Just Brilliant – ביקורת למסך Brilliance BDM4037UW של Philips

האם ה-Brilliance של חברת Philips עומד בשמו והוא המסך המבריק שישדרג לכם את הסטאפ לרמה הבאה? המשיכו לקרוא וגלו.

במהלך החודש האחרון הגיע לידי מסך ה-4K המרשים Brilliance BDM4037UW של חברת Philips והחלטתי לראות איך הוא עובד עם הקונסולה החזקה ביותר של Microsoft ה-Xbox One X.ועם המחשב הנייד הממוצע שלי.

עיצוב

העיצוב של המסך יפיפה וחלק- גב המסך והבסיס שלה בצבע כסף חלק והמסך עצמו מקומר עם גבול כסוף. אני לרוב לא מעריץ של מסכים מקומרים אבל במסך זה הקימור הוא לא מוגזם ובאמת תורם לתצוגה הכוללת של המסך. בסיס המסך בצורת חצי עיגול שלא חשבתי שזה עיצוב כל כך יציב אבל באופן מפתיע היה מאוד יציב.

המסך כולל 2 חיבורי HDMI (אחד 1.4 והשני 2.0), 2 כניסות DisplayPort (של 1.1 ו-1.2), חיבור שמע פלט לרמקולים או אוזניות, חיבור קלט לחיבור הסאונד מהמחשב למסך וכמובן חיבור VGA. כל החיבורים נמצאים בגב המסך, משהו שצפוי עבור חיבורי התצוגה אבל חיבורי הסאונד באמת היו צריכים להיות באחד מהצדדים האחרים כי חיבור אוזניות כל פעם דרש ממני להזיז את המסך שוב ושוב.

בין החיבורים השונים ניתן לתמרן באמצעות ג’ויסטיק קטן בגב המסך שמאפשר לבחור בין סוגי החיבור השונים, להגדיר את מאפייני התצוגה כמו תאורה וצבע, ולבחור את הפלט של הסאונד בין אם זה מערכת שחיברתם או הרמקול המובנה של המסך. הג’ויסטיק די נוח לשימוש אבל מספר פעמים עשיתי תנועה איתו ולא קיבלתי תגובה.

הרמקול המובנה הוא תוספת נחמדה, למרות שהסאונד הוא לא משהו בכלל, זה עדיין תוספת נחמדה למקרה ואתם נתקלים בבעיות עם מערכת השמע שלכם ורוצים לבדוק מה מקור הבעיה. בנוסף, עבור גיימרים שנהנים ממשחקי 8 ביט ו-16 ביט (כמוני) הרמקול של המסך יותר ממספיק לעבודה, אבל שחקנים שרוצים סאונד איכותי יותר יצטרכו מערכת מחוברת, אוזניות או לקנות אחת מהטלוויזיות הטובות של החברה.

ביצועים

כפי שציינתי קודם, הרמקול המובנה של המסך הוא תוספת נחמדה, אבל אם תחברו אליו רמקול או אוזניות תקבלו איכות סאונד די טובה של מה שמוצג דרך כבלי ה-HDMI.

התצוגה של מסך ה-40″ היא מה שבאמת גונב את ההצגה, המסך המקומר מציג ברזולוציה של 4K Ultra HD ו-Native Resolution של 3840×2160 עם תדירות של 60Hz (כניסות ה-HDMI 1.4 וה-DisplayPort 1.1 הן ב-30Hz) וכולל תצוגה צבעונית ועמוקה, למרות שגם אחרי שינוי טיפה של הגדרות הצבעים, מצאתי את תצוגת המסך עדיין פחות צבעונית מטלוויזיות מסוימות באותו הגודל.

מאפיין מאוד מגניב במסך הוא שילוב של כניסות התצוגה השונות- המסך כולל מצב תמונה בתוך תמונה (PIP) ותמונה ליד תמונה (PbP), שמחלק את המסך בצורה שווה בין כל החיבורים שלו. הצלחתי להפעיל את המצבים האלו די בקלות וזה היה תוספת נחמדה לסביבת המשחק שלי, בזמן שעדכנתי ובדקתי דברים בקונסולת ה-Xbox One X, אני צפיתי בסרטוני Youtube בתצוגה של המחשב הנייד שלי.

המסך בהחלט הרשים אותי מבחינת האפשרויות שהוא כולל והתצוגה החדה שלו. רציתי לראות תצוגה טיפה יותר צבעונית, אבל זו פשוט העדפה אישית שלי.

מחיר

את ה-Philips Brilliance אפשר לרכוש בארץ בכ-3,450 שקלים. מחיר מצוין בהשוואה למסכים אחרים בשוק עם תצוגת Ultra HD וזה בלי לקחת בחשבון את אפשרויות התמונות המשולבות. מבחינת המחיר והתצוגה שהמסך מספק, הייתי אומר שה-Philips Brilliance BDM4037UW הוא באמת מציאה.

סיכום

ה-Brilliance BDM4037UW של חברת Philips הרוויח את שמו. בין אם זה תודות לעיצוב העתידני והיפה שלו, התמונה החדה או אפשרויות התצוגה המגניבות שלו, המסך החדש של חברת Philips הוא פשוט מבריק.

Brilliance BDM4037UW של Phillips

עיצוב - 8
ביצועים - 9
מחיר - 10

9

מעולה

למרות מספר עיצובים לא נוחים, מחיר מסך ה-Brilliance של Philips הוא מאוד נוח ומספק תצוגה ברמה מדהימה ומבריקה.

User Rating: 5 ( 1 votes)

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

כתיבת תגובה

Specify Instagram App ID and Instagram App Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Instagram Login to work

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *