סיקור השבוע בקומיקס | 05.02.17 – 12.02.17

אז מה היה לנו השבוע? בזמן ש-Marvel לוקחת את כל אור הזרקורים בהוליווד עם ההצצה שהם שיחררו ל-Avengers: Infinity War, בחדשות השבוע מעולם הקומיקס כיכבו הגיבורות והנבלים של DC, גיבורות העל של יקום ה-CW מובילות את הקומיקסים של DC, חזרתו של חבר של משפחת הבאטמן ועוד!

דארת' מול מככב בקומיקס משלו

ריצת הקומיקס של דארת' מול (או כמו שהוא ידוע להרבה אנשים, הדבר היחיד הטוב מהסרט "אימת הפנטום") התחילה השבוע והנבל מקבל סיפור מכובד שמציג את יכולתיו המלאות, ורצונו העז להשמיד את כל אבירי הג'די בגלקסיה.

אנחנו מקבלים פה דארת' מול מאוד מורכב, לאורך Darth Maul #1 אנחנו רואים את מול מאוד מאופק. הגיליון הראשון על בטוח מכין אותנו למשהו, ובו בזמן חושף לנו עוד ועוד מהפן הפסיכולוגי של לוחם הסית'. זה יהיה נהדר לראות אותו נלחם בג'די סוף סוף בגיליון הבא.

גרין לנטרן ובאטמן מתווכחים על הזכות להחזקת נשק

אין כמו לדחוף דיונים פוליטים לתוך דפי הקומיקס בשביל לספק לנו חלק מהרגעים הכי לא נעימים שאי פעם קראנו. היום בדיון, האם מותר לגרין לנטרנן לסחוב עליו נשק בתוך גות'אם?

הסצנה מגיעה בעקבות שיתוף פעולה בין באטמן וגרין לנטרן על מנת לעצור נבל מסוים בגות'אם שהצטרף לסינסטרו קורפס (שאליו נגיע בהמשך) והדיון על הנשק מרגיש כאילו צץ משום מקום.

מצד אחד, אם יש מישהו שיכול להיות נגד הזכות להחזיק אקדח זה ברוס ויין/באטמן שאיבד את הוריו, אבל מצד שני, המשפט של סיימון באז על זה שהאקדח יותר אמין מהטבעת שלו פשוט קרינג'י ברמות אחרות. אני מאוד מקווה שזה לא יהיה המוטיב של הקומיקס בגיליונות הבאים.

הגיבורות של סדרות ה-CW מככבות בצוות ליגת הצדק חדש

באטמן נשאר אחד הגיבורים העסוקים בקומיקסים של DC וכעת הוא מגייס גיבורים לצוות חדש שיפעל מה-Secret Sanctuary ב-Happy Harboy של רוד איילנד, ביתם הראשון של ליגת הצדק.

הראשונה שמגויסת לצוות היא הכוכבת של הקרוסאובר Justice League vs Suicide Squad, קייטלין סנו, שידועה בתור הנבלית קילר פרוסט ונהפכה בשתי העונות האחרונות של The Flash לדמות מרכזית.

אליה מצטרפים דיינה דרייק – הקנרית השחורה, לובו (שהזכרנו בשבוע שעבר שגויס לליגת הצדק כטובה של באטמן), ריאן צ'וי – האטום החדש, מארי מקאבה – ויקסן (שהופיעה בסדרה מצוירת ב-CW וכיכבה לצד אוליבר קווין ב-"החץ") וריי טריל – The Ray.

צוות מאוד מגוון וייחודי, ונראה שקייטלין ודיינה לוקחות פיקוד על הצוות תחת הוראותיו של באטמן. האם הן נבחרו להיות הפוקוס בגלל הפופולריות של הדמויות בסדרות הטלוויזיה? ובכן, זאת לא תהיה הפעם הראשונה שזה קורה. הדוגמה הכי מפורסמת לכך היא הוספת הארלי קווין לסדרות הקומיקס אחרי שנחשפה בסדרה המצוירת והפכה לאחת הדמויות הכי פופולאריות שיצאו מהחברה.

הדחליל מקבל שדרוג צהוב

כמו שציינו למעלה, באטמן והגרין לנטרנן עובדים יחדיו לעצור נבל מגלריית הרשעים של גות'אם שהצטרף לאגודת הרשעים של סינסטרו, וכעת ספקטרום הפחד בחר את המשתמש המושלם עבור הטבעת הצהובה – מאסטר האימה של גות'אם, הדחליל.

החשיפה הזאת מגיעה אלינו דרך שידור טלוויזיוני של הדחליל בו צופה אלפרד, כשהדחליל מכפיש את האביר האפל של גות'אם. המשרת הנאמן מושפע מהוידאו והאור הצהוב שמוקרן מהמסך מתריעות שזה האור הצהוב של הפחד, שמוביל את אלפרד לרצות לרצוח את האדון שלו.

אי אפשר עוד לדעת האם הדחליל באמת חלק מהסינסטרו קורפס, וכל משרתי האור הצהוב של הפחד כבר מתים, או שעברו לצד האור הירוק. בנוסף אי אפשר לראות בחשיפה הגדולה טבעת צהובה על ידיו של הדחליל, רק את סמל הסינסטרו קורפס.

שובו של Azrael

ג'ון פול הוא גיבור שהופיע בפעם הראשונה ב-1992 ב-Batman: Sword of Azrael. הוא הונדס על ידי מסדר סיינט דומאס שהוקם במסעות הצלב, על מנת לשמש בתור המלאך המלאכותי שלהם שיביא את הצדק בשמם. ג'ון פול לובש חליפה מתקדמת שנותנת לו את כל כוחותיו (חושים משופרים, כשרון סייף וידע אינסופי) אבל מסוגלת להטריף את מי שלובש אותה, חליפה שאפילו באטמן לבש פעם אחת לפני שהגבירה את הכעס שלו עד שהוא נאלץ להסירה.

החליפה שנקראת The Suit of Sorrows (שם מגניב), נקראת כך בגלל שהיא נוצרה מחרבות חברי המסדר שנפלו במסעות הצלב, ולמרות שהמסדר היה רוצה שאנשים יאמינו כי החליפה מבורכת או מיסטית, הסוד האמיתי של החליפה הוא שהחליפה מכילה אינטליגנציה מלאכותית שמעניקה את הכוח לאדם שלובש אותה דרך אמונה.

לאחר שיחה בין ג'ון פול ולוק פוקס על הסיבות מאחורי בנייה של חליפה עם אינטליגנציה מלאכותית במקום רובוט עם אינטיליגנציה מלאכותית, אנחנו מקבלים את הלידה של Ascalon, רובוט שהחליט לאמץ לא מעט מאולטרון ונולד כיישות עצמאית שתיישם את מטרות המסדר.

DC בהחלט כיכבו השבוע בקומיקס, ובעיקר הגיבור האהוב שלהם באטמן. תמיד נהדר לראות את יקום הסרטים של מלחמת הכוכבים מתרחב עוד ועוד, ואפשר רק לקוות שימשיך כך. שבוע טוב וקריאה מהנה!

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה