הדלפה – כך עשויה להיראות מערכת ההפעלה Android 12

הדלפות חדשות חושפות את העיצוב והפיצ'רים האפשריים עם מערכת ההפעלה Android 12

אמנם Android 11 לא נמצאת בשוק הרבה זמן והגיעה אלינו רק בספטמבר האחרון, אבל הנה צצות להן הדלפות חדשות אודות העיצוב והפיצ'רים האפשריים של מערכת ההפעלה הבאה, Android 12.

ההדלפה פורסמה לראשונה באתר XDA Developers והיא חושפת מספר רמזים והדלפות חדשות אודות המערכת החדשה. על פי מה שנמסר, XDA Developers שיתפו פעולה עם מדליף מוכר בכל הקשור לגוגל ויחד הם הצילו לשים את ידם על מסמך שנוצר על ידי גוגל שהיה אמור להיות מיועד לשותפות בלעדיות של גוגל הלוקחות חלק בפיתוח Android 12. המסמך כולל שלל פרטי מידע אודות העיצוב, השינויים והאפשריות החדשות שכלל הנראה יגיעו עם עדכון המערכת הבא.

XDA Developers פרסמו רשימה לא קטנה בכלל של פיצ'רים ושינויים שאמורים להגיע עם המערכת החדשה, אבל מכל אלה ישנו שינוי אחד מרכזי וחשוב הקשור כמובן בהגדרות הפרטיות של המשתמש.

בתמונות שפורסמו, ניתן לראות בבירור שהעדכון החדש יאפשר לבר ההתראות של המכשיר שלכם להציג את הרכיבים שבהם נעשה שימוש כרגע (אייקון של מיקרופון מעיד על שימושו בעת שיחת טלפון וכן אייקון של מצלמה בכל פעם שהיא בשימוש, בין אם מדובר בצילום תמונות, בשיחת וידאו או כל שימוש אחר העשוי לכלול מצלמה). לחיצה על אותם האייקונים יפתח מסך שיציג לכם בנוחות את האפליקציות שעושות שימוש במיקרופון או המצלמה שלכם כרגע. זה ללא ספק שינוי חכם וטוב מאוד אם תשאלו אותי, והוא מזכיר מאוד את הדרך של אפל להתריע על שימושים במיקרופון או מצלמה באמצעות הנקודות האדומות/הירוקות שניתן למצוא היום בקצה הימני של מסכי האייפון.

מעבר לכך, XDA Developers טוענים שהחל מהעדכון הבא, יהיה ניתן בקלות לשלוט באיזו אפליקציה שולטת על איזה אלמנט של הפלאפון שלנו, כולל אלמנטים נוספים מעבר למיקרופון ומצלמה כגון מיקום ועוד. נכון להיום, האפשרות לבטל אלמנטים מלאים בפלאפון שלנו הייתה הגדרה שהיה ניתן להגדיר רק באמצעות תפריט "הגדרות המפתחים" של המכשיר שלכם, כך שהעדכון החדש יפשט ויקל על משתמשים פחות כבדים בשמירה על הפרטיות שלהם.

מעבר לשינויים המהותיים בהגדרות הפרטיות, המסמך חשף עוד כל מיני שינויים חדשים, בעיקר שינויים קוסמטיים ופרקטיים.

מה אתם חושבים? האם השינוי החדש בהגדרות הפרטיות חיוניות? ספרו לנו בתגובות!

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. טכנאי מחשבים, גיימר וגיק משכמו ומעלה, כיום כתב הטכנולוגיה של Ynet.

השאר\י תגובה