סיקור Asus VivoMini UN65U – בוא נעשה עסקים

9חברת Asus השיקה לפני מספר שנים את קו מחשבי ה-Mini שלה לעולם העסקים ולמזלי ניתנה לי ההזדמנות לסקר את המחשב החדש ביותר שלה, ה-Vivo Mini UN65U. האם לדעתי הוא יצליח בעולם העסקים ויהווה חלק חשוב בו? המשיכו לקרוא ותגלו…

מהלך הסיקור יפוצל לכמה נושאים שעליהם אדבר בפירוט ולבסוף מתן סיכום סופי ונתינת ציון. לא אלאה אתכם במילים אז בואו ונתחיל. הנושאים שהסיקור יעקוב אחריהם הינם:

  • עיצוב וחווית "Unboxing"
  • מהירות וביצועים
  • נוחות
  • תוספות נלוות
  • סיכום סופי ומתן ציון

מוכנים? בואו ונצא לדרך

עיצוב
חברת Asus כבר ידועה בעולם הגיימינג כאחת החברות שמקפידות הכי הרבה על עיצוב ואסתטיקה ולצערי התאכזבתי שגיליתי את האריזה הדי מעליבה אם יורשה לי לומר של ה-UN65U. בתור אחד שמחשיב חווית Unboxing כאחת מהחוויות החשובות ביותר מהמחשב אני התאכזבתי מאוד מ-Asus שמחזיקה בכבוד כה רב אצלי. כאשר תפתחו את אריזת הקרטון הקשיחה תוכלו לראות את המחשב יושב ללא הגנה כלשהי בקופסת הקרטון חשוף לשריטות ולפגמים ולידו נמצאת שקית ניילון (לפחות את זה עטפו) שמכילה בתוכה את המדריכים למשתמש ושקיות לברגים למקרה של תקלה. למזלנו Asus הפגיזה בעיצוב של המחשב עצמו וזה גורם לי כמעט לוותר על החטאים הנוראיים של חוות ה-Unboxing שנהרסה לי.

כאשר תרימו את ה-UN65U בידיים תבינו דבר אחד (בשונה מה-MSI GT72) הוא קטן, ואני מתכוון ל-קטן. ה-UN65U בגודל של כף יד ובנוי משלדת אלומיניום קשיחה. המכשיר מעוצב בקופסה חסרת פינות בצבע שחור מאט אשר מחזיר אור ונותן תחושה של עוצמה בעיני המשתמש. כשתסיימו להסתכל על העיצוב של המחשב תוכלו להתמקד בלוח ה-I/O המגוון ש-Asus הניחה על המחשב. בשונה ממחשבים סטנדרטיים שלוח ה-I/O ממוקם מאחורי המחשב ועמוס בחיבורים, חברת Asus ביצעה פה צעד גאוני לדעתי ופיצלה מגוון של חיבורים כגון חיבורי USB וקוראי כרטיסי זיכרון מסביב לפינות המחשב וכך גם הצליחה להוסיף חיבורים ולא להעמיס על הצד האחורי. לוח ה-IO של המחשב מספק לנו חיבור HDMI, Display Port, Ethernet סטנדרטי, קורא כרטיסי זיכרון מכל הסוגים ו-4 חיבורי USB כששניים מהם בעלי אפשרות Super Charge. בסך הכל, למרות האכזבה מחווית ה-Unboxing חברת Asus הצליחה פעם נוספת לבנות מוצר שנראה מהמם מכל בחינה אפשרית. החוכמה הגלומה מאחורי פיצול לוח ה-I/O לא מפסיקה להפתיע אותי ואני רוצה לנשק את הגאון שחשב על הצעד הזה.

מהירות וביצועים
ה-UN65U למרבה הפתעתי מכיל בתוכו מפרט נאה במיוחד שלא יבייש מחשבים מהדור העדכני שלנו. המחשב מכיל בתוכו מעבד Intel Core I5 7500U בארכיטקטורת מעבדי Kaby Lake אשר מאפשר לו לבצע מספר רב של פקודות וחישובים במהירות הבזק. בנוסף Asus הכניסו לתוך המחשב מקל RAM יחיד של כ-8GB וזה בנוגע לתהיה שלי על למה לא לחלוק בעומס של המקל בעיקר בכך שיש 4 חריצים שונים למקלות. בנוסף למקלות ה-RAM מצורף בפנים כונן של 128GB של זיכרון מסוג PCIe SSD של Sandisk. לפני שאתם מוציאים את הקלשונות והלפידים והלכים לצלוב את מנכ"ל Asus הרשו לי להגיד לכם עוד פעם זהו מחשב לאנשי עסקים. כאשר השתמשתי במחשב במהלך השבוע חשבתי על סיטואציות שונות שאוכל להשתמש בו ואכן השימוש הרב בו ביותר היה בהצגת מצגות או בחיבורו לטלוויזיה להצגת סרטים. המעבד מדור שביעי שהכניסה Asus תורם למהירות של המחשב הכללי ומהירות כונן ה-SSD רק הופכת את החוויה למהנה יותר ומהירה יותר. אם אתם מתייחסים לביצועים של המחשב ביחס לשאר מחשבי ה-Mini בשוק זה תשמחו לדעת שה-UN62U ממוקם גבוה מאוד והביצועים שלו מראים זאת. החומרים מהם עשוי המחשב כיאה ל-Asus הינם האיכותיים והטובים ביותר שניתן להשיג. לאלה מכם שעדיין תוהים מה המחשב הזה יכול להריץ תשמחו לדעת שתוכלו להריץ Garry's Mod על הגדרות ה- Minimum. בנוסף, לאלה שמעוניינים אני משאיר לכם לינק למפרט המלא של המחשב.

