Ancestors Legacy

העם החזק מנצח – ביקורת המשחק Ancestors Legacy ל-Switch

Ancestors Legacy הוא משחק אסטרטגיה מרשים שקיבל גרסה ממוצעת ל-Nintendo Switch

אם יש ז'אנר מוכר ואהוב באמת בתעשיית המשחקים זה ז'אנר משחקי האסטרטגיה בזמן אמת, ועד היום יצאו עשרות אם לא מאות אלפי משחקי כאלה, שכל משחק מנסה לקחת את הז'אנר לאופקים חדשים פורצי דרך. כשנתיים לאחר יציאתו הרשמית מגיע Ancestors Legacy אל קונסולת ה-Nintendo Switch בגרסה שמנסה להעביר את חווית המשחק המקורית בצורה הטובה ביותר שרק ניתן. בביקורת שלי אדבר על המשחק באופן כללי ועל גרסת ה-Switch בפרט.

אז למי שלא מכיר את Ancestors Legacy נספר שמדובר במשחק אסטרטגיה שהושק לראשונה בשנת 2018. במשחק נוכל לבחור מבין ארבע פלגים שונים – ויקינגים, אנגלים-סקסונים, גרמנים וסלבים, כאשר כל פלג יציע לנו יכולות לחימה וניהול שונות לצד סיפור שונה הניתן לשחק במצב משחק לשחקן יחיד.

המשחק היה ונשאר די טוב, והוא הציע מגוון די רחב של אפשרויות למשחק על גבי המחשב האישי והקונסולות, הן בפורמט לשחקן יחיד והן בקרבות הרשת בזמן אמת ברשת.

בסופו של דבר המשחק קיבל שבחים טובים, מה שככל הנראה גרם לו לקבל גרסה לאחת הקונסולות האהובות ביותר של השנים האחרונות, ה-Switch.

נתחיל עם הדבר החיובי שיש לי להגיד על הגרסה הזאת והוא מצב המשחק לשחקן יחיד. הסיפור של Ancestors Legacy היה ונשאר גם כאן למהנה ואיכותי למדי, ושמחתי מאוד לראות את סיפורי המשחק עושים את העלייה המאתגרת למסך ה-Switch.

 

מבחינת המשחקיות עצמה לא נעשה שינוי בין המשחק המקורי לבין הפורט, כאשר במהלך המשחק נוכל לשלוט בצורה רחבה על כלל היחידות של הצבא שלנו ונוכל לפקד עליהם בצורה מלאה, החל מהדרך בה תתקדם כל אחד מיחידות הצבא ועד לדרך בה ניגש אל הקרב עצמו.

המשחקיות של המשחק ענפה ומהלך הקרבות מרגיש מהנה ומיוחד. המשחקיות מאפשרת מגוון רחב של אפשרויות, שנותנו לנו מספר דרכים לגשת לכל בעיה בה ניתקל במהלך המשחק. נוכל להתגנב אל מחנה האויב על מנת ליצור התקפת פתע, ונוכל להיכנס עם כל התותחים הכבדים ישירות ללב מחנה האויב. כמו כן נוכל ליצור פעולת הסחה על האויב במגוון דרכים כגון שריפת מבנים, נוכל לתכנן ולהוציא לפועל התקפות משולבות ממספר כיוונים ועוד.

כמו כן יש שוני ניכר בין סוגי היחידות, כאשר ויקינגים כוללים יחידות שונות לחלוטין מהיחידות של צבאות האנגלו-סקסונים לדוגמה, וכן יכולות קרב שונות בתכלית, מה שמוסיף למשחק מימד נוסף של גיוון, אפילו שזה לא משהו שונה במיוחד ממשחקי אסטרטגיה אחרים שיש היום בשוק.

השליטה במשחק גם כן די נוחה, אם כי הייתי שמח לראות איוש נרחב יותר של כפתורי המכשיר. הפורט שלנו כולל מספר כפתורים שלא נעשה בהם שימוש כלל, שזה ממש מבאס בעיקר כי במקום לאייש את כלל הכפתורים שיש למכשיר להציע קיבלנו תפריטים הנפתחים על ידי לחיצה ארוכה על כפתור אחד והפעלת כפתור אחר תוך כדי. במשחק כמו שלנו, הדורש חשיבה מרובת מהלכים וכן תגובה מהירה בחלק מהמקרים הייתי שמח לראות מפת שליטה קלה ונוחה, שלא מצריכה יותר מידי פעולות על מנת לבצע את הפעולות הכי פשוטות.

