סרט בוטיק- ביקורת הסרט בוטיק פריז

"בוטיק פריז", הקומדיה הישראלית החדשה, עוסקת בלואיז, עו"ד יהודיה, שמגיעה מפריז כדי לסגור עסקת נדל"ן חשובה בירושליים. בלילה הרה גורל היא פוגשת את נטע, נהגת ובחורה ערמומית משוק מחנה יהודה, שמחפשת להישען כלכלית על לואיז כדי לפתח את מלון חלומותיה. כאשר השתיים מבקרות בעיר העתיקה של ירושליים, הן מגלות קשר סודי בין נערה אורתודוקסית וגבר נוצרי אשר מתקשרים ביניהם דרך פתקים נסתרים בכותל המערבי. מתוך רצון לפצח את התעלומה, לואיז ונטע עוקבות אחרי הזוג המוזר דרך הסמטאות הצרות של העיר. מה שמתחיל כתעלומה משתכלל לקומדיה של טעויות שמלמדת אותנו דבר או שניים על אהבה וחברות. לצפייה בטריילר הסרט:

סרט עם לב

"בוטיק פריז" מלא באהבה וכולו לב. גם אם לעיתים הוא קיטשי ,ניתן להזדהות עם המשברים והתחושות של הגיבורים. הדמויות מגוונות, כיפיות מאוד וכל אחת מציגה לנו פן אחר וחשוב בעלילה. לפי הטריילר נלי תגר היא הכוכבת, למרות שגם יתר השחקנים עשו עבודה נפלאה. כרגיל נלי תגר מתמסרת בכל הכוח לכל תפקיד קולנועי שלה. תמיד תענוג לראות אותה משחקת ולהיחשף לדמויות השונות אותן היא מגלמת.

לצד נלי, יש לנו את מוריס כהן שזכור לכולנו כפנסו משנות ה-80. אומנם במקרה הזה הוא מראה לשמחתנו צד רך ורומנטי. יש לנו גם את בתאל מוסרי שקיבלה בצדק מועמדות על משחקה ב"בוטיק פריז", בתור שחקנית המשנה הטובה ביותר, כי הדמות שלה צבעונית ומשעשעת במיוחד. בגלל שאין הרבה שחקנים, לא אוכל שלא לציין את ז׳וזפין דריי שנראה שהדמות נכתבה במיוחד בשבילה. חוץ מזה, כיף כשיש שחקנית צרפתייה אמיתית שלא מתקשה לדבר במבטא צרפתי.

אהבה-פתאום היא מתפרצת

האהבה שמוצגת היא קומדיה של טעויות. בשל החיבור לדמויות, אנחנו לא מתעצבנים עליהן, גם אם הן לא הולכות בדרך הנכונה. "בוטיק פריז" מצליח להיות מלא תשוקה ואהבה מבלי להיות דביק וצפוי. יש קטעים שבהם הוא חייב להיות צפוי כי בכל זאת מדובר בסיפורי אהבה, אבל הוא מצליח להפתיע אותנו לא מעט פעמים. העלילה קצבית, הנופים מגוונים והצילום אלגנטי מפני שהוא מצליח לשקף את תחושותיהן של הדמויות ללא הגזמה מיותרת, תוך הפגנת מקוריות בהמחזת המחשבות והאירועים השוטפים.

אהבתי שחילקו את זמן המסך בצורה שווה בין כל הדמויות באופן שאפשר לכל אחת לזרוח ולהתבטא. זה לא מהסיבה שיש קצת דמויות משניות, אלא שהתסריט מאגד את כולן ומקפיד לסגור את כל החורים העלילתיים בצורה זורמת ומעניינת. הקהל מבין מהר את קו העלילה של הסיפור ונוצר חיבור מהיר עם הדמויות הראשיות שבנויות טוב. ברוב הצפייה בסרט ממש צחקתי. גם אם התסריט לא תמיד היה קורע מצחוק, השפה שבה מתבטאת כל אחת מהדמויות החמיאה לה ותרמה לעושר של העלילה.

בוטיק פריז1

ירושליים של אהבה

הרעיון למקם את העלילה בירושליים מבריק משום שהוא מנציח את הישראליות שאנחנו מצפים לה בסרטים שהם תוצרת כחול לבן. יש שילוב עדין של דתות שונות בצורה מעניינת ומטאפורית, שכן סיפורי האהבה שנרקמים הם לב העניין. לפי הטריילר תבחינו שיש גם צרפתית אבל לא בצורה שיש להירתע ממנה. יש גם עוד שפות אבל הן ממש לא מטשטשות את הישראליות.

הישראליות שמופיעה היא החוצפה הידועה, היהדות והפסיפס הישראלי שיוצרים את ההומור המשותף לכולנו. ברמה שתוכלו להתפקע מצחוק רק מהביטויים הידועים והמשלב הלשוני החצוף. בנוסף, אני מניחה שבנות יותר יתחברו לסרט כי הוא מתמקד בהן ישירות, אם כי יותר מבחינת הנרטיב ולא בהרבה מזמן המסך. בקרוב אסביר למה בעיניי הסרט יתאים לקהל הרחב.

בוטיק פריז3

בוטיק

"בוטיק פריז" בסופו של דבר מעצים את הישראליות ומגיש לנו סיפור מעורר הזדהות שמקרב לבבות. הוא טהור, פשוט במובן הטוב וללא מניירות מיותרות. זאת בזכות שחקנים נהדרים, התעסקות באהבה ובגורל כדבר מרכזי שנוגע לכל תחומי החיים והומור גאוני. ההומור והעלילה חוצים ז'אנרים ובעיניי הסרט משלב באופן ייחודי רומנטיקה, קומדיה ודרמה.

לאור כל הסיבות שציינתי, "בוטיק פריז" שווה צפייה ומותאם לקהל רחב של צופים. הדמויות, למרות התהפוכות שהן עוברות, מחבקות את הגורל שלהן ונותנות לנו ליהנות גם מהרגעים שהחיים שלנו מרגישים כמו בדיחה מהלכת. "בוטיק פריז", מוכיח לנו שהפשוט מנצח ושהוא סרט בוטיק אמיתי. בעזרת כל השחקנים הוא מרכיב את הנוסחה של המוכר והאהוב.

בוטיק פריז

ציון סופי - 8.5

8.5

מצחיק וכיפי

בוטיק פריז הוא ההגדרה לסרט בוטיק- סוחף, מצחיק וממגנט.

User Rating: 3.09 ( 6 votes)

אודות יובל לבב

קוראים לי יובל לבב, אני בת 19, חובבת קולנוע וספרים מגיל צעיר. בשעות הפנאי גם שרה,כותבת ומלחינה.גשו לערוץ ביוטיוב Yuval Levav.

2 תגובות

  1. נמרוד נרקיס

    ביקורת מעולה לסרט מעולה

    ביקורת שקולעת לדעתי בדיוק.

השאר\י תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: