אפשר לגלות לך סוד? – ביקורת סרט – נכנס כיס אוויר יצא סוד

"אפשר לגלות לך סוד"? הוא הקומדיה הרומנטית המדוברת והעכשווית כרגע. הוא עוסק באמה, בחורה בת שלושים שעובדת בתאגיד מצליח. במהלך טיסה המטוס נקלע לכיס אוויר ונראה שהוא עומד להתרסק. מתוך בהלה היא מתוודה בפני שכנה למושב הסמוך על החרטות של חייה, סודותיה ובקיצור כל קורות חייה. כאשר הם נוחתים בבטחה אמה שוכחת מהווידוי המביך וחוזרת לשגרת היומיום שלה. לאחר מכן היא מגלה לתדהמתה שמייסד החברה בה היא עובדת הוא לא אחר מאותו בחור לידו ישבה במטוס.

"אפשר לגלות לך סוד"? מדגים קומדיה על מצב די מוכר בו עושים דברים נועזים במצבים שבהם חושבים שהכל אבוד על מנת להרגיש תחושת השלמה עם עצמם- במקרה הזה יש בחורה שמתוודה על חייה, כי היא עומדת למות. נושא שנשמע חביב מאוד ואף רומנטי גם אם לא מאוד מקורי. יצאתי לבדוק איך הסרט בתור קומדיה רומנטית- ז'אנר תובעני לדעתי שללא ספק קשה להצחיק ולהבריק בגלל השתלשלות האירועים הצפויה. להלן טריילר הסרט:

טלנובלה לא מהסוג הכבד

"אפשר לגלות לך סוד"? מאיר לנו בהתחלה את גיבורת הסרט- אמה קוריגן (אלכסנדרה דדריו), בחורה רגישה, שפועלת מהר וישירה מאוד. אנו מתוודים לחייה המצחיקים וישר צוללים לעלילה. ג'ק הרפר (טיילר הקלין), שחקן כריזמטי גם כן נכנס לתמונה וישר אנו קולטים כימיה מעולה של השחקנים והרגשה של המשכיות בין מערכת היחסים של השניים. המהלך שדרכיהם יצטלבו כשג'ק יהפוך להיות הבוס שלה בעבודה די קיטשי ונראה כלקוח מטלנובלה, אבל הסרט לא מבליט את העלילה הצפויה. הוא מסביר זאת על ידי הדרגתיות של קורות חייה של אמה, שחלק קטן מהם נחשפים בהתחלה וחלק בהמשך בפלאשבקים. זאת שיטה ממש חכמה וטובה לדעתי שמעלה את רף ההומור ומגוונת עלילתית. הדמות של אמה מאוד מצחיקה, לא בטוחה וניכר שבסרט יתחולל שינוי- השינוי הידוע הוא בקטע הרומנטי, לאור הכימיה המחשמלת בין הזוג במטוס ומערכת היחסים של אמה עם קונור, שכל הסצינות איתו באמת גורמות להתפקע מצחוק.

אהבה באוויר

שאר הדמויות בסרט גם ממש חביבות לדעתי ושונות באופיין. יש את שותפתה של אמה שהיא סגורה יותר ובעלת תחביב נסתר וג'מה חברתן ששופעת ביטחון עצמי. הדמויות והמערכות יחסים ביניהן ממש מצחיקות, אפילו השותפים בחברת התאגיד. אין דמות בסרט שלא מכניסה צבע וחיים אליו. מה שאהבתי בסרט שהוא ממש לא מנסה ליצור סיפור אהבה מושלם בסרטים ומראה גם את הפגמים שקיימים באהבה. למשל מערכות יחסים שלא מסתדרות, השפעת סודות וכנות על מערכות יחסים, צורך בשיוויון, חלומות ושאיפות. מכאן שבעיניי הסרט לא צפוי במלואו, יש גרעין צפוי אבל המעטפת לא.

יש יחסים מעניינים בין הדמויות ובניגוד לסרט ששייך לקומדיה רומנטית אחר שביקרתי "חיים שלי", יש סוד לא צפוי בכלל שכן מספק אותנו כקהל. באשר לסצינות הרומנטיות הן לא היו דביקות מדי או מוגזמות מדי אבל כן הייתה נוכחת האווירה הרומנטית על רקע צילומי הנוף הקסומים. הקשר בין הזוג לא הרגיש לי סתמי או מיותר כמו בקומדיות רומנטיות אחרות והרגשתי הזדהות וחיבור עם הדמויות והעלילה. היו סצינות הומור קורעות מצחוק וכאלו פשוטות יחסית אבל שהעלו חיוך על הפנים.

לסיום, "אפשר לגלות לך סוד?" הוא סרט מאוד כיפי ומהנה. הוא מציג סיפור חביב מאוד, שלא גאוני אבל בהחלט מספק וגם ביצועית עשוי טוב. המשחק והדמויות נפלאות, הסרט מעביר מסרים סמויים ומעודדים על חיים ואהבה, ולכן גורם לו להרגיש רלוונטי לחיינו, וכסרט שאנחנו יכולים להזדהות ממנו ולהפיק ממנו הנאה. יש רגעי צחוק קורעים ומבריקים, ושוטפות נהדרת בעלילה שגורמת לנו ליהנות מחווית הסרט במלואה. הסרט שהוא סוד כולו נכנס באוזן אחת ויוצא דרך האוזן השנייה- במובן של המלצה לחברים ולמשפחה.

אפשר לגלות לך סוד?

ציון סופי - 8.4

8.4

מצחיק וכיפי

"אפשר לגלות לך סוד"? הוא סרט רומנטי ומקסים. סרט כיפי מאוד שיגרום לכם לעלות חיוך על הפנים.

User Rating: 3.22 ( 3 votes)

אודות יובל לבב

קוראים לי יובל לבב, אני בת 19, חובבת קולנוע וספרים מגיל צעיר. בשעות הפנאי גם שרה,כותבת ומלחינה.גשו לערוץ ביוטיוב Yuval Levav.

השאר\י תגובה