Batman: Arkham Knight

Batman: Arkham Knight – סיקור המשחק האחרון בסדרת Arkham

לכבוד יציאת המשחק למחשב האישי ולקונסולות הדור הנוכחי החלטנו לספק לכם סיקור על המשחק מתוך שעות המשחק הרבות שלנו בו על הPS4(גרסאת המחשב הורדה מן המדפים על ידי המפיצה עד להודעה חדשה כמספר ימים לאחר השקת המשחק אי שם ב23 ביוני האחרון וטרם חזרה לחנויות). הכותר פותח על ידי Rocksteady Studios והופץ על ידי Warner Bros. Interactive Entertainment ועד כה הביקורות על גרסאות הקונסולות מהללות ומשבחות את המשחק. המשיכו לקרוא.

השקת המשחק Batman: Arkham Knight למחשב האישי הייתה כלל עולמית והתרחשה בתאריך ה23 ביוני 2015 . אף על פי שהתאריך מאוד אחיד, עדיין אחרי דחיית המשחק, הביקורות היו מפוצלות בצורה חד משמעית כאשר גרסת המחשב נחלה כישלון חרוץ ואילו גרסאות הXbox One והPS4 הצליחו ושמרו על הסטנדרט הגבוה במיוחד של הסדרה הזו ואני בטוח שהגרסאות המוצלחות יזכו בתארים הרבים השנה על כלל מאפייני המשחק, החל מהפסקול של המשחק והמשחקיות הבסיסית וכלה במשימות הצד המצויינות שמעבות את המשחק מאוד ומוסיפות אתגרים רבים במהלך השלבים ולאחריהם במהלך הניווט בעיר.

Batman: Arkham Knight

לפני שאנחנו סוחפים אותכם עמוק אל תוך הסיקור, אנחנו רוצים להודות להד ארצי שסיפקו לנו עותק למשחק המדהים הזה, במהלך שיתוף הפעולה עם הד ארצי הם סיפקו לנו המון חומרים לכתבות, משחקים להגרלות ולסיקורים – עוד קצת על הד ארצי – אל דף הפייסבוק של הד ארצי.

עלילה

עלילת המשחק נכתבה על ידי 3 אנשים והם Sefton Hill, Ian Ball וMartin Lancaster. העלילה עצמה מתרחשת באירועים שמתרחשים שנה אחת אחרי אירועי Batman: Arkham City שהתרחשו ב2011 והחלק המרכזי של העלילה מתמקד בבאטמן כאשר הוא מתעמת עם הדחליל(Scarecrow) שתוקף את גות’האם סיטי ומביא אותה למצב של פינוי מלא ולכן כאשר תסתובבו ברחובות במשחק לא תיפגשו אנשים אלא בעיקר פעילים של כמה מן הרשעים שמופיעים במשחק ובראשם כמובן הדחליל. במהלך העלילה הדחליל נעזר בArkham Knight המסתורי ומאחד את רשעי הבאטמן כנגדו על מנת להרוג אותו באופן סופי ומוחלט.

משחקיות

המשחקיות מצויינת, כמו בכל משחק אחר. הפעם התנועה במשחק פוצלה לשניים כאשר מעבר ליכולת לנוע בעולם הפתוח עם באטמן, אתם יכולים גם לנסוע בבאטמוביל, מכונת המלחמה האדירה של באטמן שמופיעה לראשונה במשחק הזה. מערכת הדאייה מצויינת ומאפשרת לשהות באוויר ולעופף או אפילו לצנוח בצורה אנכית מושלמת כלפי מטה ואפילו להקפיץ את הבאטמוביל ישירות לנקודת הנחיתה. גם הGrappling Hook(וו החזקה בעברית) מצויין ומאפשר לחמוק בצורה מאוד יעילה מן הרובוטים המרחפים בעיר וסורקים אותה וגם מן החיילים שצופים בכם. מעבר לכך ניתן להשתמש בו גם ככלי מלחמה על ידי לתלות חיילים כל עוד הם נמצאים מתחתיכם ויש בסיס שניתן לקשור אותו אליהם(בדרך כלל עליכם לעמוד על הבסיס הזה). גם הבאטמוביל רחוקה מלאכזב ומתפקדת בדיוק כמו שחלמתם, התנועה שלה נחלקת גם כן לשתיים(מצב נהיגה רגיל ומצב מלחמה) ושני המצבים נוחים מאוד אך יש ללמוד איך להשתמש בשניהם. במצב המלחמה כל הארסנל שלוף וניתן להשתמש בו על מנת לשבור, להרוג ומה לא.

בנוגע למנגנון הלחימה, בסך הכל בלחימה של באטמן עם החיילים הרגילים האנימציות נראות מאוד מושקעות קיימים כל מיני קומבואים להריגה סופית של חייל וניכר שהשקיעו בעניין. רוב הלחימה של באטמן כ”פרש בודד” ללא הבאטמוביל מבוססת על האנימציות כי בואו נודה באמת, אין כוח בעולם שמסוגל באמת להרוג את באטמן, ודאי לא חייל פשוט כלשהו, ואכן האנימציות מאוד מושקעות וגם האנימציות בפרצוף מתיישבות יפה מאוד עם קטעי הדיבור, גם אצל באטמן, גם אצל אנשיו וגם אצל יריביו, דבר הראוי לשבח. כאשר נלחמים עם הבאטמוביל המצב שונה, שמום שבסך הכל האנימציות לא מורכבות מידי וכאן הפוקוס הוא יותר על הפיצוצים ועל לרקוד בין הטילים שעפים מן הטנקים לעבר הבאטמוביל וברגע שהשחקן רוכש את הסקיל הזה ההנאה כפולה משום שהמנגנון בנוי בצורה טובה מאוד וקשה מאוד להחליט איזה סוג לחימה מהנה יותר.

