כשחדי קרן ורובים נפגשים – ביקורת המשחק Tiny Tina's Wonderlands

משחק ההמשך לסדרת Borderlands לוקח תפנית מפתיעה בעולם של פנטזייה רובים וחדי קרן

Tiny Tina's Wonderlands הוא בהחלט לא מה שתצפו ממשחק פנטזיה או ממשחק מסדרת Borderlands אלה שילוב יותר קליל של שניהם כאשר ניתן לראות מספר פיצ'רים שונים ממשחקים קודמים בסדרה. אתחיל ואומר ששזו משחק בפני עצמו, בניגוד להרחבה שיצאה למשחק Borderlands 2 שנקראה "Tiny Tina's Assault on Dragon Keep" ומכילה מספר דמויות שיופיעו גם במשחק הזה.

Tiny Tina's Wonderlands

המשחק מובל על ידי אשלי ברץ' (ששיחקה גם במשחקים קודמים בסדרה וגם ב-Critical Role) בתפקידה של טינה הקטנה, ועוד קולות של שחקנים מוכרים כמו אנדי סמברג בתור קפטן ולנטיין, וויל ארנט בתור אדון הדרקון ועוד…
אם לא הכרתם שום שחקן שציינתי עד עכשיו אל תדאגו בגלל שאתם תוכלו להוביל בעצמכם את עלילת המשחק מכיוון שלראשונה במשחקי Borderlands ניתן לעצב מגוון פרטים בדמות שלכם, החל מהקול וגוון העור ועד לסוג השפם.

ב- Tiny Tina's Wonderlands אתם תשחקו בגוף ראשון בתור דמות שתוכלו לעצב בה כל פרט קטן, במשחק פנטזיה שהמספרת שלו, בדיוק כמו במשחקי מבוכים ודרקונים, תנחה אתכם ותספר מגוון בדיחות מצחיקות ברקע תוך כדי שאתם תירו באלפי גובלינים עם קשת בוערת, תזרקו מטאורים ענקיים על פטריות מאיימות, ותבלו עם חד קרן מיהלומים ששמה הוא Butt Stallion(תחת סוס). אל תצפו להומור ברמה הכי גבוה או למכניקות משחק חדשניות אך משחק היריות הזה עושה את מה שכל כך הרבה משחקים אחרים נכשלו בו… הוא ממש כיף! הכתיבה המצוינת של הדמויות וביצועי הקול המדהימים משתלבים יפה עם המהומות והקרבות ההזויים במשחק ויוצרים חוויה בלתי נשכחת.

כמו שציינתי המשחק הוא מעין מבוכים ודרקונים במציאות חלופית שבה השחקן יכול לבחור בין מספר סוגי דמויות שונות שכמה מהן נקראות בתרגום חופשי "מביא טפרים", "נולד בקבר" ו"שומר נבגים", אחרי שתבחרו את הדמות תתחילו לגלות את העולם של טינה הקטנה במשימות שאותן תוכלו לשחק ברשת או לבד ואחרי שתסיימו כל משימה, תשוגרו בחזרה את מפת העולם שעליה הדמות שלהם תראה כמו בובת פופ ובה תוכלו לבחור את המשימה הבאה, צורת המשחק הזו היא לא לינארית ואפשרה לי להנות ממגוון משימות צדדיות מלבד הסיפור הראשי, כך למשל הייתי חייב להלחם בשודדים או אויבים אחרים כדי להגיע לאיזור מסוים במפה, או כדי לשפר את היכולות של הדמות שלי. עם זאת, הסיפור הראשי הוא בעיקר מטופש ומצחיק אבל לא סוחף כמו במשחקים קודמים כאשר ההתמקדות הייתה בלהביס כמה שיותר אויבים ובוסים מרשימים אך לא ליצור עלילה רציפה ואני מקווה שצד הזה ישתפר בארבעת ההרחבות שכבר הוכרזו למשחק בעתיד.

המכניקות של Borderlands מורגשות היטב בעולם המופלא של טינה כך למשל, אם גססתי, היה לי מעט זמן להרוג אויב כדי להשאר בחיים ואם הובסתי יכולתי לחזור לנקודת השמירה האחרונה, אך בקרבות במשחק יכולתי למצוא שינויים חדשים ומפתיעים, כמו רימונים שהוחלפו בקסמים הרבה יותר מעניינים, או זימון סופות קרח ענקיות ומטר כדורי אש על ראשי האויבים, מלבד זאת, יש הבדלים קוסמטיים לנשקים קלאסיים שכבר פגשתי ב-Borderlands ומגוון נשקים חדשים שאפשר לשפר. בכל קרב נלחמתי עם עוד שלושה משתתפים אחרים והיה מעניין לראות את הכאוס שנוצר בעקבות שילוב היכולות המיוחדות של כל אחד מאיתנו על גלי האויבים והבוסים.

ארצות הפלאות של טינה הקטנטנה אכן מוצאות זוויות חדשות לבוא בקומדיה על משחק תפקידים. החלק המעניין ביותר במשחק הוא במפה כשגם אחרי שסיימתי את הסיפור הראשי יכולתי לגלות אזורים חדשים ולעבור על כמה מפגשים הזויים, כמו בחלק שבו צריך לעבור מעל פחזנית גבינה על הלוח או במפגשי לחימה אקראים, באותם מפגשים אני ושאר השחקנים שוגרנו אל זירה קטנה ובה הרגנו אויבים עד שמילנו את "מד ההרג" ובסיום המשימה השגנו נשקים זהב והמשכנו הלאה. בקרבות הקטנים והסתמיים האלה תוך כדי חקירת העולם והשלמת המשימות הצדדיות יכולתי לחקור את העולם ואפילו מצאתי כמה "easter eggs". בנוסף, כשתסיימו את הסיפור ותגיעו לרמה 50 תוכלו לפתוח פעילות נוספת הנקראת The Chaos Chamber ותוכלו להפעיל קרבות הישרדות שונים נגד גלים של אויבים ובוסים, כך שלפי דעתי זו פעילות סיום מצויינת אחרי שהגעתם לרמה גבוה מספיק והשגתם את הנשקים והיכולות הרצויים.

לסיכום
Tiny Tina's Wonderlands הוא משחק פנטזיה פנטסטי שממשיך את הצלחת המשחקים הקודמים ומראה שיש יופי בפשטות במכניקה של "לירות, לבזוז, לברוח". הדמויות, הבדיחות ובעיקר הבוסים הם האטרקציה העיקרית במשחק והם פועלים בצורה מצוינת ומצחיקה לאורך כל 20 שעות התוכן שיש למשחק להציע והופכים אותו למיוחד וצבעוני. במילים אחרות, תוסיפו למשחק Borderlands את בניית הדמות האישית, מערכת כיתות ויכולות מגניבות, ביחד עם עצי מיומנות וקסמים, וקיבלתם את ארץ הפלאות של טינה שמוכיחה שגם עם משחק כמו Elden Ring, אפשר להנות מקרבות בדרכים אחרות ומצחיקות לא פחות.

Tiny Tina's Wonderlands

ציון סופי - 9

9

מצויין

Tiny Tina's Wonderlands עושה עבודה מצויית מבחינת מגוון הנשקים וחווית הלחימה והוא ממולץ לשחקנים חדשים בתחום משחקי היריות ובמיוחד לשחקני Borderlands.

User Rating: 5 ( 1 votes)

אודות סולומון איתי

איתי סולומון, גיימר, אוהב מחשבים סרטי קולנוע וסדרות. מעריץ של mortal kombat ותמיד שמח לדון בכל נושא מעניין!

השאר\י תגובה