צ'דוויק בוזמן, הפנתר השחור, הלך לעולמו בגיל 43

צ'דוויק בוזמן, כוכב Marvel שגילם את הפנתר השחור מת בגיל 43 אחרי מאבק של 4 שנים עם סרטן

צ'דוויק בוזמן נולד בדרום קרוליינה בארצות הברית. אחרי שהראה יכולת כתיבה למחזות במהלך לימודי התיכון הוא המשיך ללימודי תואר ראשון בבימוי באוניברסיטת הרווארד והמשיך ללימודים באקדמיה הבריטית-אמריקאית למשחק באוקספורד.

הוא התחיל את הקריירה שלו בתפקידים קטנים על המסך הקטן, בעיקר סדרות פשע כמו "משמרת שלישית", "חוק וסדר", "CSI: ניו יורק", "פשע מן העבר" ו"שקר לי". הוא כן כיכב באופן קבוע בסדרות, ב"לינקולן הייטס" למשל במשך 2 עונות וב-"אנשים אנונימים".

התפקיד הקולנועי הראשון של בוזמן הגיע כשגילם את שחקן הבייסבול ג'קי רובינסון בסרט "42", לאחר מכן הוא שיחק ב"יום הבוחר" לצד קווין קוסנר, גילם את ג'יימס בראון בסרט ביוגרפי בשם "קומו על הרגליים", גילם עורך דין ושופט ב"מרשל" ואת האל המצרי תחות בסרט "מלחמת האלים". במהלך כל התקופה הזו, בוזמן עסק בבימוי בברודווי ושקל לפרוש ממשחק בשביל בימוי, לשימחתנו זה לא קרה כי בסוף הוא הצליח להשיג את התפקיד הגדול ביותר שלו עד כה.

ב-2016 הוא זכה לגלם את טאצ'לה, מלך ווקנדה והפנתר השחור בסרט "קפטן אמריקה: מלחמת אזרחים", הסרט הראשון בחוזה של 5 סרטים. אחרי הופעה בלתי נשכחת, בוזמן כיכב בסרט משלו מול מייקל ב. ג'ורדן ב"הפנתר השחור" שזכה למועמדות אוסקר לסרט הטוב ביותר. הוא לאחר מכן חזר לגלם את מלך ווקנדה ב"הנוקמים: מלחמת האינסוף" ו"הנוקמים: סוף המשחק".

בוזמן כיכב בסרט האקשן "21 גשרים" וב"הזהב של נורמן" של ספייק לי בנטפליקס. סרט שני של הפנתר השחור היה מתוכנן לצאת במאי 2022 והיו שמועות שנבל הסרט יהיה דוקטור דום, אבל לצערנו לעולם לא נראה זאת.

בוזמן מת בביתו אתמול מסרטן המעי הגס אחרי מאבק ארוך שראה את השחקן עובר מספר רב של ניתוחים וכימותרפיה במהלך הצילומים של סרטו של ספייק לי וסרטים נוספים עליהם עבד. עמוד הטוויטר של השחקן פירסם את הפרטים המלאים.

הוא השאיר מאחוריו קריירה בלתי נשכחת ותפקיד שלנצח יזכר בליבם של מעריצי קולנוע, חובבי קומיקס וילדים. בעיניי כולנו, הוא תמיד יהיה גיבור על והפנתר השחור. תנחומינו למשפחה.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה