איחוד היקום – ביקורת למשחק LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

הגיע הזמן לחזור לגלקסיה רחוקה מאוד לפני הרבה זמן אבל הפעם היא בנויה רק מלגו אז זהרו איפה אתם דורכים ב-LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

לעולם לא אשכח את ההכרה שלי לכותר "מלחמת הכוכבים"- הרבה מעריצים בגיל שלי זכו להכיר את סרטי המדע בדיוני של ג'ורג' לוקאס דרך קלטות וידאו או DVD, אבל לשמחתי הרבה, ההכרה הראשונה שלי לכותר היה במסך הגדול עם החידוש של לוקאס לטרילוגיה המקורית ב-1997. מיד אחרי הייתי מכור ואפילו סיימתי את Dark Forces 2: Jedi Knight כעשרים פעם, ולמרות השנאה שהייתה לסרטי הפריקוול, אהבתי אותם ונהנתי מהם (אולי כי הייתי בתיכון). אז כשקיבלתי לסיקור את LEGO Star Wars: The Skywalker Saga תהיתי היכן להתחיל, ולכן בהתאם לשם המשחק הלכתי על סדר הסקייווקר של הסרטים, שבאים לספר את סיפורו של אנקין ושושלת סקייווקר עם פלאשבקים, של פרקים 4,5,1,2,3,6 והטרילוגיה החדשה.

משהו שמתאפשר לי למרות שרק הפרקים הראשונים בכל טרילוגיה זמינים, כל אחד מהפרקים עם אנימציית לגו נהדרת שלא הייתי מתנגד לסט לגו של הסצנות האייקוניות של הכותר.

למרות הספקולציות שברשת, חשוב לדעת שלא מדובר בחידוש. כן יצאו משחקי לגו של "מלחמת הכוכבים" בעבר אבל ה-LEGO Star Wars: The Skywalker Saga הוא משחק חדש לגמרי שמספר בדרך ההומוריסטית שלו את סדרת הסרטים האהובה.

אם לא יצא לכם לשחק בז'אנר בעבר, מדובר במשחקים מצחיקים עם הומור נהדר שמספרים את עלילת הסרטים עליהם הם מבוססים בצורה מאוד מהירה, מצחיקה וצינית, כל זה עם אסטטיקת לגו נהדרת. המשחקים מתפקדים בתור משחקי פלטפורמה בהם אתם משלימים שלבים מהסרטים עצמם ובהם תוכלו להרוס כל דבר בסביבה ולהרוויח נקודות. יש לכם אפשרות לקפוץ, לתת מכה ולהיות באינטרקציה עם הסביבה ויכולות נוספות תלוי בדמות שבה תשלטו, למשל הג'די יכולים לזרוק את חרב האור קדימה ולהזיז חפצים מרחוק, פו דמרון מאובזר ברובה ויכול להחליף תלבושות כדי להתחבא, ליאה מאובזר ברובה ויכולה למשוך דברים בעולם סביבה ופין זורק רימונים ויכול להחליף כלי נשק. יש כמות דמויות מטורפת, כ-350, כל דמות משוחקת שונה ואתם יכולים לחזור לכל השלבים עם הדמויות על מנת לבצע משימות ואתגרים נוספים ולמצוא את כל פרטי האספנות. 

אם תאספו מספיק בלוקי לגו כחולים, תוכלו לשדרג את היכולות של הדמויות שלכם על מנת לנוע מהר יותר ולגרום יותר נזק. עץ היכולות הוא די שטחי אבל הופתעתי לטובה לגלות שיש פה תגמול נוסף על האספנות מעבר לעוד דמויות ולתלבושות. כדי לשבור חלק מהחזרתיות במשחקיות משלב פלטפורמה/Hack n' Slash לבא אחריו, ישנם שלבים בהם תשלטו בחללית או כלים שונים שיאפשרו לכם עוד שיטוט ואפילו אתגרים מהנים עם הסביבה, כמו הבריחה מהדגים הענקיים ב-"אימת הפנטום".

אזורים אלו גם כוללים הרבה פעמים שיטות חופשי, עם סימונים לקידום העלילה. שאם תחליטו לקחת הפסקה, תוכלו בהם לדבר עם אנשים, להשתטות ולמצוא דברי אספנות. אין בהם יותר מדי מה לעשות, אבל הם מאוד מהנים וזה תמיד אתגר לנסות להשלים הכל לעד 100%, פלוס, הם פשוט יפים לעין ומפורטים עם הרבה Easter Eggs משעשעים של הכותר.

