התרשמות ראשונית מ-Assassin’s Creed Odyssey של חברת Ubisoft

במהלך כנס E3 חברת Ubisoft נתנה שעה שלמה לחוות את המשחק החדש בכותר Assassin’s Creed ולצערי הרב זה לא הספיק

כפי שכתבתי בסיקור שלי ל-Assassin’s Creed Rogue Remastered, אין לי יותר מדי ניסיון עם משחקי Assassin’s Creed אבל כן חוויתי מעט מ-Black Flag ו-Origins, ואחרי זמן משחק קצר ב-Assassin’s Creed Origins רציתי משחק עם כל האלמנטים הנהדרים של Origins אבל עם עוד אפשרויות ועוד צבע, פה נכנס Assassin’s Creed Odyssey.

כפי שראיתם כבר בטריילר המשחק, המשחקיות די דומה למשחקיות של Assassin’s Creed Origins, באופן שבו אתם נלחמים, רוכבים על סוסים ומשתמשים ביכולות מיוחדות. אבל הסיבה שאני רואה את Assassin’s Creed Odyssey מתעלה על קודמיו היא בגלל מה שהחברה עשתה עם המשחק הזה בסדרת המשחקים האהובה, חברת Ubisoft לקחה את החלקים הטובים מכל המשחקים שלה ושמה אותם במשחק זה.

למה אני מתכוון? ובכן, בואו נתחיל עם הגיבורים של המשחק, אלכסיוס וקסנדרה, אח ואחות משבט הספרטנים שנלחמים עבור ספרטה או אתונה. האפשרות לבחור מתנקש או מתנקשת היה אפשרי ב-Assassin’s Creed Syndicate והוא זמין גם כאן. למרות שלא זכיתי לבלות איתם יותר משעה, צמד הלוחמים מאוד חביבים ועם חוש הומור נהדר. אהבתי במיוחד את קסנדרה שמרגישה מאוד מכובדת וחכמה.

לאורך הסיפור אתם מחליטים את הדיאלוג ואת האסטרטגיה שלכם שתוביל לחלקים שונים בעלילה, שבה אתם מנסים לשחרר אזורים ביוון העתיקה משליטתו של דיקטטור צמא כוח או לעצור מרד. יחד עם זאת, אתם פוגשים דמויות היסטוריות מהתקופה כמו סוקרטיס.

איך תפתחו את ההזדמנות לחסל כל צד? באמצעות פגיעה בנקודות אסטרטגיות שינמיכו את ההגנה סביבם וזה מוביל למצב Conquest בו אתם נלחמים בצבא של לוחמים עד שגיבור האויב מופיע ואתם צריכים לחסל אותו על מנת לנצח בכיבוש, שוב, מצב מוכר מ-For Honor שהוכנס למשחק זה והוא מאוד כיפי תודות לקרב הטוב של המשחק.

אבל ההרפתקה שלכם לא רק נשארת על היבשה, ב-Assassin’s Creed Odyssey אתם חוזרים לים הפתוח עם ספינות קרב מגניבות שיכולות לירות חצים וחניתות ולנגח את ספינת האויב. למרות שהספינות של Odyssey פשוטות יותר מאלו של Black Flag ו-Rogue, הקרב עדיין מאוד כייפי ומפורט. בנוסף, לאורך השייט שלכם בים התיכון בין עשרות האיים תשמעו שירה יוונית מגניבה.

אז כן, לא נראה שאנחנו מקבלים משהו ממש מהפכני וחדש ב-Odyssey (יש לכם אפילו את אותו הנץ וסוס), אבל מה שעושה את Assassin’s Creed Odyssey באמת שווה זה שהוא כולל את המיטב מכל הכותרים של החברה. בנוסף, בשונה מ-Assassin’s Creed Origins, העולם של Odyssey הוא הרבה יותר צבעוני ויפיפה לעין (למרות שמדובר בגרפיקה זהה) ולכן אין ספק ש-Assassin’s Creed Odyssey צריך את תשומת הלב שלכם.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה