ישר ולעניין – סיקור למשחק Call of Duty: Black Ops 4

Call of Duty: Black Ops 4 מתרכז ישר במה שרוב השחקנים ניגשים אליו בסדרת המשחקים האהובה. השאלה אם החלטה זו משתלמת ל-Activision או לא?

משחקי Call of Duty נמנים בין משחקי מרובה המשתתפים הכי פופולרים בכל שנה, אז אחרי שחברת Activision הבינה שרוב השחקנים מסיימים את השחקן היחיד ורצים ישר למולטיפלייר, היא החליטה לקצץ את הסיפור המרכזי של המשחק הבא בסדרה, Call of Duty: Black Ops 4 ולרוץ ישר למולטיפלייר עם שינוי משמעותי נוסף למשחקיות ומצב המשחק החדש Blackout שמצרף את הכותר לשגעון ה-Battle Royale שמתחולל ברשת עם משחקים כמו Fortnite ו-PlayerUnkown’s Battlegrounds. אז יהיה מעניין אם השינוי הדרסטי הזה לסדרת המשחקים הוא לטובה או לרעה.

ניסיון לרצות חלק מהשחקנים

למרות שאמרתי שהמפתחים הסירו את הסיפור של השחקן היחיד, זה לא לגמרי נכון.

על מנת לפצות על החוסר בסיפור שחקן יחיד, המפתחים יצרו מיני סיפור של נכדתו של מייסון (הגיבור של המשחק הראשון של Black Ops) שאוספת שכירי חרב מומחים ואתם משחקים משימה עבור כל מומחה ובין לבין יש סצנות סינמטיות שלא ממש מתחברות אחת לשנייה.

זה די ברור שמצב זה נזרק יחדיו בלי שום רעיון מרכזי על מנת ליצור את האשליה של סיפור שחקן יחיד וזה בקלות נראה לעין רק לפי מה שאתם עושים- עבור כל אחד מעשרת המומחים של Call of Duty: Black Ops 4, אתם מקבלים קרב, כמו אלו שבמולטיפלייר הרגיל, בו אתם נלחמים נגד אויבים ממוחשבים ועבור כל משימה אתם מקבלים סצנה שמספרת טיפה מה הרקע של המומחה הזה.

המשימות HQ Specialists כן נותנות הזדמנות טובה להכיר את המכניקות של כל מומחה ואת התנועה שלהם, אבל לרוב ירגישו לכם די משעממות וריקות מתוכן או השקעה.

זה גם לא עוזר שהדיבוב הוא לרוב חסר רגש והדיאלוג די מגוחך, בעיקר ממדריך האימון שלכם במשימות.

מאשר ליצור את המצב הזה בניסיון למשוך שחקנים שנמנעו מהמשחק בגלל החוסר בסיפור מרכזי, חברת Activision יכלה להמשיך עם גישתה ולהתרכז במולטיפלייר. כעת, שחקנים שירכשו את Black Ops 4 עבור הסיפור הראשי שלו, פשוט יתעצבנו כשהם יגלו שרימו אותם.

הקרבות הרגילים

כמו שציינתי בפתיח, קרבות המולטיפלייר עברו שינוי משמעותי פעם נוספת- אחרי שהמשחק הקודם השאיר אותנו על האדמה ולקח אותנו למלחמת העולם השנייה והמשחק לפניו המשיך את מסורת משחקי העתיד של הכותר, Call of Duty: Black Ops 4 שומר אותנו על האדמה אבל יוצר דינמיקה חדשה שטיפה מזכירה את משחקי יריות הגיבורים כמו Overwatch.

כמו שציינתי בסיקור הבטא, המשחק נותן לכם כעשרה לוחמים לבחור ביניהם וכל אחד מהם יש לו 2 יכולות נטענות, כמו רימונים מיוחדים, אקדח עם חבל תלייה, גדר תייל ותותח ירי אוטומטי. כל חייל מתאים למצב משחק אחר וגם לסוג השחקן שאתם.

מה שכן, שחקנים מסוימים יתאכזבו לגלות שאין יותר רימוני הלם ורימוני נפץ עבור כל חייל במשחק. כעת זה רק אצל חיילים סלקטיבים, משהו שנועד לדלל את כמות החיסולים במשחק באמצעות רימונים רנדומלים. כך שאם אתם אוהבים נטו לחסל את אויבכם באמצעות רובים בלבד, אתם תאהבו את העדכון החדש.

משהו נוסף ששולב אל תוך המשחקיות של המולטיפלייר (ו-Blackout) זו היכולת לרפא את עצמכם באמצעות מזרקי ריפוי. בעבר אם רציתם להתרפות אחרי שברחתם מיריות של האויב, הייתם צריכים להתחבא ולחכות להתרפות אם היה לכם את ה-Perk הזה מכוון. פה, לכל החיילים יש מזרקים בהם הם יכולים להשתמש על מנת להתרפא מהר אחרי שתקפו אותם. שחקנים מסוימים לא יאהבו את השינוי הזה בגלל שזה טיפה מרגיש פגיעה במהירות החיסול של היריב, אבל אני דווקא אוהב את זה כי זה גורם לקרבות להרגיש יותר ארוכים ומלחיצים.

המולטיפלייר כולל 8 מצבי משחק שונים שאנחנו מכירים משנים קודמות, כמו Domination ו-Team Deathmatch, למעט Heist שמאוד מזכיר את CS:GO ובו אתם צריכים לתפוס תיק כסף ולהחזיר אותו לנקודת האיסוף על מנת לנצח בסיבוב ולקבל כסף לרכישת נשקים יותר טובים בסיבוב הבא.

כדי להדגיש שזה באמת חלק מסדרת משחקי Black Ops למרות שאין פה מצב שחקן יחיד, Call of Duty: Black Ops 4 כולל חלק מהמפות של המשחק הראשון כמו Firing Range האגדי, Jungle ו-Summit, וככל הנראה נזכה לראות את הופעת Nuketown בעתיד הקרוב, למרות שהדיבורים שזה יהיה אי Nuketown במצב המשחק Blackout.

Blackout

Blackout הוא הניסיון של חברת Activision להצטרף לפופולריות המטורפת של משחקי ה-Battle Royale והוא ניסיון מוצלח בהחלט.

מצב המשחק לוקח את המכניקות של קרבות המולטיפלייר הרגילים ושם אתכם על מפה מסיבית עם עוד 99 שחקנים נוספים בה אתם (לבד או עם חברים) מנסים להיות השורד האחרון בזמן שהמפה מצטמצמת עוד ועוד.

בדומה ל-PlayerUnknown’s Battlegrounds, יש לכם מגוון כלי רכב שתוכלו להשתמש בהם לקרב, כמו משאיות, הליקופטרים, סירות וג'יפים, וכל אחד מהם ניתן לשליטה בצורה די טובה וכייפית. אם אני מציין את PUBG כבר, אז אני חייב להגיד ש-Call of Duty: Black Ops 4 הרבה יותר מלוטש ומרגיש הרבה יותר איכותי מ-PUBG.

בשטח אתם תמצאו כלי נשק שונים, שריון, ערכות עזרה ראשונה, תוספות לכלי נשק ויכולות מיוחדות שתוכלו להשתמש בהן על מנת לשפר את הסיכויים שלכם להיות האחרונים על המפה.

כמובן שזה לא Black Ops בלי כמה זומבים וב-Blackout ישנם מספר אזורים שבהם תוכלו למצוא זומבים לחיסול וכלי נשק בהשראת משחקי זומבים קודמים כמו ה-Ray Gun.

המפה היא די מסיבית (כ-4 קילומטר רבוע) וזה ככל הנראה הסיבה לדיווחים של ירידה באיכות הגרפיקה של המשחק, משהו שבתקווה יתוקן בהמשך. אבל המשחק לרוב רץ ממש טוב על המפה המסיבית וזה מצב משחק מאוד כיפי שאני תמיד מוצא את עצמי קופץ לסיבוב בניסיון להיות האחרון ששורד (בינתיים הגעתי רק למקום 6).

מה שכן, אני חושב שההתקדמות במצב משחק זה היא מאוד איטית, בעיקר בגלל שמדובר בהשלמת משימות מאוד ספציפיות, ויקח לכם הרבה נצחונות כדי להשיג את הדמויות האחרות שתרצו לשחק ואני צופה אפשרויות קנייה בעתיד של המשחק על מנת להשיג את שאר הדמויות של מצב המשחק.

זומבים, זומבים ועוד זומבים

זה לא Call of Duty: Black Ops בלי מצב זומבים (למרות שאני חושב שהמפתחים צריכים לשמור את מצב הזומבים רק לסדרת משחקי Black Ops של הכותר) וגם הפעם ישנו מצב זומבים מאוד טוב.

