התכתבות – The Correspondence- סיקור הסרט

התכתבותהתכתבות הוא סרט דרמה רומנטי בכיכובם של ג'רמי איירונס ואולגה קורילנקו שמשחקים בתור איימי ואד.

התכתבות הוא סרט יפיפה, רגוע, מקורי, וחמוד. ובדרך כלל סרטי אהבה גורמים לי לפקפק, ציפיתי לסרט אהבה שכבר ראיתי מלא פעמים בסרטים אחרים, סרט שאני אדע כבר את העלילה ואצליח לנחש אותה מראש, סרט אהבה גרוע וקיטשי שלא ייתן לי כלום, ריק ושכיח, סרט שינסה לגרום לי עצבות ובכי בכפיה ויהיה כבד מאד. בקיצור היו לי ציפיות נמוכות מניסיוני עם סרטי דרמה וסרטי אהבה קודמים (דמדומים), למרות שאני אוהב את השחקן ג'רמי איירונס ותמיד נהנה לראות אותו משחק אפילו בסרטים פחות טובים שהוא כיכב בהם (מבוכים ודרקונים), ויכול להיות שמשום שבאתי עם ציפיות נמוכות גם היה לי קל להישאב לסרט כי זה לא סרט שישפיע על כל אחד וצריך לבוא עם ראש פתוח ולתת לו לשאוב אותך ולשמחתי הופתעתי ממש לא רק מהעלילה המעניינת והמקורית.

אני ממש נהניתי מהסרט, אני מודה שהיו רגעים שהוא הצליח לשאוב אותי, לגרום לי לרגש וזה כנראה בגלל השחקנית הראשית אולגה, שממש הפתיע אותי ושיחקה באופן יוצא מן הכלל. אבל לפני הטוב אני מעדיף לדבר על הרע כי אני רוצה לסיים בטוב והיו לי גם כמה בעיות עם הסרט. אחת שכבר ציינתי היא שזה לא סרט לכולם, זה לא בהכרח יעבוד על כל אחד ואני ממליץ בחום לתת לסרט לשאוב אתכם, גם אם לא תתנו אתם עדיין תיהנו אבל תפסידו גם קצת ממה שיש לו להציע.

בעיה עיקרית שבאמת הפריעה לי היא שהיו כמה פעמים ששמתי לב שאני ממתין שיקרה משהו, למרות שהוא השאיר אותי במתח ושאלתי את עצמי לאן זה יתקדם, הסרט נמתח ונמתח עד שכבר הגעתי למצב שאני מאבד מהמתח ופשוט מחכה שיקרה משהו, דבר שהביא להמתנה ארוכה שחזרה על עצמה במהלך הסרט. כמו בנקודה מסויימת בסרט, איימי מתחרטת על מעשה שעשתה – מה שעוזר לבנות את דמותה אך באותה מידה גם מכביד על העלילה וגורם לנו הצופים לפתח ציפיות שווא.

התכתבות

עוד משהו קטן שקצת הפריע לי (ספוילר קטנטן), זה שג'רמי איירונס מופיע בפוסטר ואתה בתור צופה בטוח שתראה סרט אהבה בין שניהם (אד ואיימי), ותכיר את שני הצדדים אבל בסרט עצמו השחקן מככב ממש מעט והוא מתרכז בעיקר סביב איימי.
אד מופיע יחסית מספיק פעמים בסרט בשביל שאחשיב אותו כשחקן ראשי, אבל הרבה, הרבה, פחות מאיימי ולמרות זאת לדעתי זה יוצא לטובה כי נהנתי מהמשחק שלה. אולגה שחקנית נהדרת ואני מקווה לראות אותה בעוד סרטים בעתיד היא ידעה לגרום לי להרגיש, היא גרמה לי להבין והכי חשוב היה אכפת לי ממנה – בכל אופן כל הסרט סובב אותה. אבל מי שבא לראות את ג'רמי איירונס יכול קצת להתאכזב כי הוא מופיע מעט יחסית בסרט של שעתיים, אבל בסצנות שהוא מופיע אין מה להוסיף זה ג'רמי איירונס והוא אדיר כמו תמיד.

התלונה האחרונה שיש לי להגיד על 'התכתבות' זה שהיו רגעים שהרגשתי שהסרט קצת מנסה לשחק לי ברגש, לגרום לי להזיל דמעות עם סצנות סמליות שהיו שקופות מידי ומובנות ברמה שזה קצת הוציא אותי מהסרט. יש קטעים בסרט שפשוט אומרים לי מה אני צריך לחשוב או להרגיש, זה אף פעם לא טוב, סרט צריך לתת לי להבין ולחשוב לבד, כמו בסצנה אחת בה אנחנו רואים שמשהו קורה וסצנה אחריה אנחנו מקבלים את מה שאיימי מרגישה על הסצנה הקודמת במן צורה סימלת שכזאת, זה קרה בסרט שלוש פעמים ממה ששמתי לב כי זה באמת היה יותר מידי ברור וזה משהו שאני כבר יכול להבין לבד לאור הנסיבות בסרט, זה קצת כופה עלינו את הרגשות שהכותבים רוצים שנרגיש.

אך מלבד הבעיות הקטנות שבסרט שמשך הזמן שלו הוא שעתיים, יש לסרט כל כך הרבה מה להציע והרבה דברים שכן אהבתי.

התכתבות

הפסקול של 'התכתבות' באמת חזק וממש מכניס אותך לאווירה של הסרט, אם כבר גם האווירה בסרט עצובה, מדהימה, רגועה ולוקחת אותך לתוכו לאט לאט, הסטים מדהימים והסרט לוקח אותנו למקומות יפיפים בזכותם הצופה עובר ממש מסע במהלך הסרט, מסע שבו אתה לומד להתאהב בדמויות ולומד על המערכת יחסים המעניינת של איימי ואד. ואם כבר איימי ואד, להגיד את האמת אהבתי את הרגעים שהם תיקשרו אחד אם השנייה, היה אכפת לי מהם והם היו מקסימים, רואים שיש ביניהם קשר רציני, חמוד, הם שניהם אוהבי אסטרונומיה והם ממש מתחברים אחד אל השנייה.
הסרט בונה אותם בצורה איטית מאד וכמו שאמרתי גם קצת מעיקה אך מסודרת, אתה רוצה לדעת לאן הסרט מוביל ומנסה לנסות לנחש מה יקרה וזה הדבר שהכי אהבתי בסרט ובכלל בסרטים, זה שהוא נתן לי להפעיל את הראש.
בדרך כלל סרטים שגורמים לי לחשוב ולתת השערות או לנחש זה כבר נקודה טובה בסרטים, ובסרט הזה שמתי לב שניסיתי לפענח מה יקרה כל הזמן וכשחשבתי שאני יודע מה קורה שוב הסרט ערער את מחשבותיי וגרם לי לפתח השערות חדשות.

בסך הכל סרט מהנה ממש עם איכות משחק אדירה ומלאה רגש, אני ממליץ לאנשים שיש להם ערב פתוח ובא להם משהו רגוע, קטן, טוב, שנותן לצופה להרגיש הרבה וליהנות – חשוב לי לחזור ולציין שמי שכן מחליט ללכת בסוף ולראות, חייב לבוא עם ראש פתוח ואפילו לתת לסרט לשאוב אותך, כי זה באמת שווה את זה ואני יצאתי מסופק מאד מהסרט, עם הרגשה טובה.

https://www.youtube.com/watch?v=1ABf6QYvyQQ

התכתבות

ציון סופי - 6

6

שווה צפייה

סרט מדהים ויפיפה אך בהחלט היו רגעים בהם הרגשתי כפייה לרגש מסוים, כמו כן אורך הסרט ארוך לטעמי.

User Rating: 4.55 ( 1 votes)

אודות avi

אבי בכבוד בן 27 חיי על משחקי מחשב, אנימה יפנית, סדרות, וכמובן קולנוע. לומד מדעי המחשב בתקווה לסיים יום אחד ואוהב לחפור על סרטים :]

השאר\י תגובה