עשרת הרגעים המרשימים ביותר ויזואלית מהדור הנוכחי

בשנה האחרונה זכינו כבר מספר פעמים לשמוע על קונסולות הדור הבא ואפילו לראות במו עינינו איך המשחקים האהובים עלינו ייראו עליהן. בהחלט ימים טובים לפנינו אבל אם שואלים אותי, הגיע הזמן להצדיע לדור הנוכחי ולהיזכר במספר רגעים שבהחלט היו תענוג לעיניים. מי שמכיר אותי יודע שהביטוי "תענוג לעיניים" ישר מעלה אצלי מחשבות על מסך המומנטום החדש שלי (הבחירה הכי טובה לקונסולה) ולכן דאגתי להיזכר אחורה בכל הרגעים הללו על המסך המדובר כפי שתוכלו לראות.
אז ללא שום הקדמה מיותרת, הנה הרשימה שלי לעשרת הרגעים המרשימים ביותר ויזואלית מן הדור הנוכחי (בסדר אקראי).
כמובן אזהרת ספויילרים למי שלא שיחק במשחקים הללו!

סצנת הג'ירפות – The Last of Us
אחד מהרגעים היותר ברורים שיופיעו ברשימה הזו ובעיניי בין החלקים היותר מרגשים במשחק. לאלו מכם שלא זוכרים או חלילה לא שיחקו במשחק, מדובר בסצנה בה ג'ואל ואלי חוצים את העיר ובמהלך מעבר בבניין נטוש ושבור, נתקלים לפתע בנוף עוצר נשימה של עיר הרוסה מכוסה צמחייה אשר מתהלכות בה ג'ירפות בדיוק כמו בטבע. אין ספק שבמשחק אפל ו"כבד" כמו The Last of Us, סצנה כזו מיוחדת מאוד ומבליטה עד כמה שהיוצרים של המשחק השקיעו בחוויה הרגשית שבו ואני בהחלט לא אשכח אותה.

עיר הפיראטים האבודה – Uncharted 4
אם הייתי יכול הייתי ממלא את כל הרשימה הזו ברגעים מסדרת Uncharted ומהמשחק הרביעי במיוחד, אבל זה לא מקצועי אז נאלצתי לבחור רגע אחד. מדובר בסצנה שבה Nathan ו-Sam מוצאים סוף סוף את עיר הפיראטים האבודה Libertalia ובסצנה הזו אנו רואים את המסע שלהם בג'ונגלים המסתוריים של הקאריבים כאשר סוף סוף הם מטפסים על הר ולרגליהם פרוסה העיר האבודה שאותה חיפשו כל המשחק. אין ספק שמדובר ברגע עוצר נשימה אחד מתוך רבים שסדרת Uncharted סיפקה לנו לאורך השנים בדור הקונסולות הנוכחי.

מהקור לחום – Red Dead Redemption 2
אין ספק ש-Red Dead Redemption 2 הוא עוד משחק שסיפק לנו המון רגעים יפים שגרמו להמון לסתות ליפול לרצפה. למרות כל הרגעים הללו, יש אחד שמשום מה חקוק יותר בזכרוני לטובה והוא באחת המשימות הראשונות כאשר הכנופייה עושה את המסע לעבר המזרח. במשימה זו (Eastward Bound) אנו רואים את המעבר היפהפה מהאזור המושלג והחורפי אל האזור המרכזי של המשחק ואל העולם הפתוח העצום שיש לו להציע. במעבר החד הזה אנו רואים נופים משגעים של שלג, קרח נמס ולבסוף, את המערב הפרוע הקלאסי שכולנו מכירים.

הקרב הסופי עם וואס – Far Cry 3
אחד מהרגעים האהובים עליי במשחק שבעיניי שינה את עולם ה-FPS. אין ספק שרוב שחקני הסדרה יסכימו שהמשחק השלישי בסדרה הוא הכי טוב מבין כולם עד כה, אך רובם גם יסכימו שהקרב בו הורגים ואת וואס הוא אחד מקרבות הבוס הכי הזויים שהם נתקלו בהם עד אותו רגע. בערך באמצע המשחק אני מצליחים להסתנן אל המתחם שבו וואס נמצא וכאשר מגיע הזמן שלנו לחסל אותו, כל הקרב הופך לחווייה פסיכדלית יחידה מסוגה שבסופה אנו מצליחים לחסל לחלוטין את אחד מהנבלים הכי מעניינים שידע עולם המשחקים.

הגשר במשמידת הכוכבים – Destiny 2
אין ספק ש-Destiny 2 היה (ועודנו) משחק שנוי במחלוקת וקהילת השחקנים מתחלקת לשונאים או מעריצים שלו. מה ששני הצדדים יכולים להסכים עליו הוא שהרגע שבו נמצאים על הגשר של ספינת החלל ה-Almighty הוא רגע עוצר נשימה שכולם בהחלט התפעלו ממנו. במהלך המשימה אנו עולים על ספינת חלל בשם Almighty ועלינו לנטרל אותה כדי (כמובן) להציל את עתיד האנושות ואת כדור הארץ. במהלך ההסתננות ללב הספינה, אנו עוברים במעין גשר בתוכה ואני יכול להבטיח לכם שאין שחקן שהלך בשגר הזה ולא אמר "וואו" תוך כדי. בהחלט בין המשחקים האהובים עליי אישית גם מבחינה ויזואלית.

השתלטות על Tallneck והשקפה – Horizon Zero Dawn
יש הסכמה כללית ש-Horizon Zero Dawn הוא בין המשחקים הבלעדיים הכי טובים שהגיעו אל ה-PlayStation 4 אי פעם גם מבחינת משחקיות ועלילה אבל גם מבחינת גרפיקה ורגעים באמת עוצרי נשימה. יש רגע אחד (שאמנם חוזר על עצמו כמה פעמים) שזכור לי ביותר מן המשחק והוא הרגע הזה כאשר מגיעים לקצה ה-Tallneck ומשתלטים עליו.
Tallneck הוא דינוזאור-רובוטי גבוה מאוד שמופיע בכל מחוז במפה של המשחק. בכל היתקלות עם אחד כזה, צריך לטפס לראש שלו ולהשתלט עליו כדי לחשוף את המפה של אותו מחוז בו הוא נמצא (בתוספת XP ונקודות יכולת). ברגע ההשתלטות אנו מקבלים הצצה פנורמית מראש הרובוט שבכל פעם עצרה את נשימתי.

קרב התעלות – Battlefield 1
Battlefield 1 הגיע ברוח סערה אחרי מספר שנים שבהן היה נראה שכל משחקי ה-FPS המסורתיים הפכו לעתידיים בצורה מאוסה. המשחק הציג בזמנו את המשחקיות הקלאסית של הסדרה עם תוספות מיוחדות והתרחש בזמן מלחמת העולם הראשונה ובהחלט כלל סיפורים מעניינים ומרגשים. רגע שזכור לי לטובה בצורה יוצאת דופן הוא באחד מקרבות התעלות (אשר היו נפוצים בזמן מלחמת העולם הראשונה) ובו אנו נמצאים בזמן חורפי ובחושך במתקפה מתוך התעלות. מדובר בקרב מרשים ביותר גם מבחינה גרפית בזכות מנוע המשחק התמקדם וגם מבחינה ויזואלית שממש מכניסה את השחקן אל זמן מלחמת העולם הראשונה.

הקרב הסופי – God of War 4
המשחק God of War 4 הגיע לאחר המון שנים של ציפייה לאחר המשחק השלישי בסדרה והתקבל באהבה מוחלטת בעולם הגיימינג. במשחק אנו נכנסים שוב לנעליו של קרייטוס האגדי בגיל קצת יותר מבוגר מהמשחקים הקודמים, שיוצא במסע עם בנו לעבר פסגת ההר הכי גבוה לפזר את אפר אשתו המנוחה. הפעם אנו רואים את עולם המיתולוגיה הנורדית ופוגשים דמויות מוכרות ממנה (כולל רמיזה לת'ור).
רגע שבהחלט זכור לי כמרשים ביותר לעיניים הוא מתוך הקרב האחרון במשחק בו אנו סוף סוף הורגים את Baldur ובמהלך הקרב הוא הופך לדמות ענקית. בהחלט זכור לי הרגע בו טיפסתי על הדמות הזו והרגשתי שהעיניים שלי צועקות "וואו".

משימת המים – Ori and the Blind Forest
משחק האינדי Ori and the Blind Forest זכה במספר פרסים על הסגנון האומנותי שלו, המוזיקה והאנימציה. אנו מתחילים את המשחק בתור Ori, רוח יער קטן שהלך לאיבוד בסערה ושכח מי הוא ובמהלך המשחק מטרתנו היא לחזור אל עץ הרוחות (הבית של Ori) ולהציל את היער מהכחדה. חלק אחד שזכור לי בצורה יוצאת דופן מהמשחק הוא המשימה Thornfelt Swamp שבה אנו משחקים בחלק רווי מים של היער ובמהלך כל המשימה אנו רואים במשחק צבעים חיים ואווירה שבאמת מהפנטת לצפייה.

הבריחה מהבסטיליה – Assassin's Creed Unity
Assassin's Creed Unity הגיע אחרי כמה שנים לאחר הקודם לו בסדרה – Black Flag והיווה אבן דרך משמעותית בסדרה מכיוון שהוא היה המעבר שלה לעבר דור הקונסולות החדש (הנוכחי). המשחק התקבל בביקורות מאוד מעורבות בעיקר באשמת המון באגים שהיו בו אך המון אנשים אהבו אותו למרות הבאגים. במשחק אנו נכנסים לנעליו של ארנו, אדם עני מפריז בתקופת המהפכה הצרפתית שלאט לאט מגלה ומצטרף לאחוות המתנקשים. כאמור למרות כל הבאגים, אני זוכר במיוחד את הרגע בתחילת המשחק בו ארנו בורח מכלא הבסטיליה בשיא המהפכה ובסוף הבריחה הוא קופץ את קפיצת ה-Leap of Faith המפורסמת היישר אל ההמון הזועם. חבל ששיעורי היסטוריה בבית ספר לא נראו ככה…

במידה ותהיתם מהו המסך שרואים בתמונות עליו שיחקתי במשחקים המדהימים הללו, מדובר במסך המומנטום החדש של פיליפס שבהחלט דאג להגביר אפילו יותר את הרגעים המרשימים שחוויתי במשחקים הללו. מדובר בהחלט במסך הכי טוב שיש כרגע בשוק עבור שחקני הקונסולה (בוודאי כשהוא מצוייד בטכנולוגיות מיוחדות שמחליקות ומשפרות משחקים וקצב רענון מהיר) והוא הופך כל שנייה בכל משחק לרגע בלתי נשכח עבור השחקן.
תוכלו לקרוא את הסקירה שלי על המפלצת הזו ממש פה.

אודות תומר בראשי

בן 20, נולדתי וגדלתי בירושלים עיר האורות, משחק במחשב ובקונסולות מאז שאני זוכר את עצמי, נהנה לשמוע את כל סוגי המוזיקה, לראות סרטים איכותיים וכמובן לשחק כמה שרק אפשר.

השאר\י תגובה