הזול, מנצח. – סיקור מארז Antec DP501

כיום שוק מוצרי המחשב מתחלק למספר רמות כאשר כל רמה נמדדת לפי תקציב כספי לכל מוצר. בשנים האחרונות חברות רבות מביאות לנו שלל מוצרים בשלל רמות תקציב שונות על מנת לספק לכל צרכן את המוצר האולטימטיבי בתקציב שברשותו. חברת Antec הביאה לנו לסיקור את ה-DP501, מארז בעל פאנל זכוכית, כיסוי ספק כוח ושלל פיצ'רים נוספים, שיעלה לכם פחות מ-250 שקלים.

מארז מחשב הפך להיות בשנים האחרונות לחלק חשוב מאוד בתהליך בניית מערכת מחשב, שיקבע בסופו של דבר באיזה רכבים תוכלו להשתמש על מנת לבנות את המחשב שלכם. מארז המחשב מכיל בתוכו את כל חלקי המערכת שלכם, ולכן חשוב שהמארז אותו אתם בוחרים יספק את שלל הדרישות שלכם ממערכת מחשב בצורה הטובה ביותר.
ה-Antec DP501 הוא מארז ATX Mid Tower שיאפשר לכם לקבל משלל התכונות שנמצאות היום במארזים בתקציב גבוה, כגון פסי RGB מובנים, במחיר נמוך ומשתלם להפליא.

עיצוב כללי:
ה-DP501 הוא מארז בעל עיצוב אלגנטי ופשוט, שיאפשר לכם לבנות בתוכו מערכת מחשב מכל סוג. קדמת המארז כוללת פלסטיק שחור לכל אורך המארז בחיתוך ייחודי. בתחתית קדמת המארז נמצא הלוגו של חברת Antec בגודל לא צעקני בכלל ולצידו של הלוגו ממוקמת תעלת אוורור קטנה כאשר בגבולות התעלה מותקנת רצועת אור המספקת מופעי אורות RGB. קדמת המארז כולה כוללת רשת לטובת סינון אבק וכניסת אוויר. בנוסף לכך, תחתית קדמת המארז כוללת גם כן רשת קטנה לטובת סינון אבק שתבטיח ששום לכלוך לא ייכנס לתוך המערכת שלכם משום כיוון. קדמת המארז יכולה להכיל כ-3 מאווררים בגודל 120 מ"מ או שני מאווררים בגודל 140 מ"מ. בכל הקשור לרדיאטורים לקירור, קדמת המארז יכול להכיל רדיאטור בגודל של עד 360 מ"מ.

חלל המארז גדול יחסית אך לא עצום, ותוכלו להכניס בו כמעט כל חלק שתרצו. תחתית המארז מכוסה בכיסוי לטובת הסתרה של תא ספק הכוח ולקבלת מראה נקי ואלגנטי יותר. בנוסף לכך, בקצה כיסוי ספק הכוח ממוקמת רצועת RGB שתוכל לספק לכם שלל מופעי אור ואפקטים. חלל המארז כולל מספר מצומצם של חורים ויציאות להעברת כבלים. חשוב מאוד לבדוק לפני קניית המארז שכלל הכבלים הדרושים לכם להרכבת מחשב יתאימו לכמות החורים הזמינים וכן שאורך הכבלים לא קצר מידי בהתאם למיקום החורים. בתחתית איזור ספק הכוח קיימת רשת לסינון אבק. חלל המארז נאטם על ידי פאנל זכוכית ריבועי שיכסה את חלל המארז לא כולל כיסוי ספק הכוח.

צידו הנגדי של חלל המארז כולל מקום להרכבת ספק כוח בגודל של עד 160 מ"מ. בנוסף, תוכלו להרכיב בצד זה של המארז כ-2 כוננים קשיחים בגודל 3.5 מ"מ וכן כ-4 כוננים קשיחים בגודל 2.5 מ"מ.
בדומה למארזי חברת Antec נוספים, גם מארז זה כולל בקר שליטה ייחודי השולט בכל מה שקשור לאורות RGB במערכת שלכם. בקר זה נועד לחיבור מקורות אור בלבד ואין אפשרות לחבר בו מאווררים. בקר השליטה נשלט בעזרת כפתור שליטה ייעודי הממוקם בחלקו העליון של המארז. כמות האפקטים גדולה יחסית ויש מבחר גדול של אפשרויות.

חלקו העליון של המארז יאפשר לכם הרכבה של כ-2 מאוורים בגודל 120 מ"מ או 2 מאווררים בגודל 140 מ"מ. בכל הקשור לרדיאטורים לקירור, חלקו העליון של המארז יכול להכיל רדיאטור בגודל של עד 280 מ"מ. חלקו העליון של המארז כולל רשת מגנטית לסינון אבק.

חלקו האחורי של המארז כולל כ-7 חריצי הרחבה לטובת התקנת כרטיס הרחבה מכל סוג וכן כרטיסים גרפיים, וכן מקום לאכלוס מאוורר אחד בגודל של 120 מ"מ. ניתן להתקין בחלקו האחורי של המארז רדיאטור בגודל של עד 120 מ"מ. המארז מגיע עם מאוורר אחד שחור ללא אורות כלול עם המארז.

מלבד כפתור השליטה ברצועות ה-RGB, חלקו העליון של המארז כולל כפתור הפעלה, 2 חיבורי USB 3.0, חריצי כניסה למיקרופון ורמקולים/אוזניות וכן כפתור Reset.
המידות של המארז הינן 433 מ"מ לאורך, 210 מ"מ לרוחב ו-484 מ"מ לגובה, במשקל של 6.4 ק"ג.

לסיכום, ה-Antec DP501 הינו מארז מעניין במיוחד. המארז כולל בתוכו 2 רצועות RGB יפייפיות, כיסוי ספק כוח ופאנל זכוכית מחוסמת. לרוב נמצא את הפיצ'רים האלה רק במארזים בתקציב בינוני וגבוה, אך כאן נקבל את כל הפיצ'רים של מארז יקר ואיכותי במחיר זול במיוחד של כ-230 שקלים בלבד! יחד עם זאת, כלל המתכת ממנה עשויה המארז דקה ומרגישה זולה בחלק מהמקרים, אך במחירו של המארז זה נסלח לחלוטין.
אם ברצונכם לרכוש מארז שיכלול בתוכו את כל הפיצ'רים האיכותיים ביותר במחיר משתלם במיוחד, ה-DP501 הוא ללא ספק אופציה נהדרת, שמביאה תמורה מצויינת למחיר.

PIC DP501

Antec DP501

עיצוב כללי - 8
תוספות ופיצ'רים - 8
איכות בנייה - 7
תמורה למחיר - 9

8

טוב

מארז שיספק לכם את כל מה שמארז צריך היום, במחיר שובר שוק ומשתלם במיוחד!

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. בעברו היה גם כתב הטכנולגיה והמשחקים של אתר ynet. רועי הוא טכנאי מחשבים, גיימר ותיק וגיק משכמו ומעלה. כיום הוא משמש כאיש מערכות מידע בחברת המשחקים הישראלית Gliding Deer.

השאר\י תגובה