הסדרה “המפץ הגדול” מסתיימת ב-2019 אחרי שתיים עשרה עונות

“המפץ הגדול” תסתיים אחרי שתיים עשרה עונות במאי 2019 וג’ים פרסונס כתב מכתב למעריצים ולשחקנים שעבדו איתו.

מאז ששודרה לראשונה ב-2007 ברשת CBS, “המפץ הגדול” הפכה לאחת מקומדיות הסיטקום המוכרות והמצליחות ביותר בתולדות הטלוויזיה. בנוסף לרייטינג הגבוה שהיא מושכת, “המפץ הגדול” זכתה ב-10 פרסי האמי לבידור בפריים-טיים (שרובם הוענקו לג’ים פרסונס ששיחק את שלדון קופר) ומתוכה סדרת בת, Young Sheldon. העונה הבאה של הסדרה תתחיל בסתיו הקרוב.

בשנה שעברה, המפץ הגדול חודשה לעונות אחת עשרה ושתיים עשרה, וחדשות על עתידה לא הגיעו מאז. מוקדם יותר החודש היו דיווחים ש-CBS מדברים על עונה 13, אבל מסתבר שהסדרה מגיעה לסופה בסוף העונה השתיים עשר והסיבה לביטול היא שפרסונס לא הסכים לחדש את החוזה שלו, והמפיקים הרגישו שאי אפשר להמשיך את התיכנית ללא שלדון קופר, ולכן העונה הקרובה תהיה האחרונה.

בהודעה לעיתונות,  Warner Bros. Television, CBS, וChuck Lorre Productions הכריזו ש”המפץ הגדול” מסכמת את זמנה באוויר כסדרת הטלוויזיה, שמצולמת בפורמט של multi-camera, המתמשכת ביותר, עם שיא של 279 פרקים.

אנחנו אסירי תודה לנצח למעריצים שלנו על תמיכתם ב”המפץ הגדול” במהלך שתיים עשרה העונות האחרונות. אנחנו, יחד עם השחקנים, הכותבים והצוות, מעריכים מאוד את הצלחתה של הסדרה ומטרתנו היא לספק עונה אחרונה, וסיום סדרה שיביא את “המפץ הגדול” לסיום אדיר ויצירתי.

לאחר ההודעה על סיום הסדרה, ג’ים פרסונס (שלדון קופר), פרסם מכתב מרגש למעריצים ולעמיתיו השחקנים ביחד עם תמונה של השחקנים הראשיים. במכתב הוא מעריך ומודה לצוות, לכותבים, לשחקנים ולמעריצים:

זה קשה (כמעט בלתי אפשרי למעשה) לקלוט באמת שזו התמונה של תחילת עשרים וארבעה הפרקים האחרונים של המפץ הגדול… אבל אני מרגיש כל כך אסיר תודה לצופים המסורים שלנו, שהם הסיבה בפועל שהתברכנו בהזדמנות לחקור את הדמויות האלה במשך 12 שנים של חיינו.

אני אסיר תודה לכל כותבי הסדרה – אלה שעכשיו איתנו ואלה שבאו והלכו – כי בלעדיהם לא היה “המפץ הגדול”. הכותבים חשבו על התכנית הזו, הכותבים יצרו את הדמויות האלה, הכותבים הם אלה שמצאו דרכים להמשיך לשמור על החיים של התכנית שזו משימה הרבה יותר מאתגרת משאפשר לדעת או להבין.

ובעוד שאני יודע שהם כבר יודעים את זה… אני כל כך אסיר תודה על השחקנים בתמונה הזאת ועל השחקנים שאינם מצולמים כאן… אני אתגעגע לכולכם ולכל זה יותר ממה שאני יכול לומר ויותר ממה שאני יכול לדעת כרגע “.
הציטוט לקוח מהלינק הבא.
בהתחשב בזמן הרב שהשחקנים גילמו את הדמויות אפשר לצפות שהפרדה של כל חברי הצוות המעורבים תהיה רגשית ועצובה. באופן לא מפתיע, פרסונס אינו מתייחס לשאלה אם החלטתו לעזוב את התכנית היא שהניע את המצב, והוא גם לא מציג הסבר ברור באשר לסיבה שהוא רצה לעזוב. עם זאת, ההערה שלו לגבי האתגר שיש לכותבים בלישמור על הסדרה מעודכנת ורעננה כל הזמן יכול להיות רמז דק.
למרות הרייטינג והשבחים שקיבלה, סופה של “המפץ הגדול” היה צפוי עם מספר פעמים בהם השחקנים כמעט עזבו את הסדרה והביקורת הרבה שקיבלו מהצופים שטענו כי העונות האחרונות לא מצחיקות וחוזרות על עצמן, ושהם מרגישים לעתים שהסדרה מסתמכת על סטראוטיפים של תרבות הגיקים, גזע ומצבים רפואיים כגון תסמונת אספרגר כמקור להומור שלה. לא משנה איך אתם מרגישים לגבי הסדרה, אין להכחיש שהיא עשתה עבודה נפלאה ועזבה בתנאים שלה. עבור CBS, היא תוכל להמשיך את הזיכיון עם Young Sheldon, אשר חודשה לעונה שנייה.

אודות ליאת פליישמן

ליאת פליישמן, בת 17, כתבת קולנוע. חובבת סרטים (מין הסתם), סדרות, ספרים וציור.

השאר\י תגובה