חברת HTC Vive משיקה שתי קסדות מציאות מדומה חדשות

חברת HTC משיקה שתי קסדות מציאות מדומה חדשות בסדרת Vive, ה-Vive Pro 2 וה-Vive Focus 3

שוק משקפי המציאות המדומה רק גדל משנה לשנה, ונראה שכלל שעובר הזמן כמות המשקפים בשוק וכמות החידושים בשוק רק הולכת וגוברת. בעוד ובשנים האחרנות המלכה הבלתי מעורערת בשוק המציאות המדומה הייתה הקסדה Oculus Quest 2, חברת HTC Vive (ידועה גם פשוט כ-Vive) השיקה במהלך אירוע Vivecon 2021 על שני זוגות חדשים של משקפי מציאות מדומה, ה-Vive Pro 2 וה-Vive Foucs 3.

Vive Pro 2:

נתחיל עם ה-Vive Pro 2 שהן למעשה ההמשך הישיר למשקף ה-Vive Pro המקורי שהושק בשנת 2018.
בעוד והעיצוב לא באמת השתנה בהשוואה לדגם הקודם, הפעם נקבל בגזרת העדשות והמסך תמיכה ברזולוציית 5K (כ-2448×2448 פיקסלים לכל עין), לצד תמיכה בקצב רענון מהיר של כ-120 הרץ וזווית צפייה של כ-120 מעלות. כמו כן, ניתן יהיה להשתמש בקסדה בתצורת משחק אלחוטית בשימוש עם מתאם ייעודי, אך הוא יגביל את קצב הרענון של הקסדה לכדי 90 הרץ בלבד.

מעבר לכך אחד השינויים היותר משמעותיים עם הקסדה הזו היא התמיכה ב-Display Stream Compression. מדובר בקסדת המציאות המדומה הראשונה בשוק שתומכת בטכנולוגיה זו, וזוהי טכנולוגיה שמאפשרת לקסדה לדחוס את התמונה אל תוך הקסדה תוך כדי שהיא שומרת על איכות התמונה המקורית, כך שלא נאבד בהליך עיבוד התמונה לקסדה שום פרט גרפי שהוא.

מעבר לכך תצפו לקבל עיצוב מרשים ונוח לשימוש גם הפעם, הכולל בין היתר זוג אוזניות Hi-Res הניתנות להסרה, חגורת קשה היושבת מסביב לראש המשתמש ומאפשרת הצמדה וכוונון של הקסדה בצורה מלאה ועוד.
בנוסף לאלה כדאי לדעת שכל האביזרים שהיו קיימים עד היום למשקפי ה-Vive נתמכים גם על ידי ה-Pro 2, כך שאין צורך לקנות חיישנים או בקרים חדשים אם כבר יש לכם כאלה. כמו כן הן תומכות גם בבקרים צד שלישי כגון הבקרים של ה-Valve Index.

כמה זה יעלה לי..! – ה-Vive Pro 2 צפויות לעלות כ-749 דולר למשקפיים בלבד או כ-1399 דולר לגרסה הכוללת בנוסף מעמד Base Station 2.0 וזוג בקרי Vive VR. המשקף יהיה זמין לרכישה החל מה-3.6.21.

Vive Focus 3:

לצד משקף הפרו החדש יש גם את ה-Vive Focus 3, שמיועדות למעשה לשוק העסקי.
המשקפיים האלה יציעו רזולוציית 5K (כ-2448×2488 פיקסלים לכל עין) לצד קצב רענון מהיר של כ-90 הרץ וזוויתת צפייה של כ-120 מעלות. ההבד הגדול בינן לבין משקפים אחרים זה השימוש בשבב העיבוד Snapdragon XR2 של Qualcomm, ועל פי החברה מדובר בפיתרון הכל באחד המושלם לשוק העסקי. מעבר לכך הקסדה למעשה עובדת עם סוללת נטענות הניתנות להחלפה מהירה, כך שאין צורך להפסיק לשחק אם יש לכם כמה סוללות בצד. גם כאן נקבל עיצוב די מרשים ואיכותי, אפשרויות כוונון רבות הודות לרצועות ראש נוחות וזוג בקרים ייעודיים.

כמה זה יעלה לי..! – ה-Vive Focus 3 צפויות לעלות כ-1300 דולר. המשקף יהיה זמין לרכישה החל מה-24.6.21.

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. טכנאי מחשבים, גיימר וגיק משכמו ומעלה, כיום כתב הטכנולוגיה של Ynet.

השאר\י תגובה