הטריילרים הטובים ביותר של סרטים בעשור

עשור 2010 מגיע לסופו, אז בואו נעיף מבט בכל הטריילרים שהכי הכניסו אותנו להייפ ללכת לראות סרט בקולנוע

אין כמו טריילר טוב, יכול להיות שמדובר בסרט הגרוע ביותר בעולם, אבל גם אז, טריילר טוב עדיין יכול לגרום לנו לראות את הסרט כשיגיע למסך הגדול.

דיברתי בעבר על מה עושה טריילר טוב ועל הטריילרים הטובים בכל הזמנים. אבל כעת, בואו נעיף מבט אל העשור שמגיע לסופו ונדרג את הטריילרים הטובים שהגיעו אלינו במהלכו.

 1. ההתחלה – 2010

הטריילר שהתחיל את התופעה של לשים את הרעש “וואם!!” בטריילרים.

הטיזר של יצירת המופת של נולן עושה בדיוק מה שאנחנו מצפים מהבמאי הנודע, טריילר מורכב עם הרבה מתח ומוזיקה נהדרת של האנס זימר. הטריילר כמובן מצליח לעשות זאת וליצור הייפ לסרט מבלי לחשוף טיפה מהעלילה רק את הרעיון, וכמו שדמותו של דיקפריו אומרת, הטפיל המדבק ביותר הוא רעיון וכולנו נדבקנו.

 1. איש הפלדה – 2013

אחרי ההצלחה של טרילוגיית האביר האפל, מעריצים חיכו לראות את סופרמן מקבל סרט רציני וענק על המסך הגדול. פה נכנס זאק סניידר.

הבמאי המצליח הבטיח סרט סופרמן שלא ראינו בחיים שלנו ועם כריסטופר נולן בכסא המפיק, נראה שזה מה שנקבל.

הטריילר רק אישר את זה, ויצר לנו הייפ לאט לאט להופעתו המצופה מחדש של סופרמן. זה פשוט טריילר מצוין עם צילום טוב ליצירת מתח לקראת הופעתו המחודשת של איש הפלדה.

 1. יחידת המתאבדים – 2016

חברת DC הוציאה בשנים האחרונות טריילרים מאוד טובים שלצערנו הרב, אף פעם לא הצליחו לעמוד בציפיות, וזה כמובן נכון עם “יחידת המתאבדים”.

הטריילר הרגיש אפל, עם הסתכלות עמוקה לנבלים של DC, אקשן אדיר וייחודי, עם חשיפה מעניינת ומצמררת לג’וקר החדש.

כמובן שבסוף גילינו שמדובר בעלילה די חסרת כיוון ושיטחית, והג’וקר הגרוע ביותר בכל הזמנים, מה שרק מראה כמה טוב היה הטריילר.

 1. ענן אטלס – 2012

הטריילר של “ענן אטלס” הוא ככל הנראה הארוך ביותר ברשימה זו אבל זה לא אומר שהוא מציג את כל הסרט, להפך, בחיים לא ראיתי טריילר כל כך ארוך בלי לדעת כלום על הסרט. אבל עדיין הטריילר של “ענן אטלס” מצליח לתפוס את מהות הסרט ובן בזמן למשוך אותנו לראות את הסיפור הסוחף שמחבר בין מספר חיים בהיסטוריה.

כל זה תודות לשחקנים טובים, מוזיקה נהדרת וקטעי מונולוג בלתי נשכחים.

 1. חיית לילה – 2014

הטריילר של “חיית לילה” מתמצת די טוב את עלילת הסרט ואת החוויה שלו בלי לחשוף את כל הפרטים.

אנחנו פוגשים את דמותו של ג’ייק ג’ילינהול, שנראה כמו בחור חרוץ עם מוטיבציה ואנחנו מקשיבים לו ואפילו מסכימים איתו אבל כמו בסרט, בלי שאנחנו שמים לב, אנחנו נופלים אל תוך ההרס שהוא יוצר ומגלים שיש הרבה טירוף מתחת לפני השטח.

 1. ההוביט: מסע בלתי צפוי – 2012

גמדים שרים, איך אפשר לטעות?

ובכן, רבים מאיתנו היו די סקפטים להחלטה לעבד ספר של 200 עמודים לשלושה סרטים מלאים וכפי שגילינו עם יציאת הסרטים, הסקפטיות הייתה מוצדקת. אבל הטריילר עדיין נתן לנו תקווה.

השיר של ת’אורין וחבריו על איך הדרקון סמאוג לקח את המולדת שלהם בזמן שאנחנו רואים את המסע החדש של בילבו הוא רגע שמחזיר אותנו לקסם של אחוות הטבעת ולא אשקר, אני עדיין מקבל קצת צמרמורת כל פעם שאני שומע את השיר בטריילר.

 1. נערה עם קעקוע דרקון – 2011

לרוב אני לא תומך בעיבודים אמריקאים לסרטים זרים מצוינים (“מחוברים לחיים”, “התייר”, Let The Right One In ועוד הרבה) אבל כשהבמאי האגדי דייויד פינצ’ר לקח על עצמו לעבד לצופים בארצות הברית שעצלנים לקרוא כתוביות את הסרט “נערה עם קעקוע דרקון” הוא התחיל את הפרסום של הסרט עם טריילר מצוין.

מספר שנים לפני ש”ת’ור: ראגנארוק” ישתמש באותה המוזיקה, הטיזר טריילר מצליח ליצור את המתח והמסתורין סביב הסרט בלי לחשוף את העלילה.

