סקירת צג נייד ASUS ZenTouch MB16AMT

חברת Asus שלחה אליי את ה-ZenTouch MB16AMT – צג נייד בגודל 16 אינץ’ המאפשר הצגה של תכני מחשב ותכנים מהפלאפון בקלות, ביעילות ובכל מקום. אך האם מסך נייד יכול לספק תמורה איכותית כמו של מסך רגיל? בואו נגלה.

עיצוב כללי:

ה-ZenTouch MB16AMT שלנו הינו מסך מגע FHD בגודל 15.6 אינץ’ בעל פאנל מסוג IPS. המסך כולל כ-2 רמקולים מובנים, שקע טעינה Type-C ושקע וידאו Micro HDMI. איכות הבניה של המסך גבוהה למדי והוא מרגיש חזק ועמיד, דבר שהופך את חווית השימוש בו למרגיעה כאשר נושאים אותו ממקום למקום. דבר נוסף שמוסיף לאיכות הבניה של המסך הוא כיסוי העור שמגן עליו ומשמש גם כמעמד המסך. כיסוי העור עבה אך לא כבד והוא יכסה את כלל המסך באופן מלא על מנת לשמור עליו כאשר לא בשימוש. כמו כן, הכיסוי מתפקד כמעמד למסך שמאפשר להציב אותו בכמה אופציות בעלות גבהים שונים.

ZenTouch MB16AMT

ביצועים:

אחד הדברים שאיכזבו אותי במסך היא האיכות צג שלו. אפילו שמדובר בצג IPS שאמור לספק צבעים ורמות בהירות גבוהות, המסך לא מציג צבעים חדים כמו שקיוותי לקבל, ובמקרים מסוימים הטקסט שמוצג על גבי המסך מטושטש ומעורפל. הרמקולים של המסך עושים את עבודתם אך לאו דווקא בצורה הטובה ביותר והם מציעים באסים נמוכים ועומק צליל לא גבוה במיוחד.

את המסך אפשר לחבר בכמה צורות: בתור התחלה, ניתן לחבר את המסך ישירות למחשב שלכם, כך שישמש מסך נוסף לצג המחשב שלכם או ישמש כשכפול של המסך המקורי של המחשב. בסך הכל חווית החיבור למחשב קלה ופשוטה, וברגע שתחברו את המסך למחשב תוכלו להגדיר אותו בהגדרות המחשב כדי שישמש לכם איך שתרצו. יחד עם זאת, על מנת להנות מיכולות המגע של המסך נאלץ לחבר גם את כבל הוידאו וגם את כבל ה-Type-C. גם כשנאפשר למסך את אפשרויות המגע שלו תתאכזבו לגלות שאם אתם משתמשים בו כמסך משני, האופציה של מגע לא תהיה רלוונטית לכם עקב כך שכאשר תיגעו במסך כאשר הוא מחובר למחשב הוא יקלוט את אות המגע רק על גבי המסך הראשי של המחשב ולא על מסך המגע עצמו. במידה ואתם רוצים להשתמש ביכולות המגע של המסך כמו שצריך עליכם להשתמש במסך כמסך שכפול בלבד.

הדרך השנייה איתה אפשר להשתמש במסך היא עם הסמארטפון שלכם. לצערי החיבור לסמארטפון לא קל בכלל, והוא ידרוש מכם הורדה של שתי אפליציות שונות ומתן אישורי גישה למגוון אפשרויות על גבי הפלאפון שלכם. בניגוד לשימוש עם מחשב, כאן אי אפשר להרחיב את מסך הסמארטפון שלכם ולכן אפשרויות המגע כן באות לידי ביטוי לטובה. כמו כן תוכלו לסובב את המסך בהתאם למה שמוצג על גבי הסמארטפון שלכם כך שתמיד תראו את התוכן כמו שצריך.

בסופו של דבר מצאתי את עצמי משתמש במסך כמסך נוסף לעמדת המחשב שלי. האפשרות של כיוונון הגובה אפשרה לי למקם את המסך בדיוק מתחת למסך המחשב הראשי שלי, כך שיכולתי למקסם את חווית העבודה שלי עם המחשב בצורה טובה.

סיכום:

ה-ZenTouch MB16AMT הוא ללא ספק מסך שעושה את מה שהוא אמור לעשות בצורה סבירה. לא מדובר כאן במסך באיכות פורצת דרך ואתם לא תקבלו כאן איכות צפייה עוצרת נשימה. כאדם שלא עוסק בהעברת תוכן לאנשים אחרים באופן רציף מצאתי את עצמי משתמש במסך הזה כמו כל מסך אחר, דבר שקצת אכזב אותי כי ציפיתי להשתמש בו בדרכים חדשות לחלוטין מהדרכים בהם עשיתי שימוש במסכי מחשב עד היום. אך אם אתם אנשים שמעבירים מצגות בבית ספר, נושאים נאום בפני אנשים וצריכים מסך גדול שיאפשר לכם לעשות את עבודכתם טובה יותר, ה-Asus ZenTouch MB16AMT בהחלט יכול לספק לכם תוצאות טובות.

Asus ZenTouch MB16AMT

עיצוב ואיכות בנייה - 9
ביצועים - 6
חווית שימוש - 4

6.3

סביר

מסך מגע נייד פשוט שעושה את העבודה

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, בן 21 מהשומרון, טכנאי מחשבים ועורך ראשי בקטגוריית חומרה. גיימר, חובב מחשבים, חומרה, קולנוע וקומיקס.

השאר\י תגובה