 

כעת נעבור לדברים המאכזבים שקיימים בגרסה זו, שלצערי הופכים את המשחק להרבה פחות טוב ממה שהוא יכול להיות.

המשחק המקורי שיצא למחשב האישי ולקונסולות ה-PS4 וה-Xbox One הציע מגוון אפשרויות שלצערי לא הגיעו אל ה-Switch, מה שמוריד באופן משמעותי את איכות המשחק על גבי הקונסולה.

בתור התחלה, אפשרות התקריב הורד לחלוטין, ואי אפשר לקבל זוויות תקריב על הקרב, מאפיין שהפך את המשחק המקורי למגניב למדי, בעיקר כי הוא נתן לשחקנים את האפשרות לחוות את הקרב באופן הכי קרוב שרק אפשר.

מאפיין נוסף ולא פחות חשוב שהורד הוא מצב המשחק מרובה המשתתפים. כל משחק אסטרטגיה שמכבד את עצמו מגיע עם מצב משחק מרובה משתתפים שמאפשר לשחקנים מכל רחבי העולם להתחרות בקרב מורט עצבים ומלא אסטרטגיה. הסיפור של המשחק מעולה שלא תבינו אותי לא נכון אבל אחרי שאתם מסיימים אותו לכל אחד מארבעת הפלגים לא יישאר לכם יותר מידי מה לעשות במשחק.

 

גם בתחום הביצועים גרסת ה-Switch נוקטת בגישה מעט מוזרה. המשחק רץ באופן סביר בהחלט על גבי ה-Switch, והופתעתי לטובה שהקונסולה מצליחה לעמוד בגבורה בעומס הגרפי שלרוב יידרש ממשחקי אסטרטגיה, אך יחד עם זאת כן היו מקרים בהם נתקלתי בגרפיקה מפוקסלת בצורה קיצונית, כאלה שאפילו יביישו את ה-Switch ויכולות החישוב הדי ממוצעות שלה. לא ברור לי מה פשר ההחלטה להוריד מגרפיקת המשחק בצורה כל כך ניכרת, אך אני סבור שזה ללא ספק הביצוע הטוב ביותר שיכולנו לגבי עם משחק כמו זה על גבי הקונסולה, הן במצב נייד והן במצב נייח.

בסופו של דבר, Ancestors Legacy היה ונשאר למשחק אסטרטגיה טוב. הוא מציג רעיון מרשים לצד סיפור מהנה ומעניין, וכן מנגנוני משחקיות מרעננים. יחד עם זאת, קשה לי להמליץ על המשחק על גבי ה-Switch, בעיקר כי הוא לא כולל את מירב המאפיינים שהפכו את המשחק לטוב באמת.

אם אתם מעוניינים לשחק במשחק רק לצורך הסיפור שלו, גרסת ה-Switch בהחלט תספק אתכם, אך אם תרצו לחוות את המשחק במלואו בצורה הטובה ביותר, אמליץ לכם בחום ללכת על גרסת המחשב האישי או על גרסת ה-PS4 וה-Xbox One.

Ancestors Legacy זמין כבר היום לרכישה למחשב האישי, ל-PS4, Xbox One וכן ל-Nintendo Switch.

*עותק לביקורת סופק על ידי Destructive Creations.

סביר

ציון סופי - 6

6

Ancestors Legacy

כנראה שמשחקי אסטרטגיה בזמן אמת נועדו לפלטפורמות חזקות יותר.

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. בעברו היה גם כתב הטכנולגיה והמשחקים של אתר ynet. רועי הוא טכנאי מחשבים, גיימר ותיק וגיק משכמו ומעלה. כיום הוא משמש כאיש מערכות מידע בחברת המשחקים הישראלית Gliding Deer.

השאר\י תגובה