ASSAFMEDIA SAMSUNG TEL AVIV GAMING MARATHON

AssafMedia ו-Samsung משיקות משחק חדש לכבוד מרתון הגיימינג!

אוהבים גיימינג? מה דעתכם על מרתונים? ובכן, המרתון שיערך השנה בתל-אביב יערך בהשראת משחקי המחשב, ובשבוע האחרון AssafMedia ו-Samsung השיקו משחק חינמי לכבודו!

לא יודעים כל כך מהו מרתון הגיימינג? ובכן, כאן ההסבר שלי אליכם מגיע! למעשה, המרתון עצמו הינו מרתון לכל דבר (שנערך בכל שנה), אך עם "טוויסט" קטן. במהלך המרתון עצמו, הרצים יגלו שיש מטבעות לאורך כל המסלול. כאשר אדם כלשהו שרץ ידרוך על המטבע, המטבע יתווסף למאגר הנתונים שיש בשבב שהוא רץ איתו, ולאחר מכן יומר לכסף אמיתי, שיתרם לקהילה בשמו. כהקדמה לאירוע, Samsung חברה ל-AssafMedia, שפיתחה משחק חינמי, שיכין אתכם לקראת המרתון המתקרב.

כשתיכנסו אל האתר של המשחק, לפני שתתחילו לרוץ, תצטרכו להזין כמה פרטים אישיים במסך הרשמה אליו תגיעו לפני המשחק, מטעמי וודאות. לאחר שתבחרו בדמות שלכם, אתם תתחילו לשחק, ולרוץ! לאחר שנתתי לכם הקדמה קצרה על המשחק, הגיע הזמן שתשמעו מה יש לי לומר בסיפור על המשחק החביב של AssafMedia ו-Samsung.

משחקיות

במשחק עצמו, אני חייב להודות שהמפתחת הקטנה עשתה עבודה טובה. המשחק יציב מאוד, מהנה, והשליטה בו מאוד נוחה ומגיבה היטב גם כששיחקתי דרך הטלפון הסלולרי שלי, וגם כששיחקתי דרך מחשב, או טאבלט. במשחק תגלמו רץ במרתון שלא יפסיק לרוץ בשום מצב, ותוכלו לשלוט בו רק על ידי קפיצות, איתן תוכלו לתפוס את המטבעות. השליטה המוגבלת על הדמות שלכם הופכת את המשחק למאתגר מאוד, שיהפוך את ההחלטות הכי קטנות למשמעותיות במיוחד. לדעתי, המשחק די שווה את הבדיקה שלכם מבחינת המשחקיות – הוא מהנה, קל להבין איך לשחק בו, וישנם שלל מצבים אליהם תיקלעו.

בנוסף, כשתרוצו במשחק, ותאספו כל מיני מטבעות שתמצאו, סביר להניח כי תיתקלו בעצמים על הדרך, שנמצאים עליה בצורה של מתנה ארוזה. אם "תדרכו" על המתנה, אתם תקבלו מעין כוח מיוחד, בדומה לכוכב שאוספים במשחקי Super Mario. אתם תהפכו לבלתי מנוצחים ומהירים יותר לזמן קצר, כאשר שום מכשול בדרך לא יוכל לעצור אתכם.

תשומת לב לפרטים מעניינים

בעניין הפרטים שאפשר לשים לב אליהם ברקע, Samsung עשתה עבודה די טובה (ואני חייב לציין גם מגניבה), כאשר היא שמה לכם בתור מכשולים שלל דברים שאפשר למצוא ברחובות תל אביב כמו מיחזוריות לבקבוקים, וגם תחנות האופניים המוכרות והירוקות, הידועות בשם תל-אופן. יתרה מכך, היא שמה ברקע עוד מקומות שאפשר למצוא ולבלות בהם בתל אביב, כמו כיכר רבין, הלונה-פארק, מגדלי עזריאלי, ואפילו את נמל יפו. בקטע הזה, אני יכול לומר ש-Samsung אכן השקיעה בפרטים הקטנים של המשחק, אפילו כשעיקר המשחק הוא לתרומה לצדקה ללא רווח אישי.

צלילי המשחק

מאחר וזה לא משחק שאתם מורידים, אלא משחק ריצה די פשוט ביחס למשחקים האחרים שיוצאים, אתם לא תמצאו עד כדי כך הרבה צלילים במשחק, למעט צלילי הרקע והצלילים שמופעלים כאשר אתם קופצים, נפסלים, אוספים מטבעות, ולוחצים על כפתורי הניווט כדי להגיע למשחק. אין כאן מבחר די גדול של מוזיקות רקע כמו בשלל משחקים מתקדמים יותר לסמארטפונים, לקונסולות או למחשבים האישיים, ולאחר זמן מסויים אולי הצלילים שכן נמצאים במשחק ימאסו עליכם. לדעתי האישית, הצליל שכן התחיל לעצבן אותי אחרי כמה שעות טובות של משחק (וכן – שיחקתי בזה כמה שעות, ונהנתי מאוד), הוא צליל הקפיצה, אך יכול להיות שאצלכם הדעה תהיה שונה. בנוסף, מדי פעם כשתיפלו לבור, תוכלו לשמוע את הדמות שלכם צועקת "אמא!", שזה די משעשע.

samsung assafmedia marathon gaming screen

ולסיכום?

המשחק המדובר הינו משחק חביב בהחלט, וגם הרעיון עצמו של המרתון, שהוא לשלב את מרתון תל-אביב השנתי יחד עם גיימינג הוא רעיון די מגניב, ואני מקווה ששתי החברות יחברו בעתיד שוב. אם אתם רוצים לשחק במשחק הזה, אתם יותר ממוזמנים לשחק בו ולתרום לקהילה בקישור הזה.

פסק הדין

משחקיות - 9
תשומת לב לפרטים הקטנים - 10
צלילים - 7

8.7

מעולה

User Rating: 4.13 ( 6 votes)

אודות רפאל יקותיאל

רפאל, בן 20 מחולון, משחק בעיקר במשחקי פלטפורמר אינדי ומכות, חלק מה-PCMR, מכור לטקן, ובעד מלחמת עולם בין Intel, AMD, ו-Nvidia.

תגובה אחת

  1. משחק מגניב אהבתי

השאר\י תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: