דברים טובים באים בקטן – ביקורת הסרט אנטמן והצרעה | Ant-man and the Wasp

אחרי שהסרט האחרון של Marvel היכה בנו חזק ברגשות (מי שלא הבין מדובר ב-Avengers Infinity War), הגיע הזמן לבוא ולהשתחרר קצת עם Ant-Man and the Wasp. הגנב חובב הנמלים שלנו סקוט לאנג חוזר לפעולה והפעם הוא לא לבד, הצרעה באה לעזרתנו וביחד השניים מביאים לנו חוויה גדולה אבל בקטנה.

אנטמן, גיבור שבהתחלה כולם עיקמו את האף וחשבו שאין לו מה לתרום לעולם הקולנועי של Marvel. אותו גיבור שהגיח לחיים שלנו וגרם לנו לצחוק, ולחשוב פעמיים לפני שאנחנו באים והורגים נמלים שרק מחפשות דרך לשרוד את היום החולף. חלפו להן 3 שנים מאז הופעתו הראשונה של אנטמן על גבי המסך הגדול, ומאז הוא עבר דרך לא פשוטה אך בטוחה לליגה של הגדולים. אני זוכרת את הפעם הראשונה שיצאתי מהקלונוע לאחר שצפיתי ב-Ant-Man אי שם בשנת 2015. החיוך שאיתו יצאתי והאדרנלין שזרם בי לא פסקו עד שהגעתי הביתה ועיבדתי את כל מה שראיתי על גבי מסך הקולנוע. אותו סרט שגם אני הייתי קצת סקפטית לגביו בהתחלה גלגל אותי מצחוק במשך שעתיים בכסא. אותו סרט שלימד אותי שגם נמלים הם חשובות ולא האמנתי שאני אבכה על נמלה שלא נמצאת יותר בין החיים (כן אנטוני, אני זוכרת אותך). זה גם הסרט שבא והכריז לנו בצורה מאוד מקורית על הצטרפתו של ספיידרמן ליקום הקולנועי של Marvel, אז בכלל הסרט זכה אצלי למקום גבוהה ברשימה הארוכה של סרטי Marvel.

אני מניחה שבשלב הזה מיותר לציין את ההתרגשות שלי מיציאת הסרט השני של Ant-Man. נכון, בדרך כלל הסרט השני בסדרה לא מוצלח במיוחד, אבל החברים שלנו ב-Marvel בהחלט הוכיחו לנו שזה לא נכון כשהדבר הגיע לקפטן אמריקה. אז תארו לעצמכם את מנת ההתרגשות בתוספת הטריילר האדיר ששוחרר לסרט לפני כמה חודשים. הנאה צרופה כפליים כשלאנטמן מצטרפת הצרעה. הרי כבר בסוף הסרט הקודם הדבר היה ברור שסרט ההמשך יכלול את הופ בתור הצרעה, ונראה שהתוספת בהחלט מתקבלת בברכה.

אז מה היא העלילה ב-Ant-Man and the Wasp? הסרט מתרחש אחרי מעלליו של סקוט (Paul Rudd) ב-Captain America: Civil War. הוא נאלץ להתמודד עם ההשלכות למעשים שלו שהביאו אותו למעצר בית, כשהאנק והופ ניתקו איתו כל קשר, והזיכרון היחידי שלו להיותו אנטמן רץ בראשו. את הזמן הפנוי שיש לו הוא מעביר בלהיות אבא במשרה מלאה עבור קאסי וניגון בתופים. הכל מסתבך כאשר האנק פים (Michael Douglas) וביתו הופ (Evangeline Lilly)  מחליטים להציל את ג’נט (אשתו של האנק ואמא של הופ המגולמת על ידי Michelle Pfeiffer) מממלכת הקוונטים שאליה נקלעה לפני 30 שנה. בין היתר, הם נתקלים באויב בשם Ghost שמעוניין לגנוב מהאנק את הטכנולוגיה שלו למטרות לא ידועות. כמובן שהלרפתקאה מצטרפת חבורת הגנבים העליזה של סקוט המונה את לואיס, דייב וקורט. מה שבטוח זה שהדרך לא תהיה קלה, אבל מלאת אקשן והמון הומור.

