רעש וצלצולים (ומגנט) – סיקור המשחק Bellz!

Bellz! ממלא את כל הדרישות ממשחק פילר טוב: מהיר, לא דורש ללמוד הוראות מסובכות והגימיק שלו עובד. חסרונות לא מהותיים בהפקת המשחק מונעים ממנו להיות מוצר מושלם.

Bellz! מגיע באריזה קטנה כמו משחקי ה-Bananagrams למי שמכיר. האריזה בצורת הבננה הופכת למשטח המשחק כאשר פותחים אותה והיא מכילה 40 פעמונים עגולים בגדלים שונים ובארבעה צבעים שונים ועט מגנטי. לעט המגנטי יש שני צדדים, אחד צר עם מגנט חלש יחסית וצד עבה עם מגנט חזק יותר. חוקי המשחק הם פשוטים מאוד: כל שחקן בתורו מנסה להוציא באמצעות המגנט את כל הפעמונים בצבע שלו. התור נגמר כאשר השחקן מחליט לא לנסות להוסיף עוד פעמונים לשלל שלו ומוריד את הפעמונים מהמגנט. אבל, אם במהלך התור פעמון בצבע אחר נדבק לעט המגנטי או יוצא ממשטח המשחק התור נגמר ועל השחקן להוריד את כל הפעמונים בחזרה למשטח. מזל טוב, אתם יודעים איך לשחק.

המשחק מתקפל אל תוך המשטח

מדובר במשחק כל כך פשוט שכל ההוראות, שלא תורגמו לעברית, מרוכזות בחוברת מתקפלת קטנה. החוקים לא לוקחים בחשבון דברים שקרו כמה פעמים על הפעם הראשונה ששיחקתי במשחק. כמעט כל תור כל שחקן או שחקנית ששיחקו איתי הגיעו למצב בו פעמון בצבע שונה נדבק לפעמון אחר אבל הם הצליחו להפריד ביניהם בלי שהפעמון הבעייתי יעלה לאוויר או יפול מהמשטח. היינו צריכים לקבוע חוקי בית תוך כדי המשחק הראשון שלנו. ביחד עם האיכות הירודה של המשטח/קופסה ההפקה של המשחק היא נקודת התורפה של המשחק. זה ממש חבל כי המגנט עצמו והפעמונים כן באיכות גבוהה. ההפקה של המשחק לא חובבנית או בינונית אבל עדיין היו כמה טעויות בולטות שללא ספק קרו אחרי שהמשחק עצמו כבר היה מתוכנן היטב.

המשחק מתחיל לחזור על עצמו די מהר יחסית למשחק שמשחקים בפני עצמו. מבוגרים לא יהנו לשחק לאורך זמן אבל נראה שהוא מותאם לילדים או למשחק מהיר בן, או לפני, משחקים יותר רציניים. כן, זה משחק פילר והוא מותאם מאוד לתפקיד הזה. אין צורך לסדר מראש, כי ברגע שאתה סוגר את המשטח החלקים מתערבבים. לא צריך לעצור ולהסביר את החוקים לפני המשחק, אפשר פשוט לתת לשחקן מנוסה לעשות את התור הראשון ובזה הסתכם שלב ההוראות. Bellz! יודע בדיוק מה התפקיד שלו על שולחן משחקי הקופסה והוא מבצע אותו היטב. אם רק היו לו הוראות יותר טובות (ותרגום לעברית שלא היה לוקח יותר מדי מאמץ) ומשטח מחומר יותר איכותי לא היה לי בכלל מה לבקר.

Bellz!

איכות הפקה - 7.5
משחקיות - 9
חיי מדף - 8
קל להבנה - 9

8.4

מומלץ

משחק שיודע מה אמור לעשות ולכן עושה זאת היטב. חבל שההפקה לא טיפה יותר טובה

User Rating: Be the first one !

אודות יונדב צבקר

סטודנט לספרות, בוגר ישיבת מעלה גלבוע, גיק ודוס.

השאר\י תגובה