ספילברג יפיק אדפטציה למחזה ל-“הצבע ארגמן”

סטיבן ספילברג יפיק אדפטציה לסרט האגדי שלו- “הצבע ארגמן”, על הבמה הגדולה של ברודוויי כמחזמר.

“הצבע ארגמן” הוא ספר שנכתב על ידי אליס ווקר, ובשנת 1985 עובד לקולנוע על ידי סטיבן ספילברג בכבודו ובעצמו. הסרט זכה להצלחה לא קטנה ולמרות שלא זכה בשום אוסקר, הוא הועמד ל-11 פרסים כאלה, ובניהם: וופי גולדברג לשחקנית הטובה ביותר, אופרה ווינפרי לשחקנית המשנה הטובה ביותר (בהופעת הבכורה הקולנועית שלה, לא פחות) ופרסים לגבי הבימוי וההפקה לספילברג ושותפיו.

הסרט מדבר על החיים של נשים שחורות בדרום ארה”ב בתחילת שנות ה-90. הדמות המרכזית סילי, מתקשה למצוא ולהשלים עם זהותה במשך 40 שנים, שבזמן הזה היא ספגה סוגים שונים של התעללות (פיזית, נפשית ומינית) מהגברים שונים בחייה. ווקר זכתה בפרס פוליצור על היצירה שלה (שפורסם ב-1982) והסרט עובד להצגת ברודוויי זוכת פרס טוני ב-2005.

לפי דיווחים, ספילברג ווינפרי ואחד המפיקים של הסרט- קווינסי ג’ונס יעבדו על אדפטציה לבמה ל- “הצבע ארגמן” ביחד עם סקוט סאנדרס, מי שהפיק את ההצגה המקורית. הפרויקט הזה הוא ממש בתחילת ההפקה שלו, ואפילו עוד אין לו כותב. למרות זאת, נראה שספילברג יפיק את הסרט ואין לו כל כוונה לביימו.

סינת’יה אריבו שמשחקת ב- “אלמנות” החודש, זכתה בפרס טוני למחזמר ב-2015, ויש סיכוי לא קטן שהיא תחזור לתפקידה למסך הגדול.
למרות ש- “הצבע ארגמן” קיבל אהבה מקהל גדול, ספילברג הביע בעבר רגשות מעורבים לגבי הסרט, והוא הביע את רצונו שהסרט יבוים על ידי במאית שחורה, דבר שיתן מבט יותר אותנטי לסרט. כמובן, הפקת הסרט יכולה להיות הזדמנות מצוינת להגשים את משאלתו.

אודות גל סביטלמן

קוראים לי גל סביטלמן, בן 17, פריק של קולנוע ושל אמנות (בעיקר סוריאליזם). בשעות הפנאי משחק בפלייסטיישן, עובד בחדר בריחה, וכותב, מלחין ומנגן על הגיטרה.

השאר\י תגובה