשים נהנו מסרט המדע בדיוני למרות חסרונותיו אבל אוהדי הסדרה בת 37 שנים, תהו לאן זה מוביל ואם סתם עבדו אליהם והסרט פרומיתיאוס הוא בכלל לא Prequel.

משהו שרוב הצופים של הסרט הסכימו הוא שההרגשה של הסרט הייתה מאוד שונה מההרגשה של סרטי הנוסע השמיני, בין אם זה האווירה או הסביבה החוצנית, הכל לא הרגיש זהה, אני מניח לכן חשבון הטוויטר של סדרת הסרטים פרסמה תמונה של הסביבה מהסרט החדש על מנת להרגיע אנשים שחוזרים לאותה הסביבה מהסרטים המקוריים.

כמו תמונות אחרות שפורסמו בידי החשבון, צורף מספר סידורי לתמונה, 185612082104 (מספר גדול יותר מהמספר הקודם שפורסם שהוא 130112062104), רוב הסיכויים שהמספרים מיצגים תאריך ושעה, המספר הקודם הוא 13:01 ה-6 בדצמבר 2104, והמספר החדש הוא לפי השארת עוקבי החשבון הוא 18:56 ה-12 באוגוסט 2104, מה שאומר שהסרט מתרחש ב-2104 בין אוגוסט לדצמבר בכוכב המרוחק.

בסרט יככבו שחקנים מאוד מצליחים בתעשייה של היום, הראשונה שהיא הגיבורה ככל הנראה של הסרט Katherine Waterston, ששיחקה ממש לאחרונה ב-Fantastic Beasts and Where to Find Them, תשחק את Daniels, אחת מהנשים בצוות הגילוי. לצידה ישחקו Billy Crudup בתפקיד הקפטן ששיחק בסרטים כמו Watchmen ו-James Franco בתפקיד רציני כבעלה של Daniels, השחקן הראה בעבר טווח רחב מדרמה (True Story) ועד קומי (The End), היו מספר שמועות כי יהיה הגורם הקומי של הסרט אבל השחקן מיהר להפריך שמועות אלו ואמר כי הוא ו-Waterston בתפקידים רציניים לגמרי.

Katherine Waterston, שהכוכב שלה רק עולה ועולה בשנים האחרונות עם סרטים כמו Steve Jobs, Inherent Vice ועד הצלחת השנה Fantastic Beasts and Where to Find Them, נראת בעיני רבים דומה לכוכבת הסדרה המקורית Sigourney Weaver, שכרגע עסוקה בסדרת סרטים חייזרית אחרת, Avatar, בנוסף פורסמה לאחרונה תמונה של השחקנית מהסט לובשת משהו דומה לאחת מגיבורות האקשן הראשונות של הז’אנר.

בין אם זה רק סוג של איזכור (Easter Egg) לדמות מהסדרה המקורית או לפי שמועות היא בעצם משחקת את אמא של אלן ריפלי, התמונה מרמזת על טון יותר אקשני מהסרט הקודם, בדומה לסרט ההמשך לנוסע השמיני, שבמקום שהמשיך בסגנון החייזר הרוצח על החללית, לקח אותנו לכוכב עם המון חייזרים ושם בקדמת המצלמה חיילים, שככל הנראה צפויים להיות גם בסרט זה.

לאחרונה שוחרר טריילר חדש לסרט שמאשר לנו מספר דברים, החייזרים הם כמו שאנחנו מכירים, הגיוני כיוון ואלו ה-Face Huggers מהסדרה המקורית והם נצמדים לאנשי הצוות האנושיים, בנוסף יש בהחלט את התחושה של הסרט הראשון עם פניקה, חושך וקלסטורפוביה, לצערי הטריילר חושף חלק מההריגות שיקרו בסרט, אישית מעדיף טריילרים בלי ספוילרים.

Alien: Covenant צפוי לצאת ב-19 במאי 2017, עד כה אפשר לראות שרידלי סקוט מכין עבורנו חוויה מתקנת אחרי פרומיתיאוס, זה באמת סרט של הנוסע השמיני.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה