ASUS PG248Q – סיקור מסך הגיימינג החדש

גיימינג תחרותי הוא כבר מזמן כבר לא תחביב ודבר שבגלות.
כל העשור האחרון בעולם הגיימינג השתפר פלאים ואנחנו רואים את זה כבר עכשיו עם תחרויות ענק ופרסים שלא מביישים את שחקני הספורט העולמי ושחקי עולם הקולנוע.

כמו שלשחקני כדורגל יש מכון כושר ומאמנים עם הטכנולוגיה החדישה ביותר כדי למשוך את יכולות השחקנים לקצה ולאנשי ההוליווד יש במאים ומורים מוכשרים שדוחפים את השחקנים שלנו לקצה היכולת שלהם בעזרת טכנולוגיות צילום מיוחדות, אפקטים ואפילו מציאות מדומה, כך גם בעולם הגיימינג יש את המאמנים ואת המוצרים החדשים ביותר שנועדו למשוך את קצה היכולת (אמנם לא פיזית מדי) של הגיימרים עד לקצה גבול המוח האנושי.

היתרון של כל גיימר תחרותי בא בזמן תגובה מהיר יותר מהאחר ובכך מאפשר לו לגבור עליו.
אין מה לעשות מי שאיטי מפסיד בעולם הגיימינג ומי שמהיר יותר מנצח.
כולנו יודעים שאחד הגורמים המשפיעים ביותר על הנושא הוא אינטרנט איטי בעל זמני תגובה (פינגים גבוהים) גבוהים, דבר שיכול חד משמעית להכריע את תוצאות המשחק שלנו.
אבל מה קורה בתחרויות של כל המקצוענים? הרי שם מבטלים את פקטור ה-LAG על ידי שימוש ברשת מסוג LAN, שהיא למעשה חיבור ישיר של כל המחשבים לרשת סגורה ובכך מונעת למעשה פינגים גבוהים, האם לכל אחד יש הזדמנות שווה?

התשובה היא לא, ולמה?
זמן תגובה לא נמדד רק באינטרנט אלא גם בציוד ההיקפי שיש לנו, בין אם מדובר בעכבר,מקלדת, אוזניות ומסך.
אז רוב הגיימרים מחפשים את הציוד ההיקפי שיאפשר להם את זמן התגובה המהיר ביותר והכך להשתדל להיות אפילו באלפית שנייה מהיר יותר מהמתחרים שלהם, כולנו יודעים שאלפית שנייה זה עניין של חיים ומוות…. אפילו בחיים האמתיים על הכבישים המסוכנים.

אחד מהגורמים הישירים לכך הוא המסך, המסך מציג לנו את האינפורמציה שהמוח שלנו זקוק כדי לעבד את המידע ולשלוח פקודה לאצבעות שלנו כדי לספק את ה-REACTION הנכון בכל זמן נתון.
ככל אצבע ככל שהמסך מהיר יותר ובעל זמן תגובה מהיר יותר הרי שהמידע המוצג לנו הוא יותר קרוב לזמן אמת מכל דבר אחר.

קצת על מסכי הגיימינג של אסוס.

אסוס כמו תמיד אוהבים למתוח את גבולות הטכנולוגיה עד לקצה היכולות ואפילו מעבר לכך, הם ידועים בלוחות אם אימתניים, כרטיסי מסך מפלצתיים וציוד היקפי שלא יבייש אפילו את המיליארדרים שיכולים לההרשות לעצמם חומרה בשווי של עשרות אלפי שקלים.
אז אסוס כובשים כל שנה מחדש גם את שוק המסכים תוך ידיעה שהמסך זה אחד הגורמים החשובים ביותר לכל גיימר תחרותי.

המסך שקיבלנו לסקירה הוא מסך חדש ביותר שאסוס השיקה לפני כחודש עוד ב-COMPUTEX אשר הציג שם שלל מוצרים חדשניים משלל חברות.
הביתן של אסוס התמלא בצורה יוצאת דופן…. לא בגלל לוח אם או כרטיס מסך, שעם כל הכבוד לאסוס עדיין יש לה מתחרים עיקריים בעולם הזה, ממש לא, הוא התמלא בגלל מסך קטן-גדול בגודל של 24" עם מעטפת די סולידית ולא צעקנית, הלא הוא ה-ASUS PG248Q.
המסך הזה הוא מסך שלקח את הטכנולוגיות של ימינו וכמו תמיד הראה שיפור של כ-30% אל מול המסכים המהירים ביותר נכון להיום בשוק.

אז מה מייחד את המסך הזה?
ובכן, אחד הפיצ'רים העיקריים של המסך הוא המהירות בה המסך מציג תמונות. עד כה היינו רגילים לראות מסכים של 144HZ ואפילו 165HZ אם היה לנו מזל….אסוס לא ממש קיבלו את המגבלה הזאת שרווחת במשך השנתיים האחרונות והחליטו להראות לנו שיש יותר….הרבה יותר.
הם הציגו לנו מסך של לא פחות מ- 180HZ!!!.
אני מדבר פה על תוספת של כ-30% אל מול ה-144HZ האימתני שיש לכל החברות.
כמו תמיד אסוס יודעים להפתיע, ונחשו מה?
אנחנו בין הראשונים בעולם שזוכים לסקר את המסך הזה, יותר נכון לומר שבעת כתיבת הפוסט המסך כל כך חדש שאני לא מצאתי לו מחיר אפילו באמזון והייתי צריך לחפור די עמוק באתר של אסוס כדי למצוא את המסך ואת הפרטים שלו.

יאללה, שנתחיל?

