Aven-Colony---Review-Pic

סיקור המשחק Aven Colony – אם Civilization הגיע לחלל

לפני כשנה חברת Mothership Entertainment הכריזה על משחק RTS חדש תחת השם Aven Colony ולשמחתי הרבה ניתנה לי ההזדמנות לסקר אותו לפני יציאתו לשוק, האם אהבתי או שנאתי אותו? הצטרפו אליי לביקורת וגלו

משחקי RTS הם משחקים הפונים עבור קהל ספציפי במיוחד, קהל האוהב לנהל כל אספקט במדינה/עיר/מושבה או במקרה שלנו כוכב. כשניתנה לי ההזדמנות לסקר את Aven Colony ידעתי שעליי לעשות קודם כל מחקר יחסית מעמיק על המשחק ועל המכניקות שלו כדי שאוכל לגלות אותן במלואן ולנצל אותן למלוא הפוטנציאל שלהן. במהלך כל תקופת הבדיקה שלי לא יכולתי להעלים את התחושה שזהו מעין Spinoff של סדרת משחקי ה-Civilization המפורסמת מבית 2K וחסר במשחק ייחודיות שתבדיל אותו מהר המשחקים הנסופים שבשוק ה-RTS.

עלילה:
בכמעט כל משחק RTS סטנדרטי עלילת המשחק כמעט ולא קיימת או שבכלל המפתחים לא טרחו ליצור אחת, אבל הופתעתי לגלות שהיא כן קיימת ב-Aven Colony והיא דווקא די מעניינת. עלילת המשחק מניחה אותכם בנעליו של מושל המושבה (כאן אתם תבחרו את השם שלכם) הראשונה של האנושות מחוץ לכדור הארץ. במהלך המשחק אתם תקבלו מכתבים פתקים ואפילו מעין שיחות ווידאו עם דמויות מכדור הארץ כדי להעמיק את החוויה שאתם באמת הראשונים שעושים כל דבר. אני לא אבוא ואגיד שהעלילה והדמויות הם הדבר הכי טוב שראיתי, כי הם לא אבל הם כן מוסיפים המון חוויה למשחק והתחברות אל אנשי המושבה שאתם אחראים לחיים עד לרמה שכן טיפה ייכאב לכם בכל פעם שמשפחה תעלם לכם בעקבות התקפה של תולעת ענק.

גרפיקה:
כפי שאמרתי בתחילת הסיקור לפני התחלת הבדיקה שלי על משחק כלשהו אני מבצע חקירה די מעמיקה על המשחק, הצות המפתח, הביקורות ובעיקר המנוע הגרפי שעליו משתמשים.לאחר הבדיקה שלי גיליתי ש-Mothership Entertainment משתמשים דווקא במנוע ישן אבל מכובד מאוד, מנוע Cry Engine שלמקרה ואתם לא מכירים כותרים שהתשמשו בו הרשו לי לחדד לכם אחד, Crysis מצלצל בפעמון למישהו? במהלך הבדיקה השתמשתי במחשב האישי שלי המצוייד ב- I5 7600K, Gigabyte GTX 970 וכ-16GB של RAM. אני חייב להודות שהופתעתי מאוד מהאיכות והדיוק בפרטים שבתוך המשחק עד לרמה שכשעשיתי זום מאוד גבוה לצלע של בניין לא התחלתי לראות טקסטורות נמרחות או פיקסלים מתים אלה את אותה תצוגה שראיתי בלי הזום, כל הכבוד למפתחים. בנוסף, במהלך המשחק קיימים המון אפקטים כגון אירועי טבע,עדרי חיות שרצות לך ליד העיר (בהתאם למיקום שלך) ועוד ואת כל זה יכולתי לראות באיכות המקסימלית שבוודאות תרמה לחווית המשחק.

ממשק משתמש:
בכל משחק RTS שמכבד את עצמו תוכלו לראות שקיימת המון השקעה על הממשק של המשחק ויכולת הניהול של השחקנים עליו, לצערי הרב דבר זה לא היה כלכך ניכר ב-Aven Colony אבל לא ברמה שזה השפיע על ה-Core Gameplay ברמה ניכרת. כאשר תיכנסו למשחק בפעם הראשונה תבורכו בהמון כפתורים ועמודות המייצגים את המשאבים של המושבה כולה, במהלך המשחק אתם תלמדו המון דברים דרך ה-Tutorials שבאופן בלתי מוסבר אי אפשר להעלים כלומר אם תנסו להתחיל שמירה חדשה לאחר שהקודמת התשבשה תתכוננו לעוד חצי שעה של להקשיב לאותו נציג מכדור הארץ שיבלבל לכם את השכל על המקשים. אם כבר במקשים עסקינן אז תופתעו לדעת שלרוב המקשים במקלדת יש משמעות דבר שרוב שחקנים ה-RTS אינם מחבבים אבל ניתן לשנות את המקשים למקשים הנוחים לכם מבחינת התצוגה הפונה אל השחקן, תהיו מוכנים להיות מבולבלים, ולהרבה זמן, כמות העמודות והמספרים שרצים על המסך גורמים לכם להסיר את תשומת הלב שלכם מהמושבה עצמה ולהסתכל על המספרים שרצים בטבלאות מבלי באמת להבין משהו ושחלקם אפילו לא שימושיים במחשק עד לרמות המאוד מאוחרות וסתם מתסבכות את השחקנים החדשים, אני בפריקינג מושבת חלל מה אכפת לי מהאקונומיה של כדור הארץ?!

ניהול המושבה:
אחד האספקטים החשובים במשחקי RTS הינו ניהול המושבה ולמזלנו הרב Aven Colony פוגע בנקודות הנכונות המעניקות חווית משחק מהנה אבל טיפה מעיקה. ניהול המושבה מורכב מניהל מספר משאבים מאוד חשובים: Nanites, Oxygen ו-Power בעוד שהשניים האחרונים די מובנים הראשון מהווה המטבע ומשאב שדרכו תוכלו לבנות דברים במושבה (מעין שווה ערך ל-Gold ממשחקי Civilization). התפריטים מאוד ברורים ואינטראקטיבים בתחתית המסך תוכלו למצוא טאבים של כל אחת מהקטגוריות בניהול המושבה כגון חשמל, אוכל, מים והגנה. במהלך כל המשחקים שביצעתי אף פעם לא איבדתי זיכרון על לאיזה קטגוריה כל מכשיר נמצא וכל התפריטים במשחק מעוצבים בצבעים בולטים הגורמים לך להישאר מפוקס עליהם, דבר שהינו גם החסרון הגדול של המשחק. במהלך Aven Colony יכולתי לספור על אצבעות את כמות הרגעים שיכולתי לשבת בנוח ולהסתכל על היצירה שעמלתי עלייה קשות, כמעט בכל רגע משהו יצוץ בין אם זה מטח מטאורים, מחלה מתפרצת או מרד של פושעים כל פעם אתם צריכים להתעסק במשהו אחר ובעוד שאחרים אומנם יחבבו את ההתעסקות התמידית אני גם מעדיף את היכולת להמתין ולהסתכל בכיף על מה שעישיתי ולתת לעיר שלי לעבוד.

לסיכום, Aven Colony הינו משחק RTS כיף אבל בעל כמה חסרונות רצייניים שמונעים ממנו לנצל את הפוטנציאל המלא שלו, לפי המצב הנוכחי שלו אני לא יכול להמליץ עליו אבל אם תצליחו למצוא אותו במחיר מוזל, תנו עליו מבט ומי יודע? אולי תאהבו אותו כמוני.

Aven Colony

עלילה - 6
גרפיקה - 9.5
ממשק משתמש - 5
ניהול המושבה - 8

7.1

טוב

Aven colony בעל פוטנציאל רב מאוד אבל לצערי הרב לא מצליח להגיע אליהם בעקבות מספר חסרונות רצייניים.

User Rating: Be the first one !

אודות אור כהן

משנה לעורך הראשי בקטגוריית חומרה מנתניה אם אני לא כותב אני כנראה רואה סרט מדע בדיוני או משחק במשהו שקיבל ביקורות שליליות

השאר\י תגובה