corona - קורונה וירוס
Blacksad: Under The Skin

הבלש עם תשע הנשמות – ביקורת המשחק Blacksad: Under The Skin

השנים הם שנות ה-50, העיר ניו-יורק. העולם לא נראה מעולם אפור וקודר יותר. אני הוא ג’ון בלאקסד, ועומדת בפניי תעלומה לא פשוטה לפיצוח. האם אצליח לפתור את פרשיית הרצח המסתורית ב-Blacksad: Under The Skin?

אם יש דבר אחד שאני אוהב בעולם הזה הוא בלשים. הם אנשים יחידים במינם, המסוגלים לקחת מקרה ולנתח אותו לרבדים הקטנים ביותר, במטרה לפתור את תיקי הפשע הקשים ביותר. סדרת Blacksad היא למעשה סדרת קומיקס, שמספרת שלל סיפורים מתקופות שונות במהלך ההיסטוריה, כאשר היא עושה שימוש באלמנט מרכזי אחד והוא שימוש בבעלי חיים מואנשים כדמויות ראשיות. הסדרה מציגה סיפורים מעניינים וכן דמויות עמוקות ומגוונות. המשחק Blacksad: Under The Skin בהחלט מנסה להעביר אותה לעולם משחקי הווידאו.

עלילה

המשחק Blacksad: Under The Skin נותן לנו להיכנס לנעליו של ג’ון בלאקסד, בלש פרטי בדמות חתול שחור, שחווה חיים לא קלים בכלל. בלאקסד יושב יום אחד במשרד שלו כאשר לפתע נכנסת למשרד הגברת סוניה דאן, בתו של בעל מכון אגרוף מוצלח שנמצא מת במסתוריות. סוניה מבקשת מבלאקסד שיעזור לה למצוא את הכוכב העולה של מועדון האגרוף, שנעלם גם הוא לאחר שאביה של סוניה נרצח. ג’ון מסכים לקבל את תיק הרצח המסתורי ויוצא לחפש רמזים בכל רחבי ניו-יורק האפלולית.

Blacksad

משחקיות

Blacksad: Under The Skin הינו משחק הרפתקאות שפותח על ידי Pendulo Studios. המשחק הינו משחק הרפתקאות שעושה שימוש רחב בפורמט משחק Point N Click, שהיה לסגנון משחק מוכר ואהוב בשנות ה-90. במהלך המשחק נשלוט בבלש בלאקסד בשלל מקומות שונים ברחבי העיר, נמצא רמזים וננסה להרכיב את הפאזל הגדול שיראה לנו מה באמת קרה, ואיך בעל מכון האגרוף נרצח. בנוסף המשחק מכיל שלל חלקים שיאלצו אתכם לתזמן לחיצות על כפתורים שונים על המקלדת על מנת להמשיך בסיפור. המשחק גם מציע לנו לשחק עם בקר ולא עם מקלדת לטובת חווית משחק חלקה יותר.

השליטה בדמות הראשית וכן בכלל האלמנטים של המשחק קלה מאוד, והיה לי מאוד קל להבין מה עליי לעשות בכל רגע נתון. המשחק מציג מערכת טיפים יעילה, שתסייע לכם להבין לאן כדאי לכם להתקדם. כמו כן ניתן לבטל את המערכת הזו לחלוטין לטובת חווית בילוש אולטימטיבית.

המשחק נותן לכם יד חופשית בכל הקשור לבחירות שלכם. במהלך שיחות שונות עם מגוון הדמויות שיש למשחק, תוכלו לבחור מה להגיד מבין בנק משפטים, כאשר כל אפשרות תציג תשובה אחרת מהצד השני של השיחה. שימוש במערכת מסוג זה יוצרת אינספור אפשרויות שונות לעלילת המשחק, עד רמה שיש לו כשישה סופים שונים.

מלבד שיטוט ואיסוף רמזים, המשחק מציג מספר מערכות שמאפשרות לכם לקבל כיוונים חדשים לחקירה שלכם. תוכלו לחבר שני רמזים שונים לרמז אחד גדול ומפורט יותר, תוכלו למקד את החושים שלכם אל מול הדמות מולה אתם מדברים כדי לעלות על חולשות כלשהן שיש לאותה הדמות ועוד.

גרפיקה

המשחק נראה נהדר מבחינה גרפית, אך לא מדובר בפריצת דרך גרפית. שיחקתי במשחק על גבי המחשב האישי, והוא הציג גרפיקה ואנימציות נהדרות. יחד עם זאת היו מקרים בהם הטקסטורות נהיו עמומות. הדמויות עצמן נראות נהדר וכל דמות מרגישה שונה מהשנייה (גם אם ניתקל בעוד חתול הוא לא יראה כמו החתול אותו אנחנו משחקים).

השימוש בבעלי חיים במקום בני אדם גורם למשחק להיות מזמין אפילו יותר, וגם כאן ישנה חשיבות גרפית, כאשר כל חיה תגיב כפי שהיא מגיבה בטבע. לדוגמה אם חתול ישמע זעקה או קול גבוה, האוזניים שלו ינועו לכיוון הקול, גורילות גדולות ינשפו בכבדות כאשר הן עצבניות וחיות כגון קרנפים ישתמשו בקרניים שלהם ככלי נשק.

פס-קול

בדרך כלל אני לא מייחס חשיבות גדולה מידי לפס-קול המשחק, אך במשחק כמו שלנו, המציג בלשים בתקופת עבר, ישנה חשיבות רבה למוזיקה שתועבר לנו במהלך השיטוט שלנו ברחבי העיר. לשמחתי הרבה המשחק מציג את מנגינות הג’אז הקלאסיות שכולנו מכירים כשזה נוגע לבלשים, וכל רגע במשחק מלווה במנגינות ג’אז מהפנטות. גם בחלקי האקשן קיבלנו מנגינות ייחודיות, שמשלבות בתוכן את סגנון הג’אז האהוב.

סיכום

לסיכום, Blacksad: Under The Skin הוא משחק בילוש מהנה במיוחד. הוא ייסב לכם הרבה רגעים של יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסא, ויאפשר לכם למצוא את הפיתרון לתיק הרצח בצורה שתהיה לכם הכי נכונה. הגרפיקה נהדרת, המוזיקה מושלמת. במידה ואתם מחפשים משחק מעניין אך לאו דווקא מהיר ועמוס, Blacksad: Under The Skin הוא ללא ספק אופציה נהדרת.

Blacksad: Under The Skin

עלילה - 9
משחקיות - 8
גרפיקה - 8
פסקול - 10

8.8

מעולה

משחק בלשים מסוגנן וחייתי במיוחד!

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, בן 20 מהשומרון, עורך ראשי בקטגוריית חומרה. גיימר, חובב מחשבים, חומרה, קולנוע וקומיקס. טכנאי מחשבים בימים וגיק הדוק בלילות. מעריץ מושבע של Marvel ושחקן משחקי תפקידים קשוח. גיק איכותי בעל דעה קולחת שתמיד שמח לדון בכל נושא מעניין!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *