Clean Shot – סיקור המשחק לסלולר Hitman: Sniper

Square Enix, חברת המשחקים שלא נחה לרגע, משחררת אל המכשירים הניידים הקרובים אל כף ידכם משחק נוסף מסדרת HITMAN, עם המתנקש הכי שקט בעולם – Agent 47. והפעם עם המון כוונות טובות ו…מדויקות.

המשחק\אפליקציה\ישומון החדש מבית Square Enix מפגיש אותנו בפעם השביעית עם המתנקש הכי קר, שקט, מחושב, נטול חוש הומור וחד שיש – הסוכן 47, כשהעם הוא לא קופץ ממקום למקום תוך כדי שהוא מחופש לגנן, אלא דרך כוונת של רובה צלפים. המשימה שלכם היא למצוא מטרות, להוריד אותן מבלי שאף אחד יגלה – ולהעלם. לגיטימי.

maxresdefault

אם חיפשתם סיפור שיוביל אתכם לאורך המשחק, אז אין ממש… יש משימות עם סיפור נקודתי.

בכל משימה יש מטרה שהיא איזה "פוליטיקאי סופר מושחת" או "סוחר הסמים הכי גדול בעולם" או שילוב של שניהם, ואתם צריכים להיפטר ממנה לטובת עולם טוב יותר. ככל שמתקדמים במשחק מכירים עוד ועוד מטרות שאתם עוד תחזרו אליהן. המשחק עצמו קורה במתחם וילות יוקרתי שאתם צופים אליו ממרחק רב, ובאותן וילות מסתובבות המטרות שלכם שפגשתם ממשימות קודמות ו-עתידיות להגיע. בכל משימה תהיה לכם מטרה אחת ראשית, מספר משימות משנה שגם אותן צריך לעבור (אחרת לא עוברים שלב) כדוגמת: תמצאו 5 לפטופים, תפילו מישהו לבריכה, תשיגו 1000000 נקודות תוך 3 דקות ועוד. בנוסף לאלה, מטרות שפגשתם במשימות קודמות מסתובבות בוילות ואם זיהיתם והרגתם אותן אז זה בונוס. אם הרגתם אזרחים – בעיה. את המשחק כמו כל משחק מהסדרה צריך לעשות בחשאיות שיא ולסיים אותה מבלי שאף אחד גילה. אם מישהו מגלה – תוודאו שהוא לא יגלה לאחרים.

ככל שמתקדמים במשחק צוברים כסף, חלקים מרובי צלפים שמהם אתם מרכיבים רובים טובים וחזקים יותר והציון שלכם מטפס כנגד שחקנים אחרים מהעולם וחברים שלכם מהפייסבוק.

אז נכון שאין סיפור עמוק כמו שאנחנו אוהבים, אבל בעולם של ה-"יאללה יאללה" וסיבוב משחק של 3 דקות זה בסדר גמור. מה שכן, המשחק הזה מחנך את השחקן להיות סופר פרפקציוניסט, כי אם לא השלמתם את משימות הצד, שלפעמים יכולות להיות מעיקות, אתם לא עוברים לשלב הבא.

screen640x640

בואו נעבור לתכל'ס, המשחק עצמו, כיף לשחק או לא? זה מה שלפעמים חשוב נכון? אז לשלוט במשחק זה יותר קל מקל, גם אם לא נגעתם בחייכם באף משחק צלפים אז לא נורא, המשחק זורם בצורה נפלאה וחלקה, ומהר מאוד אתם מרגישים שהפכתם לצלפי על, ושאף אחד אינו בטוח. גם לא 47 עצמו. על מנת לייעל את הצליפות שלכם במצבים מסוימים, יש את אופציית "אחיזת הנשימה" שמאטה ואז קל יותר לצלוף במטרה. כל זה מצטרף אל סביבה גרפית עשירה, יפה. ויחסית גדולה ועמוסת פרטים שניתן להשתמש לטובת המשימה כדוגמת בריכות, מנורות גז, תיבות חשמל ועוד. גם במשחקיות עצמה הנראות עושה שמח בעיניים ולא מאכזבת במיוחד ב"זום", בהמון משחקי צלפים הגרפיקה עומדת במבחן כשמתקרבים ומתרחקים וכאן זה פשוט נהדר.

מבחר הנשקים גם הוא יחסית גדול, הבעיה שבשביל לעבור לנשק חדש יותר וחזק יותר צריך אחד משני דברים או להתקדם המוווון במשחק ועד אז 47 עם נשק סבבה, או שתפתחו את הארנק, שלמו כמה שקלים ויהיה לכם רובוטריק ביד. טוב, אני מגזים, אבל בשביל נשקים שיעשו את החיים סופר קלים צריך לשלם עד 34.9 ש"ח וזאת בצמוד למשחק שמראש עולה 17.90… פחות מגניב.

כשמשחקים במשחק מרגישים שבאמת השקיעו בדברים הקטנים, כמו עיצוב התפריט, המוזיקה שעוטפת הכל בצורה מדויקת, סאונד רקע כל כך טוב שאם אתם עם אוזניות אתם עלולים ללכת לאיבוד.

Hitman-Sniper-Jacuzzi

שורה תחתונה

על אף זה שהמשחק קורה כולו באותו מקום, הוא מאותם משחקים שרוצים לצאת לעוד סיבוב, לחזק את היכולות, להשתפר ולשפר ולהוריד את כולם תוך 10 שניות מבלי שאף אחד ידע. המשימות מהנות ומאתגרות למרות שלפעמים בא לך "לשלוח מכתב זועם" על איזו שטות שם. המשחק משווק למכשירי iOS ואנדרויד וכאמור, הוא עולה 17.90 ש"ח, לא כולל רכישות בתוך המשחק שעולות בפני עצמן.

 

שליטה - 9
גרפיקה - 10
סאונד - 10
סיפור - 8

9.3

User Rating: 4.38 ( 4 votes)

אודות אבירם צדיקריו

אבירם צדיקריו קופירייטר, גיימר ותיק עם 20 שנות נסיון ויודע דבר או שניים, שאלות במייל, לא בשבת כי אני משלים שעות שינה. לייצירת קשר- [email protected] http://aviram.2ya.com/

השאר\י תגובה