דבר אחרון בנוגע למשחקיות הוא העניין הפיזיקלי וגם כאן אין ספק שהייתה השקעה רבה. כשמדובר בבאטמן עצמו אז הGrappling Hook באמת מתיישב טוב עם המבנים והשלטים השונים בעיר – זהו בהחלט מנגנון שמתוכנן לפרטים ומעבר לזה גם הדאייה מצויינת מהבחינה הפיזיקלית אם כי המונחים הללו בעיתיים משום שהם לא בדיוק מתיישבים בקנה אחד עם הפיזיק הריאלית האמיתית.
גם הבאטמוביל מתוכננת טוב מבחינה פיזיקלית, התנגשויות עוברות בצורה חלקה ולהתנגשויות עם טנקים אחרים מתלווים אפקטים מיוחדים נוספים.בסך הכל העבודה הטובה על הבאטמוביל ראוייה להערכה בעיקר כשמסתובבים בשוק משחקי באטלפילד שהנהיגה בהם היא מהגרועות שראיתי, אך לא כך הדבר בבאטמן.

בסך הכל דבר אחד שעשוי להעיק או העובדה שאם תסתובבו עם באטמן בעיר ותיתקלו בטנקים, זה כבר יהיה מאוחר מידי והם יאגפו אתכם מיד ויהרגו אתכם וכל זה למרות שניתן לזמן את הבאטמוביל(היא לא תגיע מספיק מהר בסיטואציה כמו זו).

גרפיקה

אין מילים. גרפיקה מרשימה במיוחד תוך שהגרפיקה הכי פחות טובה נראית טוב למדי והגרפיקה הגבוהה ביותר מרשימה מאוד בלשון המעטה. בכל הקשור לפרטים הקטנים ניתן לראות כי הושקעו שעות נוספות בכל הנוגע לפרטים כמו שלטם קטנים המוצבים בעיר וגם מקומות נידחים בחליפות השונות, פרטים אשר נחשבים כקטנים למדי וגם במפה עצמה ובאלמנטים היותר מרכזיים כמו שלטי חוצות, עיצוב הדמויות, מבנים, אפקטים ופיצוצים, גשרים וכו’. למרות שכל אחת מרמות הגרפיקה נראית טוב, ההבדלים ברורים ונראים לעין בשבריר שנייה. הטקסטורות כמובן איכותיות ביותר בכל הנוגע לכל פרט ופרט במשחק ונראה כי המפתחים לא פסחו ולו על אף פרט קטן במפת המשחק על מנת שזו תהיה מושקעת ומקצועית ביותר ממאה אחוז. הטקסטורות מותאמות בצורה מושלמת למבנים והמודלים הרבים במפת המשחק וכמובן שגם בבגדי הלבוש לא חסכו בהשקעה. יש לציין גם כי כלי המלחמה של באטמן נראים טוב במיוחד כולל האפקטים המיוחדים המאפיינים חלק מהתקפותיו של באטמן, אשר נראים מרשימים ביותר ונראה כי הושקעו בהם מאמצים רבים – התוצאה לפניכם, גרפיקה כמעט מושלמת שלפחות בפן הזה(ובמקרה זה גם בכל הפנים האחרים) מעמידה את המשחק כמועמד ברור לאחד ממשחקי שנת 2015.

Batman: Arkham Knight

סאונד ושמע

אחד מן הפסקולים היותר טובים שתשמעו, בלי כל קשר לזה שזה משחק, כל קטע נגינה מגיע במקום המשולם עבורו, מתוכנן בקפידה ומשלב את כלי הנגינה המתאימים יחד לכדי הרמוניה מושלמת בכל קטע וקטע. הפסקול עצמו גם הופך את הקטעים הדרמטיים למאוד דרמטיים ומשדרג כל קטע וקטע בהתאם למה שהוא בא להעביר ומעבה את הסיטואציה עוד יותר.
אין לי בכלל ספק שללא הפסקול הזה המשחק לא היה מגיע לאותה רמה של איכות והעלילה לא הייתה מתעלה – משום שחלק גדול מלהעביר את העלילה לשחקן היא גם דרך המוזיקה הזו.

ביקורות וציונים

אז הביקורות והציונים לא איחרו להגיע והם כאן לפניכם:

GameRankings

(PS4) 88.40%

(XONE) 87.50%

(PC) 68.12%

Metacritic

(PS4) 87/100

(XONE) 85/100

(PC) 64/100

Review scores
Publication Score
Destructoid 7/10
Game Informer 9.5/10
GameSpot 7/10
GamesRadar 4/5 stars
GamesTM 9/10
IGN 9.2/10
Polygon 10/10]
VideoGamer.com 10/10

 

משחקיות - 9.2
גרפיקה - 9.3
עלילה - 8
סאונד ושמע - 10

9.1

מעולה

משחק שמשלב גרפיקה מצויינת, עלילה חמודה, משחקיות מעולה ואנימציות מושקעות לכדי יצירת מופת נוספת.

User Rating: 4.02 ( 5 votes)

אודות Lidor

השאר\י תגובה