נתונים טכניים:
סוג פאנל : TN
רזולוציה: FHD
גודל מסך: 24"
קצב רענון: גולת הכותרת כמובן, 180HZ
זמן תגובה: 1MS
טכנולוגיות ששומרות על העיניים שלנו כמו FLICKER FREE ו-LOW BLUE LIGHT.

התחלתי לקשקש אני מבין 🙂

נמשיך

חווית משתמש של המסך מתחילה עוד מהפתיחה של הקופסה והיא הכי פשוטה שיש: להוציא מהקרטון>לחבר לחשמל>לשחק.
אין צורך להרכיב שום דבר חוץ מחיבור חשמל וחיבור המסך למחשב.

הגדרה ראשונית:
המסך מגיע עם צבעים ממש יפים כבר מהקופסה וממש לא הרגשתי צורך להתעסק יותר מדי עם הצבעים כדי לנסות ולגשר על מה שלדעת היצרן הכי טוב בשבילי,גם פה אסוס שיחקו אותה והוציאו מסך שמרגיש טבעי מההתחלה.
לכל אלה שעדיין אוהבים להתעסק יש גויסטיק ככפתור ניווט במסך מה שמאפשר גישה נוחה מאוד לכל האפשרויות של המסך, דבר זה יחד עם ממשק נוח לתפעול נותן לנו חוויה שלפי דעתי לא פחות ממושלמת לצורך התעסקות עם המסך.

גמישות:
המסך מגיע עם כל האפשרויות של המשתמש, זאת אומרת שאפשר לסובב את המסך, לההגביה/להנמיך את המסך עצמו ואפילו רק את הפאנל( TILT).לא חסכו ונתנו לנו אפשרות PORTRAIT לכל מי שרוצה ליצור גישה נוחה לצרכי קריאה, אגב מסך עבודה, המסך מציע לנו אפשרות בחירה מהירה למצב קריאה מה שיאפשר לנו בלחיצת כפתור להפעיל את הפיצרים שימנעו מהמסך לעייף אותנו בעת כתיבה או קריאה מרובה.

החלק המעניין: גיימינג
במשך מספר ימים אני שמתי את האסוס צמוד למסך הגיימינג 144HZ שלי שלא מבייש בכלל את הגיימרים, אבל הוא התבייש מאוד לעומת האסוס.
חווית המשחקים שלי השתפרה פלאות ואפילו אני יכול לומר שאם שמים את מסך ה-180HZ של ASUS ליד 144HZ שמים לב להבדל, המסך עצמו מגיב כ-5MS יותר מהר מהמסך שלי, נכון שזה לא נשמע הרבה אבל כמו שכבר הסכמנו למעלה מדובר פה בחיים ומוות :P.
המסך הציג צבעים הרבה יותר חדים למרות מגבלת הפאנל שלו ונורא שמחתי לראות את זה.
המסך יושב יציב על המעמד הקרוב למושלם שלו לעניות דעתי ולא התנדנד כלל, אפילו שניסיתי כחלק מהסקירה להעמיד את המסך במצבים קיצוניים כדי לנסות ולסקר אותו בצורה טובה לכל סוג האנשים.

כדי לחסוך לכם עוד קרוב ל10 דקות קריאה של הקישקושים שלי הכנתי לכם סרטון שידבר על הכל ובתקווה שירצה אותכם:).

אז ראינו את הסרטון ובאמת ששמחתי לראות שאסוס עשו זאת שוב, אתם חייבים להבין שכשהבחור השאיר אצלי את המסך וראיתי שהוא TN אמרתי לו במפורש שכנראה שהמסך ייקטל על ידי בסקירה, אני כן שמתי משקל גדול לנושא אבל אין אפשרות לצפות למסך מושלם, מה גם שהקהל של המסך הזה הינו הגיימרים המקצועיים מה שלא חשוב להם איכות צבעים של פאנל IPS אלא מסך מהיר…מהיר מאוד!.

יתרונות:
מסך מהיר מאוד בעל 180HZ ריענון עם זמן תגובה של 1MS.
עיצוב מודרני ובעיניי אפילו סקסי.
גוסטיק גלילה לאפשרויות המסך יחד עם מקשי קיצור מהירים וממשק בין הנוחים ביותר שנתקלתי בהם.

חסרונות:
פאנל TN.

נייטרלי (נכון ליום יציאת ההסרטון):
מחיר. אני לא יודע מה המחיר אך לפי ניחוש חד הייתי אומר שבאיזור ה- 3000 ש"ח. מה שאומר שזה יהיה חיסרון מבחינתי שכן במחיר כזה ניתן למצוא פאנלים בעלי IPS.


אני יודע שנראה כאילו אני נצמד לנושא ה-TN אבל אני מצפה להמון מאסוס ואני בטוח שאתם רואים זאת בסקירות שלי.

בכל אופן הציון שאני נותן למסך זה 5/5 כוכבים, למה? כי הוא עושה מה שהוא מצהיר: מסך מהיר שמיועד לגיימינג תחרותי, והוא לא שואף לכבוש את עולם הצבעים או עריכת הווידאו.

רוצה לתת את הבמה לאסוס ישראל שנתנו לנו את האפשרות לסקר מוצר שאפילו לא יודעים את מחירו בחו"ל כדי שנוכל כמו תמיד לתת לכם תוכן איכותי ומהיר!.

אודות מישל דרז'יו

בן 27, כלכלן במקצועי וגיימר בנשמתי. מרכיב מחשבים עם דמיון. ניתן ליצור קשר במייל עם כל שאלה [email protected]

השאר\י תגובה