Ark Park

פארק היריות – סיקור המשחק Ark Park

Ark Park הוא משחק שנבנה במיוחד עבור VR, וככזה החליטו להסיר אלמנטים רבים מליבת המשחק המקורי כדי לתת חבילה ידידותית יותר עבור משתמשי אלו.

החלק הראשון של המשחק מרגיש כמו סרט של פארק היורה, אתם חוקרים פארק ‘שעשועים’ עם דינוזאורים שחזרו לחיים, לומדים על תכונותיהם ואפילו זוכים לגדל כמה מהם. החלק השני – כצפוי, הוא כמו החצי השני של סרטי פארק היורה בו הדינוזאורים משתחררים מהכלובים שלהם והכאוס מתחיל.

הבעיה היא שהמשחק לא מצליח למזג את שני החלקים האלו באופן מוצלח, וכתוצאה מכך משחק שנראה אולי מבטיח בהתחלה בסופו של דבר מרגיש חסר ופגום.

אלמנט החקר והסיור במשחק נראה כצד החזק יותר שלו. אתם מתחילים את המשחק בסיור בתוך רכבת שטופת שמש כשמסביבכם תוכלו לראות דינוזאורים כמובן, ויש חלקים שהרכבת מסיירת על המים ותוכלו לראות דינוזאורים ימיים, החלק הזה די מגניב ומרשים אבל מהר מאוד המשחק נהיה משעמם ובנאלי.

לאחר הסיור הנחמד ברכבת תגיעו למקום בו תקבלו הסבר קצר מ… שפירית? ותוכלו למצוא הולוגרמות של דינוזאורים שאתם יכולים לבחון בלי שהם יאכלו אתכם. תקבלו גם מפה של הפארק שתעזור לכם לסייר בו, ומכאן המשחק עושה רושם של סוג של משחק חינוכי וסוג של חלון ראווה מרהיב של עידן אחר, אך כאן זה בערך מסתיים. אין סיבה לחזור ללובי ברגע שהגעתם ליער. כאשר תגיעו ליער תוכלו לגרום לביצי דינוזאורים לבקוע ולהשלים משימות,  לאלף דינוזאורים ולקחת אותם לסיבוב (כן, ממש תוכלו לרכוב על דינוזאורים) ולהרכיב כלי נשק ממשאבים שתמצאו מסביב לכ-6 אזורים בהם תוכלו לסייר.

לסייר בכל אחד מהאזורים תחילה נראה כדבר מהנה ומעניין ומציע כמה רגעים מופלאים, אתם יכולים לסרוק יצורים שאינם נרתעים מהנוכחות שלכם ולהוסיף אותם למן מכשיר שיהיה לכם לאורך המשחק שנקרא Dino-Dex בו תוכלו לאגור גנים של הדינוזאורים ומידע עליהם לאורך המשחק, דבר שיאפשר לכם גם לפתוח פריטים חדשים. בכל סיור שכזה תרצו בעיקר להסתובב ולראות מגוון רחב של יצורים פרי היסטוריים בהם תתקלו. תוכלו לשבת על גדת הנהר ולהתבונן ביצורים ענקיים שהולכים לדוג, לראות ארמדילים מתגלגלים סביבכם ועוד חוויות בהחלט מרשימות. הצד החזק של המשחק הוא הגרפיקה שבהחלט מרשימה מאוד, ניתן לומר ש-Ark Park הוא מהמשחקים היותר מרשימים מבחינה גרפית וניחן בסביבות ג’ונגל מדהימות וחיות פרה היסטוריות שכיף לצפות בהם.

Ark Park יכל להיות חלון ראווה בלתי נשכח לעולם פרה היסטורי קדום המציג מחזות מרהיבים וחוויה חזקה ובלתי נשכחת, אבל המשחק לא מצליח לשמר את האשליה הזו לאורך זמן. אתם תקבלו הזדמנות אחת בלבד לסרוק יצורים באזורים מסוימים ואם תפספסו את זה, תצטרכו לאתחל את השלב ולנסות שוב, דבר שפוגע בזרימה של המשחק ובתחושה הנפלאה שחוויתם בפעם הראשונה שהגעתם לאותו אזור. מה גם שיש יצורים שכמעט בלתי אפשרי לסרוק אותם, כי תצטרכו לתפוס אותם במצב שהם נשארים במקום מבלי לזוז. כדי להחמיר את המצב – מערכת האיסוף (Crafting) במשחק תדרוש מכם לחזור שוב ושוב לאזורים אלו כדי לטחון איסוף משאבים על ידי סיור חוזר. הרבה מן השמחה של הפשטות בלבקר באזורים אלו מוחלף במהרה במטלות מעצבנות. גידול דינוזאורים ירגיש לכם כדבר נפלא בהתחלה אך מהר מאוד תתאכזבו לגלות שכל מה שאתם יכולים באמת לעשות עם חיות המחמד שלכם (מלבד לרסס עליהם צבע) הוא לרכוב עליהם לאורך נתיב לינארי במשך 3 דקות על אותו תסריט בדיוק שהוכן מראש.

Ark Park

כל זה מוביל אתכם מהר מאוד לחלקו השני של המשחק שמרגיש כמו עוד משחק ירי גלריה (Wave Shooter) בנאלי. האקשן במשחק כולל שתי מפות הפרוסות על גבי שש רמות של קושי גובר. המשימה שלכם היא להגן על מגדלור שהיצורים בפארק מתכוונים להרוס עקב שיבוש שלו שגורם להם להשתחרר, עם הידיעה כי היצורים המופלאים אותם גידלתם הם למעשה עבדים, ועכשיו אתם צריכים לחסל אותם ללא רחמים. זאת חוויה דוחה שהורסת את כל החלק החיובי בחלקו הראשון של המשחק. אלו הם אותם יסודות של Wave Based Shooters שראינו שוב ושוב, ואין למשחק הזה שום דבר להוסיף או לחדש לעומת משחקים אחרים באותו הז’אנר. המשחק מרגיש כאילו הוא לא החליט מה הוא רוצה להיות, וכי ההחלטה לעזוב אותך עם שני החצאים הלא אחידים האלו מסתכמים בחבילה לא משכנעת.

לסיכום – Ark Park הוא לא חופשה פרהיסטורית מרגשת או משחק יריות מדהים שאולי לו ציפיתם.

Ark Park

אווירה - 5
משחקיות - 5
גרפיקה - 8
סאונד - 7

6.3

ממוצע

עם כל הרושם הטוב שהוא בונה ברגעי הפתיחה הוא מהר מאוד נופל ומאכזב עם מכאניקות משחק גרועות כמו מערכת ה Crafting הלא מוצלחת וההפיכה לעוד Wave Shooter סתמי ומאכזב בחלקו השני של המשחק.

User Rating: Be the first one !

אודות אורן בן יעקב

מנכ"ל ב-'העולם הוירטואלי מציאות מדומה' www.virtualworld.co.il טל'-0504735888 [email protected]

השאר\י תגובה