Intel משיקה את Arc 3, סדרה חדשה של כרטיסי מסך לגיימרים

הסדרה החדשה תהיה הסדרה הראשונה של החברה בתחום כרטיסי המסך, ומיועדת לעבוד עם מגוון רחב של טכנולוגיות מתקדמות

Intel מודיעה רשמית על כניסתה לשוק כרטיסי המסך עם הסדרה הראשונה שלה. סדרת Arc 3 מיועדת עבור מחשבים ניידים ותקרא תיגר על כרטיסי המסך הנוכחיים של המתחרות AMD ו-NVIDIA. על פי המידע שסופק לנו, משפחת הכרטיסים האלו נקראת בשם Arc A-Series (עם הכינוי "האלכימאי" שמסמל את המטרה של Intel לכרטיס גמיש שמתאים את עצמו למצבים שונים). הכרטיסים מיועדים לספק לגיימרים ויוצרי תוכן רמה חדשה של חוויות גרפיות איכותיות, חלקות ועתירות ביצועים עם שיפור של עד פי 2 בביצועים הגרפיים לעומת גרפיקה משולבת בלבד, תוך שמירה על אותם ממדים של המחשב.

Arc 3 מהווה את הצעד הראשון במטרה של Intel לחדור לשוק הזה, כאשר סדרות Arc 5 ו-Arc 7 מיועדות להגיע אלינו בהמשך השנה.
מחשבים המצוידים ב-Arc 3 יציעו חוויית משחק משופרת ברזולוציית 1080p ויכללו שני מוצרים – A350M, מעבד גרפי בסיסי למחשבים ניידים דקים במיוחד, ו-A370M, מעבד גרפי המציע ביצועים גבוהים עוד יותר במחשבים קלים ודקים, כולל קצב של יותר מ-60 פריימים לשנייה ברזולוציית 1080p.

החברה מציינת כי רבים מהמחשבים הניידים הראשונים עם Intel Arc יהיו דגמי Intel Evo עם מעבדי Intel Core מהדור ה- 12 (Alder Lake) העדכניים ביותר, והם יאפשרו למשתמשים לנצל את מרבית הפוטנציאל של המחשבים. הם יגיעו עם Wi-Fi 6, מהירות תגובה גבוהה וחיי סוללה ארוכים במיוחד,

כל המוצרים במשפחת Arc A-Series מבוססים על המיקרו-ארכיטקטורה Xe High Performance Graphics החדשה של אינטל, (Xe HPG), אשר תוכננה במקור עבור גיימרים ויוצרים. היא מכילה מספר תכונות יוצאות דופן:

ליבות Xe עוצמתיות עם מנועי XMX AI משולבים – ליבות אלו יספקו גידול של עד פי 16 ביכולת המחשוב להשלמת פעולות הסקת מסקנות באמצעות בינה מלאכותית בהשוואה ליחידות וקטוריות מסורתיות של שבבים גרפיים. יכולת המחשוב המוגברת תספק שיפורי ביצועים בפרודוקטיביות, במשחקים ובעומסי עבודה של יוצרים.
Xe Media Engine – מנוע התומך בהאצת המערך הרחב ביותר של רכיבי פענוח ותקני וידאו, וכולל קידוד ופענוח AV1 מואץ חומרה. AV1 יעיל עד 50% יותר מהקידוד הנפוץ ביותר כיום, H.264, ויעיל ב-30% יותר מ-H.265.2.
מנוע התצוגה של Xe HPG – מוכן לצגי HDR ברזולוציה גבוהה ובקצב ריענון גבוה, ותומך בתקנים העדכניים ביותר כולל Display Port 2 עבור תצוגת 4K ב-120 הרץ ללא דחיסה.

בנוסף לכך הכרטיסים מיועדים לתמוך במגוון רחב של טכנולוגיות משחקים מתקדמות היום, כמו DirectX 12 Ultimate, Ray Tracing ו-Direct Storage. טכנולוגיית XeSS של Intel גם תהיה כלולה ותוכל למשל לאפשר למשחק לרוץ ברזולוציית 4K עם ביצועים המשתווים להרצה במקור של רזולוציית 1080p. ישנן תוכניות כבר לאפשר ליותר מ-20 משחקים תמיכה בטכנולוגיה הזאת, עם ראיה לטווח רחוק במטרה להבטיח אימוץ רחב שלה במגוון של תוכנות וחומרות בתעשייה.

מחשבים ניידים המצוידים ב-Intel Arc יתמכו בטכנולוגיית Deep Link המאפשרת למעבדי הגרפיקה לעבוד בצורה חלקה עם מעבדי Intel ועם הגרפיקה המשולבת בהם להגברת הביצועים עבור משחקים, יצירה והזרמה. חלק מהתכונות של Deep Link כוללות:

Hyper Encode – תכונה המשלבת מנועי מדיה מכל הפלטפורמה במטרה להאיץ את עומסי העבודה של קידוד וידאו בעד 60% יותר בהשוואה לביצועים של השבב הגרפי בלבד.
Hyper Compute – תכונה להאצת מגוון עומסי עבודה חדשים, המשתמשת באופן דומה בכוח המשולב של מנועי מחשוב ובינה מלאכותית בכל הפלטפורמות של אינטל, מהמעבדים ועד שבבי ה-Arc.
Dynamic Power Share – תכונה המעניקה באופן אוטומטי וחכם עדיפות לביצועי המנוע, בהתאם לעומס העבודה, באמצעות שליחת כוח רב יותר למעבד או למוצר ה-Arc לפי הצורך, תוך הגדלת ביצועים של עד 30% ביישומים עתירי מחשוב.

לבסוף, הם הציגו את Arc Control, אחת התוכנות המרכזיות בפלטפורמת Arc. מדובר על ממשק מרכזי ומוכלל שמספק למשתמשים שליטה מלאה בחוויית Arc. הוא כולל פרופילי ביצועים מותאמים, יכולת הזרמה מובנית, מצלמה וירטואלית, הורדה משולבת של Game ON Driver, לכידת משחקים אוטומטית ועוד. Arc Control תומך בשבבים הגרפיים של Iris ו-Arc במקביל כדי לספק חוויית תוכנה אחידה שזמינה ללא צורך בהגדרת כניסה למערכת.

כרגע, המחשבים הניידים אשר יכללו את המעבדים החדשים הם:

Galaxy Book 2 Pro מבית Samsung – הדגם הראשון המצויד ב- Arc 3. מגיע עם מסך OLED ליצירת תוכן באופן נייד במיוחד.
• מחשב הפיך ממשפחת ה-Yoga של Lenovo – מצויד בכרטיס גרפי ממשפחת ה-Arc 3 ומאפשר למשתמשים ליצור ולצרוך בידור באופן גמיש.
Swift X של Acer – מחשב בעיצוב תואם Evo עם מארז דק וקליל שכולו ממתכת; מושלם עבור יוצרים בדרכים.
• HP תציע נייד הפיך עם מסך 16 אינץ' בדמות Spectre x360.

משפחת המעבדים הגרפיים למחשבים שולחניים וכרטיסי הרחבה תושק גם היא בקיץ, כאשר פרטים נוספים ומלאים על משפחת Arc למחשבים שולחניים ייחשפו קרוב יותר להשקה.

אודות אלעד שרז

אלעד שרז, בן 29 מגן יבנה. חובב משחקי ווידאו, אנימה, מנגה, ותרבות חנונית בכללותה. גיימר מאז גיל 10, וגאה להגיד שסיימתי את NFSU בגיל 14 חח

השאר\י תגובה