הפניקס האפלה הוא רשמית סרט האקס מן הכי פחות רווחי

אחרי שההקרנות שלו הסתיימו באופן רשמי ברחבי העולם- ניתן לומר כעת בפה מלא: X מן הפניקס האפלה הוא סרט האקס מן הכי פחות רווחי בהיסטוריה של הפרנצ'ייז.

"אקס מן: הפניקס האפלה" (לביקורת) היה אמור לסגור את הסאגה של המוטנטים לפני רכישת אולפני FOX על ידי Disney.
הסרט נכשל באופן נחרץ בקופות ברחבי העולם, וגם המבקרים ברחבי העולם טענו שהסרט הוא המסמר האחרון בקבר של מותג האקס מן בידיהם של אולפני FOX.

סרטי האקס- מן החלו אי פעם בשנת 2000, בה יצא הסרט הראשון שהביא לנו את דמויות המוטנטים מהקומיקס אל המסך הגדול.
מאז וולברין תמיד יהיה זכור לנו בדמותו של השחקן יו ג'קמן (Hugh Jackman) , מגנטו בדמותו של איאן מקלן (Ian McKellen), ופרופסור X ששוחק על ידי פטריק סטיוארט (Patrick Stewart).

מאז הפרנצ'ייז עבר צירי זמן והתפקידים האייקוניים של מגנטו ופרופסור X עברו לשחקנים מייקל פסבנדר (Michael Fassbender) וג'יימס מקאבוי (James McAvoy).
עד לסרט "לוגאן" תפקידו של וולברין היה ונשאר שמור לשחקן יו ג'קמן שבחר לוותר על התפקיד אחריו, וילוהק מחדש בכניסת הפרנצ'ייז תחת המטרייה של ענקית המדיה Disney.

סאגת האקס מן נגמרה בקול ענות חלשה- והפניקס האפלה הכניסה בקופות רק 252 מיליון דולר, ונמצא מתחת לסרט הקודם שהחזיק בתואר: סרט ה- X מן המקורי משנת 2000 , שהכניס 296 מיליון דולר בסוף ההקרנות שלו בבתי הקולנוע.

בתוך השוק האמריקאי מצבו של הסרט עגום עוד יותר- והוא עשה רק 65 מיליון דולר בשוק האמריקאי.
גם בשוק האמריקאי, הסרט נמצא במקום האחרון, עם פחות מחצי מההכנסות של הסרט "וולברין" משנת 2013, שהכניס בארצות הברית 132 מיליון דולר.

נראה כי הסאגה של הפניקס האפלה הגיעה לסיומה, ואולי כעת תחת המטריה הגדולה של Disney, המוטנטים יוכלו להיכנס אל היקום הסינמטי של Marvel וליהנות מההצלחה הקופתית המיוחלת- אחרי סרטים שהתנדנדו באיכותם ובהצלחותיהם בקופות ברחבי העולם.

בין אם אהבתם את סאגת האקס מן תחת המטריה של אולפני FOX ובין אם לא- עצוב לראות את אחד המותגים החלוצים בז'אנר סרטי הקומיקס מת ונסגר בצורה כזו.

אודות צוק עין אלי

חולה הארי פוטר, Assassin's Creed, מתמכר סדרתי לסדרות ושחקן PS4 במעט הזמן והחיים שיש לי. הדדפול הישראלי וכתב קולנוע.

השאר\י תגובה