צ'מפיונס – ביקורת הסרט

סרט צ'מפיונס- הקומדיה המרגשת והמבריקה של השנה

לאחרונה עולים סדרות וסרטים מצוינים שגורמים לנו להכיר מקרוב אוכלוסיות נידחות יותר בחברה בהם אוטיסטים וכמו כן גם בעלי מוגבלויות בהם התוכנית על הספקטרום שקצרה שבחים ולא טיפוסי שמשודרת בנטפליקס והסרט החדש עליו ארחיב "צ'מפיונס". יצא לי לפגוש אנשים בעלי מוגבלויות ועם אוטיזם בחיי היום יום אך לא להעמיק בחייהם האישיים ולכן סרטים ותוכניות אודות עליהם נותנים לי חשיפה לעולמם מנקודת מבט אחרת, בידיעה שהם תמיד שונים מכלל החברה אך בעיניהם הם המרכז השוקק חיים. בסרט זה נפגוש אותם מתמודדים עם המציאות הלא פשוטה כי זהו המצב הקיים שלא ישתנה וצ'מפיונס היא קומדיה מתוחכמת שתמחיש לכם את המציאות הקיימת עם רגעים קומיים מבריקים ומרגשים בדומה לסדרות אחרות שעוסקות באנשים בעלי מוגבלויות ובהחלט תגרום לכם להנאה ותצאו ממנה רגישים ואנושיים יותר.

לכן, אני רוצה להמליץ לכם בחום על סרט מקסים ויוצא דופן שיצא לי לראות השבוע, "צ'מפיונס". לא מדובר בקומדיה רגילה אלא בסרט מציאותי בו מככבים  אנשים בעלי מוגבלות שכלית ושופך אור על קשיי היום יום שלהם ומציאותם.

הסרט מספר על מרקוס, עוזר מאמן בקבוצת כדורסל מקצוענית, שרב עם הבוס שלו וגורם בדרך לתאונת דרכים. לאחר שהוא מפוטר מעבודתו, הוא נשלח על ידי בית המשפט ל-90 שעות של עבודות שירות בקבוצת כדורסל המורכבת מגברים עם מוגבלויות. מה שמתחיל כעונש עבור מרקוס, הופך בהדרגה למסע של גילוי עצמי וידידות מופלאה.

תחילה כשמרקוס מגיע לאמן את קבוצת האנשים המוגבלים שכלית הוא חושב שאין לו שום סיכוי לאמן אותם לנבחרת העולמית או לתקשר איתם ברמה בסיסית אבל הם מראים לו שהם "רגילים" לחלוטין ומסוגלים לגרום לו לדבר את השפה שלהם.  אהבתי את הדמויות, שכל אחת מהן עולם ומלואו, ואהבתי שמראים לנו שהם מנסים לחיות חיים נורמטיבים למרות שהחברה לא ממש משלבת ומקבלת אותם. הם עובדים, אוהבים מוזיקה, ספורט וחיות ובעלי תחביבים מגוונים. כל אחת מהן צבעונית וגם משקפת טיפוסים מצחיקים בחברה: קונג'נטס שהיא בעלת ביטחון ופמיניסטית, מארין שהוא לחוץ וחולני, רוברטו שהוא אחראי ועובד לפרנסתו, רומן שנראה נורמלי כלפי חוץ וסובל מטראומה חברתית ויש עוד כמה אנשים בחבורה שיגרמו לכם לצחוק. הם גורמים למרקוס שנראה חסר תכלית בחיים לחזור לחברה שלו ולהיפתח יותר. יחד הם יעברו דרך כשמרקוס מהווה אבא שלהם וחבר שלהם לחיים וביחד הם קבוצה בלתי מנוצחת.

חלק מהשחקנים בעלי מוגבלויות גם בחייהם ואלו שלא עושים עבודה נהדרת, הדמויות עשירות ומלאות חיים, התזמון של הרגעים הקומיים והמרגשים מדויק מאוד וקולע ישירות אל ליבנו וזה מה שהופך את התסריט והבימוי לגאוניים כל כך. מדובר בסוג הקומדיות האיכותיות והחשובות שלהם אנו מחכים. זו קומדיה שמעלה ערכים מוסריים חשובים וגורמת לנו לתהות לגבי הגדרה של אדם נורמלי ואת היחס שאנו צריכים להעניק להם בחברה ועל כוחה של קבוצה עוצמתית לחיים.

לסיכום

"צ'מפיונס" עומד בשמו והוא כולל צוות שחקנים אלופים שמביאים לנו למסך סיפור מדהים ומרגש שירחיב לכם טיפה את האופקים בזמן שיחדור לכם עמוק אל תוך הלב.

צ'מפיונס

ציון סופי - 10

10

מדהים

לסיכום, התרשמתי מאוד לטובה מהסרט וחושבת שכולם יתחברו אליו, יהינו מרגעים קומיים נדירים ויכיר את עולמם של המוגבלים שפחות נראה לעין. סרט שלא כדאי להחמיץ ושישאיר בליבכם חותם.

User Rating: Be the first one !

אודות יובל לבב

קוראים לי יובל לבב, אני בת 19, חובבת קולנוע וספרים מגיל צעיר. בשעות הפנאי גם שרה,כותבת ומלחינה.גשו לערוץ ביוטיוב Yuval Levav.

השאר\י תגובה