כיאה לכל הסרטים של Marvel גם הפעם הקאסט של Ant-Man and the Wasp מוצלח ובהחלט מעביר את הסרט בחוויה נעימה ומשעשעת. הקאסט לא השתנה, והוא רק גדל והתרחב מהסרט הראשון לשני. הפעם התווספו למשוואה שחקנים כמו Michelle Pfeiffer ו-Laurence Fishburne (ככה זה שהסרטים של DC לא מצליחים כמו Marvel). הכימיה בין צוות השחקנים מעולה והדבר נותן לנו הרגשה שהכל בא באופן טבעי וחלק בסרט. ולא נראה שהייתה להם בעיה להעביר את הזמן יחדיו על סט הצילומים ולתת לנו את הסרט שלו כולנו ציפינו (אחרי Infinity War כמובן).

פס הקול של הסרט גם הוא לא השתנה יותר מידי, ובהרבה מאוד קטעים של הסרט אתה שומע את אותה נעימה מוכרת, אך מעט שונה שמלווה אותך ברגעים הנכונים בסרט.

האפקטים החזותיים בסרט פשוט עוצרי נשימה. גם הפעם הקוסמים מאוחרי המחשב הפעילו את הכישורים שלהם והביאו את הסרט האדיר הזה לחיים. בין אם זו הנמלה שהופכת מקטנה לגדולה או אנטמן בכבודו ובעצמו משנה את גודלו לגודל נמלה ולהפך. הכל אמין בסרט ואתה לא מרגיש שמישהו עובד עליך עם אפקטים בשני שקל. ללא ספק אתה חי ומרגיש כאילו אתה נמצא שם בעולם של אנטמן בו כל דבר יכול להיות קטן או גדול בשניות בלבד.

שורה תחתונה – Ant-Man and the Wasp משעשע, מדבר ומלא אקשן אפילו יותר מהראשון. ההומור שמועבר בסרט הוא פשטני וגאוני בו זמנית (אם זה לא שבור אל תתקן אותו). אני מאמינה שמה שבאמת הפריע לי קצת בסרט זו העלילה והמוטיבים של כמה מהדמויות החדשות בסרט. אני יודעת שלרוב סרטים מסוג זה לא נותים לפיתוח דמויות עמוק עם רקע עשיר במיוחד, אבל איכשהו אחרי כמה סרטי Marvel עם נבלים מוצלחים ומוטיבים מעולים להנעת הדמות, הפעם הרגיש לי שחסר פלפל לדבר. זה דברים שבמהלך הסרט אתה לא שם לב אליהם במיוחד והם נוחתים עליך אחרי הסרט, אבל לי אישית זה פשוט מציק. אבל זו באמת התלונה היחידה שיש לי עבור הסרט. גם הפעם ישבתי בכסא שלי מתגלגלת מרוב צחוק, ונכון שיש כמה דברים משוחזרים מהסרט הראשון, אבל באמת שזה לא הורס ולדעתי מוסיף לסרט. בגדול אני מאוד ממליצה ללכת לראות את Ant-Man and the Wasp. החוויה מאוד שונה מזו שיצאתי ממנה אחרי Infinity War. למי מכם שתהה, יש שתי סצינות, אחת באמצע הקרדיטים והשניה ממש בסוף. אז קחו איתכם את הנמלה האהובה עליכם וצאו לקולנוע!

Ant-Man and the Wasp

עלילה - 8
אפקטים - 10
פסקול - 8
הומור - 10

9

יצא גדול

Ant-Man and the Wasp teaming up!

User Rating: Be the first one !

אודות בר מקלר

בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרע לכם את הצורה במשחק מכות.

השאר\י תגובה