בזמן המשחק, אם יש יותר מדמות אחת על המסך, תוכלו להחליף ביניהן, אבל אם תחליטו לא לנסות את ההרפתקה לבד, תוכלו לצרף שחקן נוסף שישלוט בדמות השנייה באמצעות מסך מפוצל (Couch Co-Op תמיד פלוס גדול בעיניי) מה שהופך את המשחק להרבה יותר מהנה, מצחיק וכייפי עם חברים. בעיקר כשמנסים לפתור חידות יחד. מה שכן, ישנם קרבות בוסים מסוימים, כמו אנקין ואובי-ואן נגד הרוזן דוקו שבהם שחקן 1 ילחם בקרב אפי בזמן שהשחקן השני לא יוכל ממש לעשות הרבה. בכל זאת, זו בעיה מאוד מינורית במצב משחק מרובה משתתפים מאוד מהנה ומגוון, בעיקר עם 350 דמויות. 

ישנם מספר שחקנים שחזרו לדובב את הדמויות שלהם, אבל לרוב מדובר בחקיינים טובים שעושים עבודה נהדרת מאחורי המיקרופון בלתת הומור לדמויות רציניות ואהובות כמו קוואי גון ג'ין ובן קנובי. כמו כן, אפקטי הסאונד של המשחק מעולים, עם כל חרב ולייזר מקבלים צליל מוכר ועוצמתי ישירות מהסרטים, ופס הקול של המשחק כולל את כל המוזיקות האייקוניות והאהובות של ג'ון וויליאמס.

כל הדמויות עם עיצובי לגו נהדרים ומשעשעים, עם תשומת לב נהדרת לפרטים בעלילת הסרטים ושימוש מבדר בעולם המשחק, כמו זה שפו לוקח ראש של חייל סער ושם אותו במקום ראשו כדי להכנס לתחפושת. כמו כן, הבנייה של הסאגה האהובה באמצעות לגו נעשת בצורה מאוד נאמנה ומשעשעת, עם עיצובים קורעים מצחוק שפשוט בא לי להרכיב אותם במציאות. לחיזוק העיצובים, המשחק כמובן גם כולל גרפיקה מדהימה עם אפקטים נהדרים של אור וצל, וטקסטורות לגו מהממות שגורמות להכל להראות כמו קופסת משחקי לגו שקמה לתחייה. על ה-Switch כן ראיתי טיפה האטה, גרפיקה פחות חלקה ושישנם דברים שנטענים אל תוך הסביבה אחרי זמן מסוים, והיו מספר באגים, אבל לרוב על הקונסולה של Nintendo המשחק רץ חלק ואין ספק שהוא מדהים ביופיו ובביצועיו על הקונסולות האחרות והמחשב האישי.

אבל הגיע הזמן לדבר על הפיל שבחדר, העלילה. זה לא שקר שגם אני והרבה מעריצים של "מלחמת הכוכבים" לא אהבו את הטרילוגיה המחודשת, בין אם זה בעקבות "אחרוני הג'די" או בעקבות "עלייתו של סקייווקר", אז מאוד הסתקרנתי לראות את הגישה של סטודיו Travellers Tale לעלילה המסובכת ולעיתים מלאת חורים של הטרילוגיה החדשה, ובזמן שהמפתחים כמובן משמרים הרבה מהעלילה המקורית, הם עדיין דוחפים פה ושם בדיחות והתייחסות לחורים בעלילה (כמו זה שכוכב המוות השני התרסק לתוך כוכב אחר לגמרי) שגרמו לי מאוד לחייך ואפילו להעריך עוד יותר את העבודה והאהבה שלהם לסדרת הסרטים. ישנם גם לא מעט רפרנסים ואיזכורים לסדרות של Disney+ עם תוכן נוסף של המנדלוריאן בעתיד הקרוב. אז בזמן שהסרטים נוצרו במרחק של עשורים אחד מהשני ועם יוצרים שונים עם השקפה מאוד שונה ולא תואמת של מה זה מלחמת הכוכבים, היוצרים פה ממש ניסו לאחד את הכל לסאגה אחת מושלמת שמרגישה עקבית ומצחיקה, כמו שאמורה להיות יצירת לגו צבעונית של "מלחמת הכוכבים".

סיכום

אם אתם חובבים של משחקי לגו או מעריצים פשוט של "מלחמת הכוכבים", LEGO Star Wars: The Skywalker Saga הוא משחק חובה. 

לא רק שזו הפעם הראשונה שהסאגה מרגישה יותר עקבית ואחידה, אבל יש כל כך הרבה איזכורים, הומור ודמויות במשחק, שכל מעריץ של הכותר ימצא את עצמו מחייך בין כל השלבים הכייפים שהמשחק מציע, ולשמחתי יש הרבה למשחק להציע- 9 פרקים מלאים בפעילויות ואקשן שתוכלו לשרוף שעות על גבי שעות בלמצוא את הכל או להשתטות עם חברים. LEGO Star Wars: The Skywalker Saga חזק עם הכוח.

עותק של המשחק סופק ל-Nintendo Switch  על ידי עדלי יונטייד והמשחק זמין גם ל-PlayStation 5, Xbox Series X והמחשב האישי.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

מושלם - 9.5

9.5

מושלם

מדובר בחבילה מושלמת של משחקי לגו מהנים עם כמות אדירה של תוכן, הומור וכיף.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה