Astro’s Playroom

חגיגה בסוני – ביקורת המשחק Astro’s Playroom

קונסולת ה-PlayStation 5 מגיעה עם משחק חינמי שלא רק מדגים את יכולות הקונסולה החדשה אלא גם חוגג את ההיסטוריה ארוכת השנים של המותג

בכל השקת קונסולה חדשה, מגיע קומץ קטן של משחקים שיפתה את הצרכנים להוציא את הכסף הקשה שהרוויחו בעמל כה רב, ו-Astro’s Playroom הוא בהחלט אחד מאותם משחקים עבור המערכת החדשה של Sony, הלא היא קונסולת ה-PlayStation 5. נכון לא באמת שווה לשלם 2,000 שקל (או יותר בהתחשב במצב השוק של הקונסולה נכון להיום) עבור חוויה של שעתיים, אבל המטרה העיקרית של המשחק היא להדגיש את היכולות השונות של קונסולת ה-PlayStation 5 ושל שלט ה-DualSense ואסור להתעלם ממה שצוות הפיתוח Asobi הצליח לעשות בפרויקט הזה. זהו משחק חינמי לחלוטין שמקבלים פשוט מעצם רכישת קונסולת ה-PlayStation 5 והוא בהחלט בעל ערך. אמנם לא לוקח הרבה זמן לסיים את המשחק אבל הוא עושה עבודה הרבה יותר טובה מהמון משחקים פלטפורמה במחיר מלא (אני מסתכל עלייך סוניק). עם כל כך מעט משחקי בלעדיים באמת לכל אחת מהקונסולות החדשות, זה נחמד לראות משהו שנוצר במיוחד עבור קונסולת ה-PlayStation 5, ועוד משהו שבסופו של דבר הוא מכתב אהבה אחד גדול לכל ההיסטוריה של מותג ה-PlayStation ברבע המאה האחרונה.

Astro’s Playroom לא ממש עוקב אחרי סיפור, אלא לוקח אתכם אל תוך קונסולת ה-PlayStation 5, תרתי משמע. תוכלו לעבור דרך שלבים כמו "GPU Jungle", "Cooling Springs", "Memory Meadow" ו-"SSD Speedway", כולם מבוססים על רכיבי החומרה השונים של הקונסולה החדשה ומדגימים את המאפיינים מיוחדים של שלט ה-DualSense . כך למשל, "GPU Jungle" הוא ג'ונגל עמוס מאוד מבחינה ויזואלית, שבו בזמן מדגיש את כפתורי הטריגרים הרגישים ללחץ ואת הגירוסקופ. "Cooling Springs" הוא שלב שמדגיש את השימוש בטריגרים האדפטיביים והמיקרופון בעוד השחקן עובר דרך עולמות מבוססי מים וקרח. ב-"SSD Speedway" תזרקו לתוך אזור עתידני בו תצטרכו לחמוק ממכשולים קטלניים. לבסוף תגיעו ל-"Memory Meadows", שהוא שלב פלטפורמה יותר מסורתי שמתמקד במשטח המגע יותר מכל דבר אחר. כל השלבים האלה משתלבים ביחד להרפתקה מגוונת ומהנה באופן מפתיע. יש אפילו אתגרי זמן שתוכננו באופן ייחודי לכל אחד מהשלבים השונים, ויאפשרו לכם לבחון את יכולת שלכם במשחק מול חברים ויתר שחקני ה-PlayStation 5 דרך הרשת.

Astro’s Playroom

Astro’s Playroom הוא חוויה קצרה מאוד, כאשר כל אחד מהשלבים השונים משתרע על פני אורך של כחצי שעה פחות או יותר ובסך הכל לקח לי קצת יותר משעתיים להשלים את המשחק, אבל הוא בהחלט חוויה שכדאי לכל שחקן PlayStation 5 לעבור.

המשחק הוא טיול נוסטלגי למשתמשי ה-PlayStation לאורך כל ההיסטוריה של המותג, שמשתרעת עד 1994 עת הגיעה לשוק קונסולת ה-PlayStation הראשונה. יש המון התייחסויות שונות לכותרים בלעדיים או כאלה שמזוהים בעיקר עם קונסולות ה-PlayStation, כולל משחקים פחות מוכרים. תוכלו למצוא גם חפצים שונים בעולם, בצורה של קונסולות ואביזרי PlayStation (כולל הנשכחים ביותר) וקטעי פאזל שישלימו ציור קיר יפהפה המציג את 26 השנים האחרונות של PlayStation. המפתחים ירדו לפרטי פרטים בעיצוב כל אחד מהחפצים. מציאת החפצים השונים וצפיים בהם בעודם הצצים על גבי המסך יעוררו כמות עצומה של רגש נוסטלגי, במיוחד עבור מי שגדל איתם, תורמת לכך העובדה שכל אחד מהם אינטראקטיבי בצורה כלשהי.

למרבה הצער Astro’s Playroom אינו מושלם. הוא הדגמת טכנולוגית מהנה, אבל יש בו כמה דברים מתסכלים במיוחד. האשמים העיקריים הם קטעי השליטה באסטרו באמצעות הגירוסקופ והנשיפה לתוך המיקרופון שמתסכלים במיוחד והם בקלות החלק הגרוע ביותר ב-Astro’s Playroom. השליטה בשלט באמצעות הגירוסקופ אינה גרועה מטבעה, במיוחד כאשר היא מתבצעת היטב, אך שלט ה-DualSense אינו מושלם ועלול להוביל לכישלון מיותר במשחק, והנשיפה במיקרופון מתסכלת במיוחד כי היא לא תמיד עובדת כמו שצריך. זה לא עוזר ששלבים מסוימים דורשים רמת דיוק גבוהה בשימוש בשני המאפיינים האלה כדי שתוכלו להשלים אותם. מנגנוני המשחקיות האלה לא הופכים את המשחק לקשה בשום אופן, אבל הם פשוט לא מהנים כמו מנגנוני המשחקיות האחרים ויגרמו לכם לרצות לעזוב את השלבים האלה כמה שיותר מהר. גם משטח המגע של הקונסולה לא כל כך מדויק בחלק מהשלבים אבל הוא פחות בעייתי משני המאפיינים האחרים. Astro’s Playroom גם מרוקן מהר מאוד את הסוללה של שלט ה-DualSense, אך מדובר בבעיה שולית למדי משום שמדובר במשחק מאוד קצר.

Astro’s Playroom

כשהתחלתי לשחק ב-Astro’s Playroom חשבתי שהוא יהיה בסך הכל הדגמת טכנולוגית קצרה, ולמרות שזה נכון באופן חלקי, המשחק הוא עמוק יותר ממה שנראה לעין. הוא מלא בהמון קטעים נוסטלגיים שיעלו חיוך על פניהם של מיליוני מעריצי PlayStation ברחבי העולם ומעבר לכך הוא גם משחק פלטפורמה מעולה שמדגים בצורה מושלמת (והרבה יותר טובה משאר משחקי ההשקה) את הפוטנציאל של שלט ה-DualSense בפרט ושל קונסולת ה-PlayStation 5 בכלל. המשחק גם ממצב את דמותו של הרובוט הקטן והחביב אסטרו כקמע החדש של מותג ה-PlayStation ואני מקווה שהוא יתפוס הרבה יותר תשומת לב בעתיד.

*קונסולת ה-PlayStation 5 סופקה על ידי ישפאר, היבואנית הרשמית של PlayStation בישראל. תודה רבה!

Astro’s Playroom

ציון סופי - 8

8

מעולה

Astro’s Playroom הוא תענוג מפתיע ומשחק פלטפורמה יוצא דופן.

User Rating: Be the first one !

אודות דניאל לניאדו

במקור מרעננה, כיום מירושלים. סטודנט לביולוגיה, חובב סרטים ומשחקים מושבע.

השאר\י תגובה