צבא ההגנה לחיות – סיקור המשחק Animal Force

Animal Force הוא משחק בסגנון Tower Defense שלא כל כך עומד בציפיות. עולם המשחק בהיר וקרטוני עם ערים בסגנון נחמד ונעים למראה. במשחק תצטרכו להגן על כדור הארץ מפני פלישה של חייזרים שרוצים לחטוף בני אדם כדי לעשות עליהם ניסויים, תלחמו בהם באמצעות שלל בעלי חיים שיהיו לרשותכם כדי לעצור אותם ולהציל את כדור הארץ.

למעשה, המשחק הופך את האוכלוסייה האנושית ל"מגדל" עליהם תצטרכו להגן. במקום להגן על מיקום מסוים. זה יוצר תחושה דינאמית יותר, אשר עובדת טוב מאוד ב-VR. לכל בעל חיים יש כוחות משלו, עוצמות וחולשות. כאשר אתם תצטרכו למקם את יחידות בעלי החיים במקומות הנכונים כדי להגן על בני האדם חסרי הישע.

המשחק מתרחש על פני מספר שלבים שונים, בכל שלב החייזרים יופיעו על מסלולים אחר בו הם מנסים לחטוף בן אדם ולהביא אותו לחללית האם שלהם. אם 10 בני אדם נחטפים, המשחק נגמר. יש גם בוסים במשחק בהם תתקלו בשלבים מסוימים, דבר שמרענן קצת את המשחקיות שמעט חוזרת על עצמה.

יחידות בעלי החיים השונים ניתנים למיקום קבוע וגם למיקום מחדש אם אתם מבינים שאתם צריכים אותם במקום אחר. זה עובד טוב מאוד, וחוסך ממכם להרגיש כאילו המשחק 'משחק את עצמו' – דבר שקורה בשאר משחקי ה Tower Defense שם אתם פשוט ממקמים את המגדלים ומחכים לראות מה יקרה בלי יותר מדי שליטה נוספת לאחר שכבר שמתם את המגדלים במיקומם.

עקומת הקושי עולה במהירות יחסית. המשימות הראשונות פשוטות מאוד, אבל הקושי גובר במהירות עד לרמה שתתקשו לשים את היחידות שלכם במיקום הנכון בזמן הנכון, עד שתבינו כי יש כמה יחידות שהם למעשה חסרי תועלת ותנסו להתמקד בהצבת יחידות שימושיות במקום זאת.

מכניקה מעניינת במשחק היא ה'חור השחור'. בעירך מהשלב השלישי יופיע 'חור שחור' כביכול באופן אקראי אשר יכול לבלוע את כל היחידות שלכם ללא אזהרה. כך שאין לכם זמן להזיז אותם מהדרך. למרבה הפלא, למרות שהחור השחור מופיע לכאורה באופן אקראי, זה נראה שהוא מופיע רק כאשר הולך לכם טוב, כתוצאה מכך, זה מרגיש מאוד לא הוגן ומתסכל.

המוזיקה במשחק לא רעה, והאפקטים הקוליים סבירים אך מתאימים למשחק היטב, אם כי יכולים קצת לחזור על עצמם.

לסיכום – בעוד Animal Force מתאמץ להביא כמה שינויים לז'אנר ה Tower Defense ולנצל את יכולות ה VR, המשחק לא מצליח להיות שונה ומיוחד מספיק, והוא בגדר ה 'סביר'.

Animal Force

אווירה - 6
משחקיות - 6
גרפיקה - 7
סאונד - 7

6.5

טוב

ל-Animal Force יש כמה מאפיינים נחמדים וסגנון גרפי מושך אבל יש לו גם צד לינארי מאוד שחוזר על עצמו, עקומת קושי גבוהה וכמה החלטות משחק מוזרות מאוד שמונעות מהמשחק להיות מעולה כמו שאולי יכול להיות.

User Rating: Be the first one !

אודות אורן בן יעקב

מנכ"ל ב-'העולם הוירטואלי מציאות מדומה' www.virtualworld.co.il טל'-0504735888 [email protected]

השאר\י תגובה