אתם מקבלים שלוש מפות (ארבע אם יש לכם את ה-Season Pass):

  • IX- מפה שמתרחשת ברומא העתיקה בקוליסאום ואתם נלחמים בצבא של זומבים בזירה הגדולה ובתוך מקדש אפל, כל פעם פותחים עוד ועוד את החיבור בין הזירה המרכזית למקדש. השלב כולל מיני בוסים שונים כמו גלדיאטורים וזומבי גדול בשם Blight Father, ואם עדיין לא הרגשתם ברומא העתיקה, המשחק משחרר עליכם טיגריסים מאשר זאבים.
  • Voyage of Despair– מפה ששמה אתכם על הטיטניק אחרי ההתנגשות עם הקרחון, מה שאומר שהמטרה שלכם זה לברוח מהספינה האגדית לפני שהיא שוקעת. פה גם תתקלו בכמה זומבים גדולים וכמובן תאלצו לשחות מתחת למים בין חלק מהחדרים.
  • Blood of the Dead– המפה הזו היא חידוש למפה Mob of the Dead מ-Black Ops 2 שממוקמת באי אלקטרז. כמו המפה המקורית, יהיה לכם את הנשקים Hell’s Redeemer ו-Blundergat. בנוסף, ישנם נשקים מיוחדים נגד הזומבים כמו מיניגאן הרסני וחרב עוצמתית.

המפה הרביעית שכלולה ב-Season Pass היא המפה Classified מ-Black Ops הראשון (שם נקראת Five), בה אתם יכולתם לגלם את ג'ון פ. קנדי ופידל קסטרו. אבל לצערנו הרב, הפעם אתם מגלמים דמויות מהעלילה של עולם הזומבים של המשחק כמו Tank Dempsey ו-Edward Richtofen (ככל הנראה המפתחים לא רצו להעליב אף אחד ולצחוק על הדמויות ההיסטוריות).

ב-XI ו-Voyage of Despair אתם מגלמים את צוות הכאוס שנעים בזמן ובמפת ה-Blood of the Dead אתם מגלמים את צוות ה-Primis הקלאסי של המשחק. כמו במשחקים קודמים, אתם והצוות שלכם משיגים נשקים עם צבירת נקודות, מוצאים חיזוקים לדמות שלכם עם יכולות מיוחדות וכל מיני נשקים מיוחדים.

על מנת לשמור על המצב רענן משנים קודמות, יש לכם את האפשרות להגדיר את המהירות והחוזק של הזומבים ככה שתמיד תוכלו לאתגר את עצמכם מחדש, משהו שלא הרגשתי צורך לעשות, מפני שאני מוצא את מצב הזומבים השנה די קשה, בעיקר בגלל שרוב השלבים מורכבים ממסדרונות צפופים שלא ממש מאפשרים לכם ליצור מעגל הגנתי עם חברים שלכם. אולי תוכלו לעשות את זה בקוליסאום, אבל לרוב הרגשתי שזה תמיד מסדרונות צפופים שמוצפים בזומבים.

התצוגה

התצוגה בכללי של Call of Duty: Black Ops 4 היא מצוינת כצפוי- המשחק יפה לעין תודות לגרפיקה מצוינת וטקסטורות נהדרות (במצבים שאינם Blackout בעיקר) והמשחק נראה בהרבה יותר צבעוני משנים קודמות. בנוסף, אני חושב שהאנימציות של הזומבים ושל החיילים נראת מאוד חלקה ולא נתקלתי ביותר מדי באגים גרפיים במשחק.

הסאונד של המשחק גם ממש טוב, קולות החיילים וצלילי כלי הנשק נשמעים מאוד אותנטיים וחדים. אבל הייתי רוצה להרגיש טיפה יותר אישיות מצוות הכאוס החדש של שלבי הזומבים, כי הם הרגישו לי די גנרים, בעיקר בהשוואה לשנים קודמות.

סיכום

Call of Duty: Black Ops 4 לוקח את סדרת המשחקים לא לגמרי למקום חדש אבל באופן ברור מטה את פוקוס הסדרה לאזור המולטיפלייר מאשר הסיפור המרכזי, רק חבל שהפוקוס לא נשאר כל הדרך שם.

שלושת המצבים המרכזים של המשחק יספקו לכם מאות שעות של בידור עם חברים שלכם, בעיקר המולטיפלייר הרגיל ו-Blackout. אני כן חושב שהזומבים יכול היה להיות טוב יותר, אבל לפחות הוא כולל 3 מפות מגוונות שיספקו לכם הרבה כיף וגיוון עם חברים שלכם.

השינוי למבנה המשחק ומשחקיות הקרב בהחלט תרחיק שחקנים מסוימים, אבל אני חושב שיש מספיק ערך ובידור במולטיפלייר למשוך כל שחקן שפשוט מחפש משחק יריות לקפוץ אל תוכו למספר שעות בשביל הכיף, חברת Activision החליטה להתרכז ישר במה שרוב השחקנים רצים לשחק וזה באופן ברור השתלם לה.

Call of Duty: Black Ops 4

HQ Specialist - 3.5
Standard Multiplayer - 9
Blackout - 9.5
Zombies - 9
Graphics and Sound - 9

8

טוב מאוד

למרות שהמשחק עבר שינוי דרסטי בפוקוס שלו, Black Ops 4 עדיין מהווה חווית משחק כייפית שתעסיק אתכם מאות שעות.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה