Ark Survival Evolved: Scorched Earth – פחות פריימים אפילו במדבר

Ark Scorched Earth הינה ההרחבה הראשונה שתצטרכו לקנות למשחק הדינוזאורים המפורסם, Ark Survival Evolved אך האם היא שווה את זה?

לנסות לסקר את ההרחבה החדשה של Ark Survival Evolved זה כמו לנסות לפגוע במטרה שזזה במהירות של כ-200 קמ”ש, אתם בטח שואלים למה, וזה כי למזלנו הרב (ולא למזלי) המפתחים ב Wildcard Entertainment אובססיבים בלהוסיף עוד תוכן ולשפץ את המשחק על בסיס יומי, וטוב שכך. בחודש שעבר שוחררה ההרחבה החדשה של הסטודיו למשחק שקיבל עשרות אם לא מאות עדכונים חינמים והפעם ההרחבה אינם בחינם ועולה מחיר די משמעותי של 25$, אך האם היא שווה את זה?

כמו כל הסיקורים שלי (אתם תמיד מוזמנים לעקוב אחריי) גם הפעם אפרק את הסיקור למספר חלקים

  • עלילה
  • משחקיות
  • אופטימזציה למשחק
  • סיכום

עלילה

Wildcard, בשונה מהרחבות של משחקים אחרים, הצליחו ליצור עלילה סבירה לחלוטין להרחבה שגורמת לכם להבין יותר את הסיפור הכללי של המשחק. אני לא אכנס ליותר מדי ספויילרים אבל אוכל להגיד לכם שברגע שתיכנסו בפעם הראשונה לשרת עם ההרחבה תקבלו פתק קטן בתוך התיק שלכם (Inventory) שיכיל בתוכו ברכות תודה מהמפתחים ורקע על העלילה של ההרחבה.

אתם נמצאים בתקופה מוקדמת יותר (מבחינה היסטורית) לאירועים שקורים ב-Ark Survival Evolved ועליכם להשיג את כל החפצים והשרידים במפה כדי לחזור בחזרה לתקופה. אני חייב להגיד ש-Wildcard כן השקיעו ובכל פעם שאתם משיגים חפץ או שריד במפה אתם תקבלו איתו פתק קטן שייתן לכם רמז למיקום הבא שלו, וכמובן ככל שמתקרבים יותר ויותר לסוף כך החידות נהיות קשות יותר והמיקומים נהיים מסוכנים יותר.

המשחקיות
המשחקיות בהרחבה החדשה של Ark לא השתנתה כל כך, אתם עדיין מופיעים ערומים במקום רנדומלי על אי ועליכם להתקדם, לאלף דינוזאורים ולבנות בסיסים ברחבי האי. למרות זאת, הדבר המיוחד הפעם הוא ה-Natural Hazard. בעוד שבמשחק הבסיס הייתם צריכים להיזהר מחיות טורפות אחרות בשטח, ב-Scorched Earth עליכם גם להיזהר מהצמחים הטורפים ומהגזים הרעילים הנמצאים ברחבי האי (סמכו עליי, הם נמצאים שם, לא כיף). למרות התוספת הנחמדה של הסכנות לאי, מבחינת שינויי דרסטיים למשחקיות, Scorched Earth לא שינתה שום דבר.

אופטימיזציה למשחק
קודם כל התנצלות מראש לאבשלום קור אם טבחתי במילה אופטימיזציה. כאשר מדברים על Ark והמילה אופטימיזציה מופיעה במשפט, התגובה המצופה היא בדרך כלל גיחוך, ובצדק. לא משנה עד כמה מהנה היה Ark Survival Evolved, המשחק הינו אחד המשחקים הכי לא ממוטבים שראיתי אי פעם (וזה אפילו לשכוח שזו גרסאת Early Access). לפני שנתחיל אני אתן ל-Wildcard את הזיכוי מחמת הספק ואגיד שזהו משחק מסיבי ומצופה שיהיו לו כמה בעיות של הרצה, והבעיה מתחילה בכמה. אני מצטער להגיד אבל Scorched Earth מכיל (בנימה מעטה) קצת יותר מכמה בעיות של הרצה וזה משפיע על המשחק, מאוד. אני יכול להגיד לכם מחוויה אישית שאני חוויתי מספר רב של קריסות ונפילות של פריימים לשניה (וזה בהגדרות Medium) שלא נדבר על האסון שהמחשב שלי חווה כשניסיתי להריץ את המשחק על כל הגדרת גרפיקה גבוהה יותר מ-Medium.

לצערי הרב Scorched Earth הינו משחק מאוד לא ממוטב למחשב, וזה בלקיחת חשבון שזהו משחק במצב Early Access, אני ראיתי משחקים שדורשים את אותה עוצמה גרפית ושנמצאים במצב Early Access כמו Ark אבל מצליחים לשמור על גרפיקה מדהימה ומהירות פריימים מצויינת.

סיכום
לסיכום, Ark Scorched Earth הינה הרחבה מהנה וכיפית בסך הכל, כשהיא לא קורסת או הורגת לך את המחשב. אבל אחרי הכל זו צריכה להיות דעה חדה ופשוטה, כן או לא, ומה דעתי על ההרחבה? לצערי לא כן ולא לא, אלא אולי. אם אתם אוהבים את Ark מספיק כדי לסבול את הבאגים הגדולים שבו, אני ממליץ לכם לקנות את ההרחבה. לעומת זאת אם אתם נהניתם מ-Ark אבל לא מספיק כדי לסבול את הבאגים, אני ממליץ לכם לחכות עוד זמן כדי שההרחבה החדשה תהיה ממוטבת לחלוטין למחשב וכך תוכלו להנות מחוויה פרה-היסטורית מהנה.

Ark: Scorched Earth

עלילה - 8
אופטימיזציה למשחק - 4
תוספות למשחק - 6

6

שווה להמתין

ההרחבה החדשה של Ark Survival Evolved מביאה עמה המון יצורים וחפצים חדשים למשחק ההישרדות החדש אבל אי האופטימיזציה שלה והקריסות הרבות על המחשב מקשות לי להמליץ עליה. שווה לחכות לעדכונים של מיטוב ואז לקנות בהנחה.

User Rating: Be the first one !

אודות אור כהן

משנה לעורך הראשי בקטגוריית חומרה מנתניה אם אני לא כותב אני כנראה רואה סרט מדע בדיוני או משחק במשהו שקיבל ביקורות שליליות

השאר\י תגובה