בלייד ראנר 2049 – במאי הסרט המקורי מאשר את סופו

רידלי סקוט מסביר בראיון שסרט ההמשך “בלייד ראנר 2049” ליצירת המופת שלו יסביר את הסוף של הסרט הראשון. זהירות ספוילרים!

במקרה ועוד לא ראיתם את אחד מסרטי המדע בדיוני המפורסמים בכל הזמנים “בלייד ראנר”, אנחנו ממליצים לדלג על כתבה זו וללכת לראות מיד, בגלל שרידלי סקוט דן לאחרונה בראיון על אחד המרכיבים החשובים בסוף של הסרט הראשון, שככל הנראה יפתר בסרט ההמשך “בלייד ראנר 2049”, שצפוי לצאת באוקטובר שנה זו.

“בלייד ראנר” עקב אחרי דקארד (הריסון פורד) שתפקידו הוא לצוד העתקים, רובוטים תעשייתים, על כדור הארץ מאז שנאסר עליהם להתקיים פה. לאורך כל הסרט אנחנו מקבלים את הרושם שכל אחד יכול להיות העתק ודקארד תמיד שואל את עצמו האם הוא העתק.

בתחילת הסרט אנחנו רואים את דקארד חולם על חד קרן ובסופו אנחנו רואים שאחד הציידים שעובדים עם דקארד משאיר קיפול נייר של חד קרן על הרצפה. זה נתן לסרט סוג של סוף פתוח בו הקהל צריך להחליט האם דקארד הוא העתק או בן אדם כשהוא בורח עם רייצ’ל, העתקית נוספת.

כאשר נשאל במאי סרט ההמשך Denis Villeneuve, האם נגלה אם דקארד העתק או לא? הוא ענה בשלילה. אבל במאי הסרט המקורי, רידלי סקוט, טוען אחרת ואומר במהלך ראיון שהוא העתק ונגלה זאת בסרט ההמשך.

זו תמיד הייתה התאוריה המקורית שלי. אני זוכר שמישהו אמר לי “זה לא נדוש?” ואני אמרתי “אני יחליט את זה, אני הבמאי”… אני חושב הריסון (פורד) היה כאילו “אני לא יודע בקשר לרעיון הזה”. אני אמרתי “אבל אתה חייב להיות העתק בגלל שגאף משאיר אוריגאמי בכל מקום, הוא ישאיר לך חתיכה קטנה של אוריגאמי בסוף הסרט בשביל להגיד “הייתי פה, השארתי אותה בחיים, ואני לא יכול להתאפק מלהגיד לך שאני יודע שאתה חושב על חד-קרן כשאתה שתוי” לא? אז הנה! אז זה יתגלה בסרט ההמשך, בדרך אחת או אחרת.

ראיון מלא בלינק הבא.

נראה שרידלי סקוט די נחוש בדעתו שדקארד הוא העתק, למרות שהגרסה הקולנועית של הסרט בקושי נגעה ברעיון זה והגרסה הסופית שיצאה לפני כמה שנים ל-DVD די השאירה את הרעיון פתוח.

אני מניח שרידלי סקוט רואה את זה הכרחי עבור סרט ההמשך שנדע שדמותו של הריסון פורד היא העתק, למרות שיש צורך בהסבר איך הוא חי יותר מארבע שנים (תחולת החיים של העתקים). בואו נקווה ש-Villeneuve עשה ש”בלייד ראנר 2049 יהיה המשך הגיוני שיכבד את הסרט הראשון.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה