חי בקומיקס – סיקור המשחק Dimension Hunter

האם אתם חובבי קומיקס? אם הייתי אומר לכם שאתם יכולים לצלול אל תוך עולם הקומיקס אותו אתם קוראים, וממש להיות שם, הגיבורים של הסיפור? ובכן – Dimension Hunter מכוון בדיוק לשם.

המשחק Dimension Hunter פותח ע"י סטודיו האינדי Pocket Money Games ושוחרר ל-Steam ב-22 לספטמבר של שנה שעברה ומתיימר להיות משחק שיכניס אתכם לסיפור קומיקס באמצעות חוויה רטרו-ארקיידית ייחודית.

המשחק סוקר על גרסאת ה-HTC VIVE אך זמין גם ל-Oculus Rift ובקרוב צפוי לצאת גם גרסא ל-PSVR.

המשחק מערבב עיצוב חזותי מרשים, משחקיות מהנה, מהירה ומכניקת משחק ייחודית, והוא גם ממש ממכר!

הסיפור מתחיל בספינת המימד USS Ulyss אשר הותקפה ונהפכה נגועה בטפיל קטלני בין ממדי. צוות הספינה הפעיל את כל השערים המאפשרים לנגיף להתפשט לאורך זמן ומרחב, דבר שגורם להרס רב על פני הספינה. המשימה שלכם היא להרוס את הצוות הנגוע, לסגור את כל השערים למיימדים האחרים, לצוד ולהשמיד את כל הנגועים במיימדים האחרים ואת הספינה Ulyss לפני שהיא תהרוס את כל המיימדים.

יש הרבה אפשרויות במשחק ואתם יכולים לבחור גם את הגדרות הגראפיקה ואת התנועה במשחק – תוכלו לבחור בין תנועה חופשית (Free Locomotion) אשר נוטה לעשות בחילה לרוב האנשים, אך ישנו גם מצב תנועה אוטומטית, מה שנקרא On-Rails (בדומה למשחק הזומבים המוכר HordeZ). שלרוב פותר את בעיות הבחילה (אם כי לא תמיד), אין במשחק אפשרות לשיגור (Teleport) אבל אולי טוב שכך, כי אפשרויות התנועה במשחק תואמות את הזרימה שלו ורואים שהוא תוכנן לאפשרות השניה.

מערכת התנועה במשחק דווקא כן מעט עשתה לי בחילה, וזה מוזר כי יש את אותה המערכת במשחק HordeZ ושם אני לא מקבל בחילות כלל. אבל לאחר זמן מה ולמי שכבר רגיל ולא סובל מבחילות עדיף ומומלץ לו לשחק במצב זה כי רואים בבירור שהמשחק תוכנן עם סגנון המשחק הזה כעיקרי ולאחר זמן די קצר מתרגלים אליו.

על ידי חיסול של גלי אויבים, אתם יכולים להמשיך ולהתקדם בהצלחה לאורך המשחק.
המשחק לא מסובך מדי, והאינטליגנציה המלאכותית של האויבים מרגישה ממוצעת למדי במקרה הטוב, האויבים הם בעיקר חסרי שכל מה שהופך את המשחק למעט צפוי לאחר זמן מה. הדבר מתרחש גם במהלך קרבות עם בוסים, אשר מרגישים הרבה פחות אפיים ממה שהם צריכים להיות.

זה לא אומר שכל מה שתצטרכו זה לכוון ולירות, האויבים ידחקו אתכם לפינה ויגרמו לכם לרצות להסתתדר בהזדמנויות רבות.

אני אוהב מאוד את הסגנון החזותי של המשחק (שחור ולבן) וסגנון ההתחמקות ותפיסת המכסה, זה עשוי ממש טוב במשחק הזה ואתם תרגישו דרוכים ומלאי אדרנלין כמעט בכל רגע במשחק.
זה נדיר לראות משחק שתומך בתנועה מלאה שמרגיש כלכך ממוקד וטוב, אך יחד עם זאת המשחק קצת פשוט מדי ויש כמה תסכולים עם הקמפיין היחסית קצר.

לסיכום – המשחק נמשך בערך כשעתיים ומספק שפע של הנאה ותוכן, אם כי יש הרגשה של החמצה מסויימת ואני חושב שיכלו להוסיף לו עוד דברים שהיו הופכים אותו לאפילו יותר ארוך ומעניין כמו מצב מולטיפלייר – שהמפתחים רמזו עליו עוד באוקטובר שנה שעברה. עם זאת אני ממליץ עליו בחום רב! משחקיות מעולה, אווירה וסגנון עיצוב מיוחד שיגרום לכם להרגיש בתוך קומיקס.

מעוניינים בחווית מציאות מדומה באירוע שלכם? 'העולם הוירטואלי' מפעיל חוויות מציאות מדומה לאירועים! לפרטים: www.virtualworld.co.il טל'-0504735888

Dimension Hunter

אווירה - 8
משחקיות - 8
גרפיקה - 8
סאונד - 7

7.8

טוב

המשחק נמשך בערך כשעתיים ומספק שפע של הנאה ותוכן, אם כי יש הרגשה של החמצה מסויימת ואני חושב שיכלו להוסיף לו עוד דברים שהיו הופכים אותו לאפילו יותר ארוך ומעניין כמו מצב מולטיפלייר - שהמפתחים דרך אגב רמזו עוד באוקטובר של השנה שעברה שהם עובדים על כך, אך עם זאת אני ממליץ עליו בחום רב! משחקיות מעולה, אווירה וסגנון עיצוב קומיקסי מיוחד במינו.

User Rating: Be the first one !

אודות אורן בן יעקב

מנכ"ל ב-'העולם הוירטואלי מציאות מדומה' www.virtualworld.co.il טל'-0504735888 [email protected]

השאר\י תגובה