נוחות
זהו החלק שהוריד לי מכל הפנטזיה של מחשב העסקים המושלם. תארו לעצמכם שאתם אנשי עסקים עסוקים שצריכים לנוע ממקום למקום, ממצגת למצגת וכאשר הגעתם לחדרו של המנהל עם הטלוויזיה, אופס! אין שקע, ואין מחשב. אני ציפיתי מ-Asus לדאוג שתהיה סוללה, לא בהכרח גדולה אבל שתהיה! ההסתמכות המחוייבת הזאת על האמונה שביעדכם יחכה שקע פנוי שתוכלו לחבר אליו את ספק הכוח של המחשב משפיע קשות על התפקוד. ניקח לדוגמה את ה-Kangaroo Plus Mobile אשר מכיל בתוכו סוללת ליתיום בעלת זמן פעולה של עד לכ-3 שעות, וזה בדיוק מה שצריך. לא סוללת ענק שתישאר ימים אלא סוללה אחת ניידת שתשומש בזמן המתאים ובמיקום המתאים ללא צורך בהתערבות של ספק כוח נייד וחיפוש אחר שקע. בנוסף, ספק הכח הינו ספק יחסית גדול ואיני רואה מקום נוח שתוכלו לדחוף אותו אליו בתיק מבלי להסתכן בקריעת הכבלים או בעיקום הקצוות. בניגוד לעיצוב של המחשב עצמו אשר מתאר מעין מרובע שיכול להחליק בקלות בין דברים בתיקכם, ספק הכוח הוא בלטה מלבנית גדולה ועבה עם קרניים שלא רק ייתפוס לכם מקום רב בתיק אלא גם ישפיע על סידורו. בנוסף על כך בשונה ממחשבים אחרים שזקוקים ללחיצה ארוכה על לחצן הכוח כדי להכבות, ה-UN65U זקוק רק למעבר קליל על הכפתור כדי להיכבות אוטומטית ותאמינו לי זה לא כיף… לא פעם ולא פעמיים קרה לי שהזזתי את המחשב ובטעות כיביתי אותו באמצע פרויקט (הייתי ככה קרוב מלזרוק משהו על הקיר), לא כיף.

תוספות נלוות
למרות הבעיות שיש ל-UN65U חברת Asus המשיכה להשקיע גם בתוך מערכת ההפעלה עם תוספת של מספר תוכנות שימושיות במיוחד. זוכרים שסיפרתי לכם על חיבורי ה-Super Charge? לא זוכרים? לכו לקרוא עוד פעם, חצופים. בקדמת המחשב ליד כפתור ההפעלה המקולל תוכלו למצוא שני חיבורי USB 3.1 אשר משמשים גם כמטענים לטלפון שלכם ובזכות התוכנה המבורכת USB Charger Plus שבאה עם המחשב, הצלחתי להטעין את ה- One Plus 2 שלי מ-5% ל-100% בתוך כ-50% מהזמן תודות למצב ה-Extreme Charging שבתוכנה. בנוסף לכך, עוד תוכנה שימושית שבאה עם המחשב, Audio Wizard, מאפשרת לכם לשחק עם הגדרות הקול שבמחשב כדי להגיע לחוויה האולטימטיבית, לאלה שלא יודעים להתעסק ברמות סאונד וכד' אל תדאגו כי קיימים כבר מצבים מובנים בתוכנה כגון מצב Music ומצב Gaming אשר מבליטים חלקים שונים בסאונד כל אחד. אין לשכוח את Asus Manager, תוכנת הניהול הכל כך שימושית במחשב שמאפשרת לכם לבדוק עדכונים ל-Drivers, לשנות מצב חיסכון בחשמל, גיבוי מלא של המחשב בענן של החברה עם נפח של עד לכ-50GB חופשי והעברה לצ'אט עם נציג החברה.

סיכום סופי
לסיכום ה-UN65U הינו מחשב מצויין לאנשים המתאימים, הוא אינו חזק מבחינה גרפית ולא נועד לבצע עבודות עוצמתיות של Rendering או עבודות מסיביות ב-Photoshop. ה-UN65U הינו מחשב מיני לאנשי עסקים אשר לא רוצים להיסחב עם לפטופ כבד אבל רוצים להסתמך על הטכנולוגיה שתיעזר להם בעת צרה (כל עוד יש שקע פנוי בסביבה).

UN65U

עיצוב וחווית - 8.5
מהירות וביצועים - 9
נוחות - 8
תוספות נלוות - 10

8.9

מצויין

מחשב זה מתאים באופן מעולה לאנשי העסקים שנעים ממקום למקום ורוצים להציג את התכניות הגודולות שלהם מבלי להסתבך הרבה.

User Rating: Be the first one !

אודות אור כהן

משנה לעורך הראשי בקטגוריית חומרה מנתניה אם אני לא כותב אני כנראה רואה סרט מדע בדיוני או משחק במשהו שקיבל ביקורות שליליות

השאר\י תגובה