מרגיש שהטריילר צעק עלינו “אנחנו יודעים שאתם מכירים את הסיפור, אנחנו יודעים שאתם מכירים את הסרט הזר, אבל זה דייויד פינצ’ר, אז תתכוננו לראות משהו דפוק”.

 1. סקייפול – 2012

עד היום, מעריצים של 007 יגידו לכם ש”סקייפול” הוא סרט הבונד הטוב ביותר בכל הזמנים, ובזמן שאני אישית מעדיף את “קזינו רויאל”, אני יכול להסכים שהטריילר של “סקייפול” הוא יוצא מן הכלל. בעיקר סביב הרעיון שזה סופו של דניאל קרייג בתור ג’יימס בונד, משהו שחשבנו שבאמת יקרה עם השמועות על עזיבתו של השחקן.

אבל בכללי זה טריילר נהדר עם הרבה אקשן, מתח ומזיקה טובה.

 1. לוגאן – 2017

עוד טריילר מצוין שיודע לבחור את השיר המתאים, הטריילר של “לוגאן” כולל את השיר Hurt של ג’וני קאש ומצליח לגרום לסרט להרגיש כמו הפרידה האמיתית מוולברין של יו ג’קמן.

תוסיפו לכל זה הרבה מיסתורין, עצב וחספוס כניסה לעומק העלילה ויש לכם טריילר מדהים לאחד מסרטי הקומיקס הטובים בכל הזמנים.

 1. צלף אמריקאי – 2014

לפעמים לא צריך להראות קטעים מכל הסרט, לפעמים פשוט צריך להראות סצנה טובה וטעונה רגשית ומתח שהצופים ירצו לראות מה הולך לקרות.

הטריילר של “צלף אמריקאי” לוקח את הקונפליקט המוסרי של ירי בילדים ונשים עם סיכון לחיילים אמריקאים בזמן שזה מראה לנו רקע קטן מהחייל האמריקאי שלנו והמשפחה שלו ובכך יוצר את כל המתח עבורנו כאילו ראינו את הסרט עד הסצנה הזו והפסקנו באמצע בלי לדעת מה קרה בסוף.

זה טריילר גאוני שמוכר את הסרט בדקה וחצי.

 1. גודזילה – 2014

אחרי האופן המזוויע שבו Tristar הביאה למסך את המפלצת המפורסמת של יפן, מעריצים בכל העולם המשיכו לחכות שמלך המפלצות יעשה בכורה אמיתית בקולנוע אמריקאי.

לכן כשהטריילר החדש יצא, חיכינו לראות את גודזילה סוף סוף במלוא תפארתו והטריילר באופן מאוד חכם מסתיר את החשיפה הרשמית של גודזילה. בו בזמן, הטריילר מצליח לתפוס את הפניקה וההרסנות סביב הקטסטרופה שהוא מלך המפלצות.

 1. מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר – 2015

ככל הנראה הטריילר המלהיב ביותר שכותר מלחמת הכוכבים אי פעם הוציא, גם בגלל שזה סימל את החזרה של סדרת סרטי המדע הבדיוני האוהבים ביותר בכל הזמנים, אבל גם בגלל עריכת הטריילר הנהדרת, שבונה את המתח סביב הסיפור והדמויות החדשות.

עטפו את כל זה בעיבוד מחודש נהדר למוזיקה Leia’s Theme של ג’ון ויליאמס ויש לכם את אחד הטריילרים הטובים של העשור.

 1. עליית האביר האפל – 2012

להצליח להמשיך את ההייפ של אחד מסרטי הקומיקס הגדולים בכל הזמנים, “האביר האפל”, זו משימה לא קלה. אבל כשהשתחרר הטריילר הרשמי של “עליית האביר האפל” ועברנו את הבדיחות של באטמן עולה לארץ, גילינו התרגשות מטורפת לסרט האחרון בטרילוגיה של נולן.

זה היה בעיקר בגלל טריילר מפוצץ שחקנים שהראה לנו שמשהו גדול הולך לקרות בשילוב עם מוזיקה מצוינת ובניית מתח סביב העימות בין באטמן ואחד האויבים המסוכנים שלו, ביין. זה פשוט טריילר מצוין, אפילו אם הסרט טיפה איכזב.

 1. הרשת החברתית – 2010

הטריילר של הרשת החברתית הוא לא רק בין הטובים בעשור, אלא בכל הזמנים.

גם אם לא הכרתם את הסיפור מאחורי הקמת פייסבוק, הטריילר של הרשת החברתית נתן לנו טעימה מהבגידות, הדרמה והמסע להצלחה של מארק צוקרברג. תוסיפו עיבוד נהדר לשיר Creep שנותן קצת ביקורת חברתית על הרשת החברתית עצמה ויש לכם טריילר מדהים.

 1. הנוקמים: מלחמת האינסוף – 2018

שמתי את “מלחמת האינסוף” ברשימת הטריילרים הטובים ביותר והוא כמובן צריך להיות בראש הרשימה של העשור. זה פשוט טריילר נהדר שמכניס אותנו להייפ של מלחמת האינסוף ובשילוב עם מוזיקה נהדרת מביא את התחלת הסגירה של מסע של עשר שנים.

בנוסף, העריכה הנהדרת של הסרט מנעה מכל ספוילר להחשף כמו השילוב של הענק הירוק בתמונה האחרונה והחסרה של חלק מהאבנים של הכפפה.

צפו בטריילר עכשיו ואל תגידו לי שאין לכם צמרמורת.

סיכום

האם אתם מסכימים עם הבחירות של הטריילרים הטובים של העשור? איזה טריילר פספסנו בעיניכם? כתבו לנו בתגובות.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה