Burnout Paradise Remastered

שימו גז! – ביקורת המשחק Burnout Paradise Remastered

Burnout Paradise הוא משחק מרוצים שפשוט לא שם לכם עצור

משחקי מרוצים הם ממש לא דבר חדש אבל אין ספק שיש הרבה מהם. הם קיימים משחר תעשיית המשחקים ורובם מסתיימים בנוסחה אחת פשוטה – תיסע הכי מהר והכי מדויק, תגיע ראשון ותהיה המנצח. כמובן שיש הרבה משחקים אחרים שעושים חיל בתחום המרוצים (דוגמה יפה מאוד הם משחקי Forza ו-Dirt המעולים), שמנסים לשפוך אור מעט שונה על משחקי המרוצים, כשהם משלבים את חווית המרוצים יחד עם שלל יסודות חדשים, כגון מערכת עונות שנה, יכולות ניהול והגדרת רכבים לפי העדפה אישית ועוד. בתור שחקן שמעולם לא התחבר למשחקי מרוצים, הגעתי עם ציפיות די בינוניות ל-Burnout Paradise. לשמחתי הרבה מאוד, בין רגע הבנתי שיש לי בידיים את אחד ממשחקי המרוצים המהנים והמוצלחים ביותר שיצא לי להכיר, דבר שפתח בפניי את האהבה למשחקי מרוצים, והשאיר לי הרבה טעם טוב של עוד.

למי שלא מכיר, Burnout Paradise הוא משחק מרוצים עולם פתוח שפותח על ידי חברת Criterion Games האנגלית ויצא לראשונה אי שם בשנת 2008 לקונסולות הדור הקודם ולמחשב האישי. המשחק מתבסס על מפת העיר הפיקטיבית של המשחק, העיר "Paradise", הכוללת מגוון עצום ובלתי נגמר של מרוצים במגוון סוגים, לצד מגוון רחב של פעילויות נוספות אותן תוכלו להשלים עם הרכב שלכם.

לצד המפה והפעילויות המגוונות, ישנו בנק די גדול של מכוניות, אופנועים, קטנועים ואפילו רכבי שטח בהם ניתן להשתמש, כולל רכבים מיוחדים בעלי יכולות מעניינות כגון יכולות ריחוף ועוד.

Burnout Paradise

המשחק היה למוצלח מאוד בעת השקתו, והוא נחשב לאבן דרך בתחום משחקי המרוצים בעולם פתוח. בשנת 2018 יצא המשחק בגרסה מחודשת, הפעם שוב למחשב האישי ולקונסולות הדור הנוכחי. המשחק המחודש החזיר למעריצים רבים את הדלק למנועים, וכשנתיים לאחר מכן בחודש יוני השנה יצא המשחק בגרסתו המחודשת ל-Nintendo Switch, וזו הגרסה שנבדוק היום.

נתחיל עם הברור והיא כמובן המשחקיות. בתור אדם שלא שיחק במשחק המקורי הגעתי למשחק בלי יותר מידי ציפיות, היות ומעולם לא אהבתי משחקי מרוצים ולא היה לי ניסיון גדול בהם לפני. להפתעתי הרבה נראה שהשנים עשו את שלהן, ומצאתי את עצמי מאוד מהר נהנה מחוויית הנהיגה במשחק, דבר שהפתיע אותי לטובה.

המשחק מסביר לכם בצורה יפה מאוד מה המטרה הכללית שלכם, ומציב לכם שלל כלים לצורך ביצוע המרוצים השונים שמצויים במשחק. כפי שציינתי קודם בנק הרכבים שעומד לרשותכם הוא אדיר מימדים, ולשמחתי הרבה הוא לא מרגיש ממוחזר בכלל. כל רכב מרגיש שונה לחלוטין מרכב אחר, דבר שמוסיף מאוד ומזמין מאוד את השחקן לבוא ולנסות את כל הרכבים שיש לרשותו. כמו כן הרכבים במשחק מחולקים לקטגוריות, כאשר כל קטגוריה מקבלת את יכולות ה-boost שלה בצורה אחרת.

אם כבר דיברנו על בוסט ומהירות, תשמחו לדעת שב-Burnout Paradise לא ממש שמעו על ברקסים, כאשר המשחק כולו מתבסס על כך שככל שתהיו מהירים יותר, כך תהנו יותר. כל רכב במשחק מגיע עם מד מהירות המתמלא בהתאם לסוג המכונית שלכם. סוגי המכוניות מקנות פרמטרים שונים שבעת ביצוען יתמלא מד המהירות שלכם, כאשר מכוניות בקטגוריית הפעלולים ימלאו את מד המהירות שלהן על ידי תרגילים תוך כדי נהיגה, מכוניות בקטגוריה האגרסיבית ימלאו את מד המהירות שלהן על ידי התנגחות עם מכוניות אחרות וכו'.

אחרי שמד המהירות שלכם מתמלא כל שעליהם לעשות הוא ללחוץ על כפתור הבוסט ומיד תתחילו לטוס על הכביש במהירות מסחררת. החוויה של המהירות שמציע המשחק מעולה, ומאוד נהנתי להעמיד את יכולות הרכבים השונים במבחן מהירות על הכביש המהיר של המשחק.

אלמנט העולם הפתוח של המשחק הופך אותו למשהו מיוחד מאוד, בעיקר בשל העובדה שאין לכם שום מטרה מוגדרת במשחק, היות וזה משחק מרוצים בפורמט עולם פתוח. המרוצים השונים פזורים בצורה רחבה על גבי המפה הענקית של המשחק, ואין לכם שום חובה לסיים אותם, כך שאם אתם מרגישים שאין לכם כוח לסיים עוד מרוץ ועוד מרוץ בשרשרת רציפה, תוכלו בלי שום בעיה לנהוג ברחבי העיר בחוסר מטרה מוגדרת, דבר שהופך את המשחק למצוין לאלה שמחפשים משחק שלא מצריך לחשוב או לעשות בו יותר מידי. בנוסף לכך, הודות לעובדה שחווית הנהיגה הכללית מאוד מהנה, השיטוט ברחבי המפה בלי מטרה מרגיש פשוט נכון לפעמים, וזה ללא ספק אלמנט שהייתי שמח לראות הרבה יותר במשחקי מרוצים של היום.

Burnout Paradise

כפי שציינתי קודם גיוון המרוצים בהחלט מורגש, כאשר ישנם מספר סוגי מרוצים שונים אותם ניתן לבצע. מלבד למרוצים הרגילים המצריכים אתכם להגיע מנקודה A לנקודה B, ישנם שלל סוגים אחרים של מרוצים, החל ממרוצים שמאפשרים לכם לבצע כמה שיותר תרגילים על מנת לצבור כמה שיותר נקודות בזמן קצוב ועד למרוצי ניגוח שיצריכו מכם לרסק כל מכונית שיש על הכביש בלי שתתרסקו בעצמכם. הגיוון של המרוצים השונים מקנה למשחק אווירה רעננה ומהנה, היות ואתם לא צריכים לעשות את אותו הדבר הרבה פעמים ברצף לאורך זמן.

כמו כן חווית המרוצים הכללית מעולה וייחודית, בזכות העובדה שהיא לא מבוססת כלל על סיבובים. בניגוד למשחקי מרוצים "קלאסיים", ב-Burnout אין שום שימוש בסיבובים. המרוץ מתחיל בנקודה אחת ונגמר בנקודה אחרת, והדרך בין שתי הנקודות מנוהלת אך ורק על ידכם. המרוצים לא מוגדרים במסלול קבוע בשום צורה, מה שמקנה למשחק אלמנט ייחודי של צורך בתכנון ושינון של מפת המשחק על מנת שתגיעו ליעד שלכם מהר ככל שרק ניתן.

בתחילת המשחק שלכם תקבלו רישיון בדרגה ראשונית, כאשר המטרה הכללית שלכם היא לשדרג אותו לדרגה הטובה ביותר. את ההתקדמות והשיפור של הרישיון שלכם ניתן להשיג על ידי השלמת מרוצים, ובכל פעם שהרישיון שלכם יעלה דרגה, כלל המרוצים שהשלתם יתאפסו ותוכלו לקבל את נקודת השיפור שלהם פעם נוספת לטובת שיפור הרישיון לדרגה הבאה. מערכת הרישיונות היא מערכת ההתקדמות היחידה שיש למשחק, והיא מעניקה פרסים בצורת מכוניות נוספות, אך לא מעבר. בסופו של דבר מדובר במערכת ממש מינורית ולא כל כך חיונית, כך שהיא ממש לא מחייבת אתכם להשלים מרוצים כדי לקבל יותר מהמשחק, והיא שם רק בשביל שתוכלו לעקוב אחרי הפעילויות השונות שאתם מבצעים במהלך המשחק.

בתחום הביצועים על גבי הסוויץ' הופתעתי מאוד לטובה. המשחק רץ לא פחות ממדהים על גבי הקונסולה, הן במצב נייד והן במצב נייח. כמו כן הגרפיקה של המשחק נראית מעולה, גם אם לא מדובר בגרפיקה המרשימה ביותר בה מתהדרים משחקי מרוצים בפלטפורמות אחרות. חשוב לי מאוד לציין שהמשחק עומד במהירות של עצמו בצורה מדהימה, ולא חוויתי נפילת פריימים אחת לאורך כל המשחק שלי, גם אם הרכב שלי נסע במהירות בלתי אפשרית לעיכול.

תוספת איכותית לא פחות למשחק הוא הפס-קול שלו, שכולל ממיטב השירים והנעימות הטובות של פעם, ובראשם "Paradise City" האגדי של להקת "Guns N' Roses". פס-קול המשחק מעולה, והוא מעשיר את חווית המשחק בכל בחינה.

כן אציין שהייתי שמח לראות אפשרות שיגור ממקום למקום כמו במשחקים אחרים בפעמים שפחות הייתי רוצה לנהוג ברחבי העיר ויותר חיפשתי לסיים מרוצים שונים במהירות, אבל זה לא משהו שהייתי שם עליו יותר מידי דגש.

לסיכום, הגעתי בציפיות די בינוניות ל-Burnout Paradise Remastered ומהר מאוד גיליתי שמשחקי מרוצים מהירים וחסרי רחמים הם ללא ספק ז'אנר אהוב בתעשיית המשחקים ובצדק. המשחק מעולה על גבי הנינטנדו סוויץ', והוא ללא ספק אחד ממשחקי המרוצים האיכותיים ביותר שניתן למצוא היום על הקונסולה, אם לא הטוב ביותר.

כן חשוב לי לציין שמחיר המשחק עומד על כ-50 דולרים, שזה ללא ספק מחיר גבוה שלאו דווקא מספק את התמורה לחלק מהשחקנים, כך שאולי שווה לכם לחכות להנחה אם מרוצים זה פחות הקטע שלכם.

*עותק לביקורת סופק על ידי עדלי יונייטד. 

אם אתם רוצים לדעת מה קובי רוזנטל חשב על גרסת ה-PlayStation 4 של Burnout Paradise תוכלו לקרוא את הביקורת שפורסמה באתר זה בקישור כאן.

Burnout Paradise Remastered

ציון סופי - 8

8

מעולה

שימו גז, בלי רחמים.

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. טכנאי מחשבים, גיימר וגיק משכמו ומעלה, כיום כתב הטכנולוגיה של Ynet.

השאר\י תגובה